H CS008 R
₺5.199,20 KDV Dahil
₺6.499,00 KDV Dahil
H CS008 LG
₺5.199,20 KDV Dahil
₺6.499,00 KDV Dahil
H CS008 DG
₺5.199,20 KDV Dahil
₺6.499,00 KDV Dahil
H CS008 BLK
₺5.199,20 KDV Dahil
₺6.499,00 KDV Dahil
1 2 >

Bebek Oto Koltukları

Bebeklerle seyahat doğumdan itibaren başlar. Doğumdan sonra hastane çıkışı ile beraber araba yolculuğu bir zorunluluk haline gelir. İlk bir yıllık periyot içerisinde oldukça sık yapılan rutin muayeneler için yine hastaneye gitmek, dolayısıyla araba yolculuğu yapmak gerekir. Bebeklerle araba yolculuğunun ise yüksek emniyet önlemleri alınarak yapılması oldukça önemlidir. Bu amaçla üretilen oto bebek koltuğu, bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlar. Bebeklerin bedensel gelişimini destekleyen özelliklere sahip araba koltuğu çeşitleri yolculukların konforlu geçmesine hizmet eder. 

Oto koltukları, bebeklerin araçlarda seyahat sürecini daha güvenli hale getirmek için tasarlanan ekipmanlardır. Yalnızca güvenliği sağlamakla kalmazlar, aynı zamanda yolculuklarda bebeklerinize maksimum konfor da sunarlar. 12 yaşına kadar kullanılabilen Kraft oto koltuğu modelleri, birbirinden farklı mekanizma ve özelliklere sahiptir. Çocuğunuzun bedeni ile uyumlu yapıdadır. Darbelere karşı koruyan güvenlik sistemi ile bebeğinizi güvenli ve konforlu bir şekilde seyahate çıkabilirsiniz.

Bebek Oto Koltukları Nedir? Ne İşe Yarar?

Bebek oto koltuk, doğumdan itibaren bebeklerin emniyetli ve konforlu bir şekilde araba yolculuğu yapmasını sağlayan araçlara denir. Bebekler dünyaya geldikten sonra genellikle ilk 6-7 ay boyunca tam olarak baş boyun kontrolünü sağlayamazlar. Oturma becerisine de henüz sahip olamadıkları için onları güvenli bir şekilde taşımak ve yolculuğa çıkarmak önemli bir konu haline gelir. Bebek oto koltuğu anne babaların bebekleri ile güvenli ve keyifli bir şekilde seyahat etmelerini sağlar. Araç çocuk koltuğu, çocuklar 12 yaşına gelene dek güvenle kullanılabilir. Doğumdan itibaren kullanılabilen oto koltukları, bebeklerin kilolarına ve gelişimlerine paralel olarak kategorize edilir. 0 ve 0+ grubunda olan bebek oto koltuklarına ana kucağı modelleri dahil olur. Kimi bebek oto koltukları ise küçülüp büyüyebilme özelliğine sahip olduğu için aynı anda farklı gruplarda yer alabilir. Kiloya göre yapılan sınıflandırma şöyledir:

 • Grup 0: 0-10 kg, 0-12 ay - Arkaya dönük şekilde kullanılır.
 • Grup 0+: 0-13 kg, 0-15 ay - Arkaya dönük şekilde kullanılır.
 • Grup 1: 9-18 kg, 9 ay-4 yaş - Öne ya da arkaya dönük şekilde kullanılır.
 • Grup 2: 15-25 kg, 4-8 yaş - Koltuk veya yükseltici kullanılır.
 • Grup 3: 22-36 kg, 8-12 yaş - Yükseltici oto koltuğu kullanılır.

Doğumdan sonra bebekler oturma becerisi edinene kadar modüler ya da travel sistem adıyla bilinen bebek arabaları içerisinde bulunan ana kucağı da bebek koltuğu olarak kullanılır. Bebeklerin gelişimlerine uygun olarak yarı yatar pozisyonda kullanılan bu ürünler evde ana kucağı olarak, dışarıda bebek arabasına takılarak ve arabada bebek koltuğu olarak değerlendirilebilir. Bu açıdan son derece kullanışlıdır.

Çocuğunuzun hangi kiloda ya da ay/yaş aralığında bulunduğuna dikkat ederek, doğru oto koltuğu seçiminde bulunabilirsiniz. Kraft markasının içerisinde yer alan gruplar ECE R44 Sertifikası ile Avrupa güvenlik standardına uygundur. Farklı avantajlara sahip seçenekler geniş kullanım avantajı sunar.

Grup 0+: 0-13 kg bebekler için tasarlanan ürünler otomobile kolayca monte edilebiliyor. Modeller arasında Amor, Armor Plus seçenekleri yer alıyor. Modeller size pratik kullanım avantajı sunacak şekilde üretilirken bebeğinizin de konforu düşünülerek tasarlanıyor. Taşıma, sallama ve yatış olmak üzere 3 farklı kullanım avantajı sunuyor. Tenteleri çoklu pozisyona göre ayarlanabilen modelleri, güneşe göre ayarlayarak bebeğinize koruma sağlayabilirsiniz. Taşıma koltuklarını ana kucağı ve oto koltuk olarak kullanabilirsiniz.

Grup 0-1-2-3: 0-36 kg bebekler için uygun olan oto koltuğu modelleri arasında Lucca ve Safe Rotate seçenekleri yer alıyor. Modellerde bulunan omuzdan kaymayan 5 noktalı emniyet kemeri, Isofix ve Top Tether sistemi bebeğinizin güvenliğini sağlıyor. Lucca modeli, 90 derece dönme özelliği ile bebeğinizi rahatlıkla yerleştirme fırsatı sunuyor. Modelin iç kısmında bulunan ped, yeni doğan bebeklere destek sunarak ekstra konfor deneyimi yaşatıyor. Modelde ayrıca 5 farklı yatış pozisyonu, çok farklı pozisyona ayarlanabilir baş desteği mevcut.

Grup 1-2-3: 9-36 kg bebekler için tasarlanan modeller, yaklaşık 9 ay 12 yaş arası kullanımı için uygun görülüyor. Oto koltuğu seçenekleri arasında 5 farklı yatış pozisyonu olan modeller olduğu gibi, 4 farklı yatış pozisyonuna ayarlanabilen oturma ünitesi seçenekleri de yer alıyor. Ürünlerde, Isofix ve Top Tether sistemi ile birlikte 5 noktalı emniyet kemeri bulunuyor. Modellerin genelinde bulunan şok emici omuz pedleri, darbeleri minimuma indiriyor. 5 kademeye kadar ayarlanabilen baş desteği bebeklerin yaşına göre konumlandırılabilirken, kullanım kolaylığını da beraberinde getiriyor.

Grup 2-3: 15-36 kg bebekler için öne çıkan oto koltuğu seçenekleri 4-12 yaş arası kullanımı için uygun. Oto koltuğunda, bu grup için Jade Fix modeli ön plana çıkıyor. Jade Fix modeli isofix aparatları sayesinde araçlara kolaylıkla bağlanabiliyor.  Yumuşak kumaşı ve darbe emici dış gövdesiyle bebeğiniz hem güvende hem de konforlu kalır.

Siz de çocuğunuza konfor sunacak ve güven içinde tutacak oto koltuğu seçenekleri için Kraft ürünlerini inceleyebilirsiniz. Geniş bir yelpazeye sahip bebek oto koltuğu fiyatları arasından bütçenize hitap edecek, bebeğinizin ihtiyaçlarına cevap verecek modele ulaşabilirsiniz.

Bebek Oto Koltukları ve Modelleri

Fonksiyonel özellikler ile donatılan araç içi bebek koltuğu çeşitleri; kurulum, kullanım, görünüm, renk açısından farklılık gösterir ve geniş bir ürün yelpazesi halinde beğeniye sunulur. Yenidoğan döneminden yaklaşık olarak 1 yaşına kadar travel sistem bebek arabaları bünyesinde bulunan ana kucağı, oto koltuk olarak kullanılır. Oturamayan ve vücut dengesini sağlayamayan bebekler için ana kucağı konforlu ve güvenilir bir alan yaratır. İlk etapta yenidoğan aparatı kullanılırken, bebekler büyüyüp kilo aldıkça bu aparat çıkarılıp bebeklere daha geniş bir alan sunulmuş olur.

1 yaşından sonra oto koltuk bebek ve çocuklar için kullanılır. Yapılan sınıflandırmaya göre yenidoğandan başlamak üzere 3 yaş oto koltuğu, 4 yaş oto koltuğu ile 8-12 yaş oto koltuğu seçenekleri arasından kilo temel alınarak bir tercihte bulunulur. 12 yaşa kadar oto koltuğu kullanılabileceği gibi 15 ile 36 kilogramlık aralıkta yükseltici olarak tasarlanan oto koltuklarından yararlanılması da mümkündür.

Birçok oto koltuk modeli konfor ve emniyeti bir arada sunar. Hem kemer sistemleri hem de araç içine bağlanma yöntemleri ile güvenilir bir kullanım vadeder. 5 noktalı emniyet kemeri bulunan modeller olası sarsıntılara karşı bebekleri korurken, özel alarm sistemi bulunan ürünler emniyet kemerinin açılması durumunda aktive olarak ebeveynleri uyarır.

Bebek oto koltukları araç içine iki yöntem ile monte edilir. Bunlardan biri isofix oto koltuğu, diğeri ise top tether sistemi ile bağlanan oto koltuğudur. Her iki sistem de bebek koltuğunun emniyetli ve pratik bir şekilde araç içine yerleştirilmesine imkan tanır. İsofix koltuklar direkt olarak arabanın mekanizmasına monte edildiği için son derece güvenilirdir. Top tether mekanizması da araç içine emniyetli bir şekilde monte edilir. Ayrıca bu sistem oto koltuğuna kendi çevresinde dönme imkanı tanıdığı için ebeveynler için oldukça pratik ve işlevseldir.

Yükseklik ve genişlik ayarlaması yapılabilen, yatış pozisyonları değiştirilebilen oto koltukları; bebeklerin yolculuklarını rahat bir şekilde yapmasına imkan tanır. Bazı modellerde ise katlanabilme özelliği mevcuttur. Bu özellik oto koltuğunu taşıma ve muhafaza etme konusunda anne babalara kolaylık sağlar.

Bebek Oto Koltukları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yenidoğan döneminde ve bu dönemi izleyen ilk birkaç ay boyunca bebeklerin baş ve beden kontrolleri tam olarak gelişmez. Bu nedenle bebekler en ufak sarsıntıları dahi en yüksek seviyede hissedebilirler. Yaklaşık olarak 1 yaşından sonra başlayan ve artarak devam eden hareketlenme döneminde ise merak, macera ve keşif isteği ile birlikte tehlikelere çok daha açık hale gelebilirler. Bu nedenle bebekler ve çocuklar ile seyahat son derece dikkat gerektiren bir konudur. Onlarla seyahat ederken güvenlik önlemlerini en üst seviyede sunan bebek oto koltuklarını tercih etmek gerekir. Bunun dışında çocuk araba koltuğu satın alırken dikkat edilmesi gerekenler kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Gerekli güvenlik ve sağlık testlerinden geçmiş, sertifikaları bulunan ürünler seçilmelidir.
 • Bebeklerin yaş, kilo ve boy ölçüleri göz önünde bulundurularak doğru oto koltuğu belirlenmelidir.
 • Gövdesi basınç ve darbelere karşı dayanıklı, kilit sistemli, beden sağlığını destekleyen ürünler tercih edilmelidir.
 • Kurulumu ve kullanımı pratik ürünler seçilmelidir.
 • Aracın kapasitesine ve iç hacmine uygun bir oto koltuk tercih edilmeli, ürün otomobil ile uyumlu olmalıdır.
 • Kumaşı terletmeyen, kılıfı çıkarılıp yıkanabilen ya da silinebilen oto koltukları satın alınmalıdır.
 • Farklı yatış pozisyonlarına sahip ürünler tercih edilmelidir.

Bir oto koltuğun bebeğinize tam anlamıyla koruma sağlayabilmesi için modelin bebeğinizin yaşına ve kilosuna uygun olması gerekir. Bunun için çocuğunuzun yaşını, kilosunu ve boyunu da hesaba katarak model seçiminde bulunabilirsiniz. Araba koltukları arkaya bakan ve öne bakan tasarımlardan oluşabilir. Bu noktada, modellerin seçiminde bebeğin ağırlığı önemli bir faktördür. Alacağınız modelin özelliklerini okuyarak yanlış seçim yapmaktan kaçınabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar ise şunlardır:

Güvenlik Standartlarına Uygun mu?

Alınacak model Avrupa Birliği güvenlik standartlarına uygun olmalı. ECE R44-04 damgası modelin Avrupa Birliği güvenlik standartlarına uygun olduğunu gösterir ve ürünün temel güvenlik şartlarına uyumunu belirtir. Ayrıca I-Size düzenlemesine uygun modellere göz atabilirsiniz. I-Size, Avrupa Birliği oto koltuğu güvenlik düzenlemesi olup UN R129 güvenlik şartlarının bir parçasıdır. Güvenlik düzenlemesinin hedefleri arasında çocukları yan darbelerden korumak yer alırken, bu sistem aynı zamanda koltuğun minimum 15'inci aya kadar tersten bağlanmasını gerektirir. Her çocuk farklı gelişim düzeylerine sahiptir. Dolayısıyla Isofix'i de zorunlu hale getiren I-Size düzenlemesi, ekstra korumadan daha fazlasını sunuyor. Koltuk kullanımını çocuğun boyuna göre sınıflandırıyor

Isofix Nedir?

Isofix, en güvenli montaj sistemi olup çocuğunuzla çıktığınız seyahatleri daha güvenli hale getiren yollardan birisidir. Bu sistemle koltuğu otomobilin gövdesine montajlayabilir ve sağlam bir bağlantı kurabilirsiniz. Minimum yanlış kurulum riski olan Isofix, montaj işlemini pratik hale getirerek, çocuk koltuğu ile arabanız arasında kalıcı bağlantı oluşturur. Aynı zamanda kolay bir şekilde çıkarılabilir. Yanlış takılma riski düşük olduğu için güvenliği en üst seviyeye taşır. Isofix dışında, bebek koltuklarında Top Tether bağlantı sistemi de bulunabiliyor. Bu sistem, koltuğu tepe noktasında bulunan kanca sayesinde otomobile sabitlemeye ve koltuktaki hareketleri azaltmaya yardımcı olur. Bir anlamda; çarpma kuvvetlerini emer ve oto koltuğun araç içerisinde dönme hareketini kısıtlar.

Otomobiliniz ile Uyumlu mu?

Oto koltuğu alırken modelin montaj sisteminin otomobiliniz ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Tüm koltukların otomobilinizle uyumlu yapıda olmadığını unutmamalısınız. Koltuk aracınıza takıldıktan sonra hareket etmemeli. Kolay ve güvenli kurulum için aracınızda Isofix bağlantısı olup olmadığını kontrol etmeyi de unutmamalısınız. Ayrıca arabanızla uyumlu yapıda bir model aldığınız takdirde doğru taktığınızdan emin olmak için kullanma kılavuzuna bakmalısınız.

Bebek Oto Koltukları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Çocuk koltuğu, yenidoğan döneminden çocukluk çağına kadar pek çok kullanım avantajı ile ebeveynlere sunulur. Bebek oto koltukları çocukların güvenilir ve rahat bir şekilde araç içinde seyahat etmesini sağlar. Konforlu iç pedleri ve yastıkları sayesinde bebekler yolculuk esnasında uyuyabilir, oyuncakları ile keyifli vakit geçirebilir. Bu sırada ebeveynler de bebeklerinin güvenliği ve rahatlığı konusunda kaygı duymadan dinlenme fırsatı bulur.

Yenidoğan döneminden 1 yaşa kadar kullanılabilen ana kucağı, oto koltuğu olarak kullanılabilmesinin yanı sıra bebek arabasına takılması ve ev içerisinde de ana kucağı olarak değerlendirilebilmesi bakımından son derece avantajlıdır.

Oto koltuğu, ebeveynlik hayatının gerekli parçaları arasında yer alır. Nereye gidilirse gidilsin bebekleri taşımanın en hızlı yöntemidir. Bebek koltuğu modelleri, birçok çeşitlilikte üretilmesine rağmen çocuğu taşımanın en güvenli yolu olarak ortak noktada buluşurlar. Oto koltuğu seçenekleri, çocuklara ekstra koruma sağlayacak şekilde tasarlanır. Yeni doğmuş bir bebekle yaşamı daha kolay hale getirirler.

Bebekler ve çocuklar fizyolojik olarak yetişkinlerden farklı oldukları için çarpışma durumlarında daha fazla yaralanma riski altında olurlar. Özellikle yeni doğan bebeklerin başları vücutlarına oranla büyük olduğu için başlarını taşıyamazlar. Ayrıca kaslarını da kontrol edemedikleri için 2 aylık süre boyunca başlarını dik tutamazlar. Dolayısıyla, oto koltuğu belli bir süre boyunca arkaya bakacak şekilde yerleştirilmeli ve bu şekilde kullanılmalıdır. Böylelikle, olası bir çarpma durumunda bebeğinizin darbe alma riski azalmış olacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sitesindeki bilgilere göre, bebek koltukları özellikle 8-9 kg ve 1 yaşına kadar olan çocuklar için üretilmiş araçlardır ve arkaya bakacak şekilde monte edilmelidir.

0-1 yaş arası, bebeklerin büyüme hızlarının en hızlı olduğu dönemdir. Dolayısıyla bu süreç içerisinde bebeğinizin hem refleksleri hem de fiziksel becerileri artar. Dış dünyaya olan merakları ile birlikte hareketlilikleri de artar. Ayrıca, bebekler 3 aylıkken yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. 5. ay ise bebeklerin sosyalleşme zamanıdır. Bu zamanlarda duyduğu ve gördüğü şeyleri taklit etmeye başlayan bebekler, yolculuklarınız ile birlikte dış dünyayı daha yakından tanıyabilir. Bu noktada, oto koltukların bir diğer avantajı ise hareketli bebekleri yolculuk esnasında güvende tutması olacaktır.

Bebek Oto Koltukları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Bebek oto koltukları farklı pek çok model ve kullanım seçeneği ile anne babalara sunulur. Farklı özelliklere sahip ürünler arasında seçim yapmak zor bir hal alabilir. Bu bakımdan bebek oto koltukların sahip olması gereken özellikleri bilmek, seçim konusunda kolaylık sağlayabilir. Bu özellikler kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Araba koltuğu bebekler için öncelikle emniyet anlamına gelir. İyi ve kaliteli bir bebek araba koltuğu darbe ve sarsıntıları en aza indiren dayanıklı bir gövde ve yastıklamaya sahip olmalı, Avrupa standartlarına uygun şekilde güvenlik ve sağlık testlerinden başarıyla geçmiş olmalıdır.
 • Bebek oto koltuğundan çocuk oto koltuğuna dönüşebilen modeller uzun süreli bir kullanım avantajına sahiptir.
 • Oto koltukları uyku, dinlenme, oturma gibi farklı pozisyonlarda ayarlanabilir olmalıdır. 5 değişik pozisyonda ayarlama yapmaya imkan tanıyan ürünler anne babaların işini kolaylaştırır.
 • Yolculuklar sırasında zamanla toz, kir, gıda artıkları gibi pek çok unsur oto koltukları üzerine yerleşir. Bu nedenle oto koltuklarının yıkanabilir ya da silinebilir olması, kılıflarının çıkarılabilir ve kolayca temizlenebilir nitelikte olması sağlık açısından oldukça önemlidir.
 • Bebeklerin kolay bir şekilde yerleştirilmesini sağlayan modeller anne babalara kolaylık sağlar.
 • Oto koltuğunun yatış pozisyonu tek elle kolay bir şekilde değiştirilebilmelidir.
 • Takılıp çıkarılabilen yenidoğan pedine sahip ürünler doğumdan itibaren kullanılabilme avantajı sunar.
 • Bebek oto koltukları geniş iç hacmi ile bebeklere ve çocuklara konfor sunmalıdır.
 • Yan koruması bulunan modeller darbelere karşı emniyet sağlar.
 • Bebek oto koltuklarının darbelere ve olası kazalara karşı esnekliği ve sağlamlığı ile öne çıkan bir malzeme olan polipropilen kullanılarak üretilmiş olması aracın emniyetini artırır.
 • Bebek araba koltuğunun arkaya ve öne dönük şekilde kullanılabilmesi güvenlik açısından son derece önemlidir.

Avrupa Standartlarına Uygun Bebek Oto Koltukları

Oto çocuk koltuğu modelleri; sağlık ve emniyet bakımından gerekli testlerden geçmiş olmalıdır. Avrupa standartlarına uygun şekilde güvenlik testlerine tabi tutulan bebek araç koltuğu çeşitleri anne babalara güven verir. ECE R44-04 ile UN R129 (İ-Size) sertifikalarına sahip bebek koltuğu arabalarda güvenle kullanılabilir. Satın almadan önce ürünlerin bu sertifikalara sahip olup olmadığı kontrol edilebilir.

En İyi ve Dayanıklı Bebek Oto Koltukları

Çocuk oto koltuğu modelleri emniyetli ve konforlu olmaları ile öne çıkar. Sağlam kemerleri ve bedeni ideal bir şekilde dolduran konforlu pedleri ile yolculuk esnasında bebeklerin ve çocukların sarsıntıları en az düzeyde hissetmesini sağlar. Baş, boyun ve sırtı rahatsız etmeden destekleyen bebek oto koltukları olası kaza anlarında istenmeyen durumların oluşma riskini en aza indirir. Pratik bir şekilde araca yerleştirilebilen modeller anne babaları yormaz. Dayanıklı iskeletleri, yumuşak ve ekstra dolgulu pedleri ve yıkanabilir kılıfları ile oto koltuğu modelleri uzun süreli bir kullanım avantajı sunar.

Bebek Oto Koltukları Markaları

Oto koltuğu bebek modelleri farklı özelliklerle donatılarak beğeniye sunulur. Kumaş ve kılıf özellikleri, emniyet seçenekleri, kullanımı, görünümü ve rengi gibi pek çok açıdan ayrılan ürünler farklı markalar tarafından tasarlanarak anne babaların beklentilerine cevap verir. Farklı marka ve modelleri bir arada bulabileceğiniz Kraft’ta birbirinden dayanıklı ve kullanışlı bebek oto koltuklarına ve oto koltuk yükseltici modellerine ulaşabilirsiniz. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ürünler uzun ömürlü olmalarıyla da öne çıkar.

Bebek Oto Koltukları ve Fiyatları

Araba koltuğu fiyatları geniş bir yelpazede anne ve babaların beğenisine sunulur. Farklı birçok marka ve model arasından bütçeye hitap eden oto koltuk fiyatlarına rastlamak mümkündür. Araç bebek koltuğu çeşitleri marka ve modellere göre geniş fiyat aralıkları ile satışa sunulur. Tasarım, model, kurulum, fonksiyonel özellikler, kumaş tipi ve renk gibi değişen özelliklere sahip bebek oto koltukları farklı fiyat beklentilerine hitap eder. Çocuk oto koltuk fiyatlarında ürün özellikleri kadar markaların yaptığı kampanyalar, sezon sonu ve sezon ortası indirimleri de etkili olur. Bu dönemlerin takip edilmesi ile ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın almak mümkün hale gelir.

Siz de bebeğiniz ile seyahat ederken onun emniyet ve konforundan emin olmak, birlikte keyifli bir yolculuk deneyimlemek istiyorsanız Kraft’ın dayanıklı, güvenilir, sağlıklı ve şık çocuk araç koltuğu modelleri inceleyebilir, bebek koltuğu fiyatlarını değerlendirerek beğendiğiniz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR