0-13 Kg Bebek Oto Koltukları

Otomobil kullanırken kaza yapma riskiniz her zaman vardır. Eğer çocuğunuzla yolculuk ediyorsanız seyahat için gerekli olan önlemleri en üst seviyeden almanız gerekir. Bu önlemlerden en önemlisi bebek oto koltuklarıdır. Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne göre çocuk güvenliği için otomobillerde bebek oto koltuğu bulundurulması günümüzde zorunluluk haline getirilmiştir. Çocukların arabayla seyahat ederken can güvenliklerini sağlamak için tasarlanan bebek oto koltukları, her yaş grubuna özel olarak üretilir. 0-13 kg olan bebekler için tasarlanan oto koltukları 0-1 yaş arasındaki bebeklere hitap eder. 13 kg bebek araba koltuğu modelleri, olası kaza durumlarında bebeğinizin zarar görmesini engellemeye yönelik olarak tasarlanır.

0-13 Kg Bebek Oto Koltukları Nedir? Ne İşe Yarar?

Emniyet kemerleri ve koruyucu yan bariyerlerle desteklenen 0-13 kg bebek oto koltukları, seyahat ederken olası bir kaza anında bebeklerin koltuktan fırlama veya yaralanma gibi istenmeyen durumlara maruz kalmaması için tasarlanmıştır. Bebeklerin kas ve kemik yapısı yeterince gelişmemiş olduğu için yolculuk sırasında kendilerini koruyamazlar. Küçük çocuklar yolculuk esnasında sürüş istikametine doğru oturursa ve araç önden bir kaza yaparsa çocukların ense köküne ve omuriliğine kaza anında büyük bir yük biner bu da ciddi yaralanmalara neden olur. Bebek oto koltuğu kullanmayıp çocuğunuzu kucağınızda taşımayı tercih ederseniz ve 50 km hızda giderken kaza yaparsanız bebeğiniz aynı hızda camdan fırlayabilir. Bebek oto koltukları sadece can güvenliğini sağlamakla kalmaz aynı zamanda bebeğiniz yorucu yolculuklarda rahat edebileceği özel bir alan yaratır. Tüm bunlardan faydalanmak ve bebeğinizi korumak için Kraft’ın sunduğu çeşitli markalara ait birbirinden kaliteli bebek oto koltuklarını satın alabilirsiniz.

0-13 Kg Bebek Oto Koltukları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Otomobille trafikte seyrederken hızınız ne kadar düşük olursa olsun bir çarpma meydan geldiğinde bir güvenlik önlemi yoksa yolcunun fırlaması ve aracın iç yüzeylerine şiddetle çarpması önlenemez bir gerçektir. Çocuklar için oto koltuğu kullanılması halinde, çocuk olası bir kaza anında çarpmanın şiddetinden korunur. Arka yönelimli bebek oto koltuğu ile seyahatlerin çocuklar için en az 4 kat daha güvenli olduğu uzmanlar tarafından tespit edilmiştir. Doğumdan itibaren kullanacağınız 0-13 kg bebek oto Koltukları 0 ile 1 yaş arasındaki bebeklerinizle güvenle seyahat etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bebek oto koltuğu sayesinde bebeğiniz uykusu geldiğinde rahatça uyuyabilir. Bebek oto koltuklarının annelere de faydası vardır. Onlar da bebek oto koltukları sayesinde yolculuk boyunca bebeklerini kucaklarında taşımak zorunda kalıp yorulmazlar.

0-13 Kg Bebek Oto Koltukları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

0-13 kg bebek oto koltuğu seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilir:

 • Bebek oto koltukları bebeğinizin yaşına, kilosuna ve boyuna göre Grup 0, Grup 0+, Grup 1, Grup 2, Grup 3 olmak üzere sınıflandırılmıştır. 0-13 kg’a sahip bebekler için Grup 0+ seçmeniz gereklidir.
 •  0-13 kg isofix oto koltuğu, modelleri, bazıları öne bakacak şekilde bazıları ise ters yöne bakacak şekilde konumlandırılmıştır. Bunun nedeni bebeğinizin boyu ve yaş faktörüdür.
 • 1 yaşına veya 105 cm boyuna kadar olan bebeklerin oto koltuğu ters yani arkaya bakacak şekilde monte edilir. Bu sayede bebeğin hassas boyun ve baş bölgesi olası kazalara karşı daha iyi korunur.
 • 3 işlevi bir arada gören 0-13 kg isofix oto koltuğu modellerini taşıma koltuğu, ana kucağı ve oto koltuğu olarak da kullanabilirsiniz.
 • Bebek oto koltukları, Avrupa standartlarına uygun olmalıdır. Bu standartlar ECE R 44/04 veya I-Size (UN R 129) standartları olarak belirlenmiştir ve sadece zorlu testlerden başarıyla geçen ürünlere verilir.

0-13 Kg Bebek Oto Koltukları ve Modelleri

Kraftbaby.com online alışveriş mağazasında 0 - 1 yaş arası bebekler için pek çok farklı markanın ürettiği bebek oto koltuğu modelini bulabilirsiniz.

 • 0-13 kg bebek oto koltukları modeline ve markasına bağlı olarak birçok farklı özelliklerle donatılmıştır. ECE R44/04 Avrupa standardı sertifikasına sahip modeller, Grup 0+ (0-13 kg arası bebekler için uygundur).
 • 0-13 kg çocuk araç koltuğu modelleri, hem taşıma koltuğu hem ana kucağı hem de oto koltuğu olarak kullanılabilen çok yönlü modellerdir. Bu sayede ürünü sadece otomobilinizde değil, bebeğinizi dışarıda gezdirirken de kullanabilirsiniz.
 • Sağlam ve dayanıklı gövde yapısı sayesinde güvenli kullanım konforu sunan 0-13 kg bebek oto koltukları aynı zamanda oldukça şık tasarımlara sahiptir.
 • Oto koltuğu üzerinde bulunan hareketli taşıma kolu sağa sola yatırabilir olduğu için son derece işlevsel ve kolay tutma için ergonomiktir. Geniş bir iç hacmi sahip olan oto bebek koltukları, çocukların özgürce hareket etmeleri ve rahatça yasalanıp uyumaları için yeterli alanı sunar.
 • Çok pozisyona ayarlanabilir kademeli tenteler, siz dışarıda bebeğinizi gezdirirken güneşten, rüzgardan veya yağmurdan korunmasını sağlar.
 • Ekstra yumuşak iç pede sahip modeller, bebeğinizin uzun yolculuklar boyunca tüm vücudunu rahat ettirir. Yeni doğan bebeklerin ilk aylarında kullanım için özel bel destek pedine sahip bebek koltuğu modelleri bebeğinizin kemik ve kas sistemini destekler.
 • 0-13 kg bebek oto koltukları, bebeğinizin trafikte güven içinde yolculuk etmesi için 3 noktalı veya 5 noktalı emniyet kemeri ile donatılmıştır. Böylece bebeğinizin olası kaza durumlarında ciddi şekilde yaralanmasının önüne geçilir. Bu koltuklarda bulunan şok emiciler yine kaza ya da sarsıntı sırasında darbe ve çarpmaları yumuşatarak bebeğin hayati organlarının zarar görmesini önlemeyi amaçlar.
 • Terlemeyi engelleyen havalandırma kanallarına sahip bebek oto koltukları, bebeğinizin uzun ve yorucu yolculuklarda serin ve kuru kalmasını sağlar.
 • Bebek oto koltuk modelleri taşıma, sallanma ve yatış olmak üzere 3 farklı kullanım şekli sunar. 0-13 kg bebek oto koltukları, aracın kendi emniyet kemeri ile otomobile kolayca monte edilebilir.
 • Özel EPS köpük sistemi bulunan bebek oto koltukları daha fazla güvenlik sağlar. Bazı koltuk modelleri, adaptörler vasıtası ile uyumlu bebek arabalarına takılabilir ve travel sistem olarak da kullanılabilirler.
 • 7 farklı baş desteği pozisyonu sunan modeller, çocukların boyun ve baş hareketlerini özgürce yapmasına yardımcı olurken aynı zamanda boyun ve omuriliklerini korur.
 • 13 kg’a kadar taşıma kapasitesi sunan bebek koltuğu modelleri, 42x60x59 cm boyutlarında üretilmiş olup yaklaşık 3 kg ağırlığa sahiptir.
 • Üçüncü bir bağlantı noktası için Top Tether özelliği bulunan 0-13 kg araç çocuk koltukları, bebek oto koltuğunu tepe noktasından kanca yardımı ile sabitler ve araç içerisinde dönme hareketini sınırlayarak çocuğu güvende tutar.
 • Bebek ve çocuk koltuğu gibi donanımların otomobile sağlam bir şekilde bağlanmasını sağlayan İsofix montaj sistemi, bebeği kazalara karşı korumaya yardımcı olur.

0-13 Kg Bebek Oto Koltukları ve Fiyatları

0-13 kg bebek oto koltuk fiyatlarını, ürünün sahip olduğu teknik ve tasarımsal özellikler belirler. Daha fazla emniyet sistemi ve daha fazla destekleyici ped içeren modeller daha yüksek fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulurken daha sade bebek oto koltuğu modelleri daha uygun fiyat aralığında karşınıza çıkar. Hem sizin hem de bebeğinizin yolculuk boyunca rahat etmesini ve güvende kalmasını istiyorsanız siz de Kraft’ın sunduğu bebek oto koltuğu modellerine hemen göz atabilir ve beğendiğiniz modeli Kraft güvencesiyle kolayca satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR