sadsad x
asdasd
ADAC Testi Nedir? Ne Değildir?
Oto koltuklarında, piyasada ürünlerini daha yüksek fiyattan satmak isteyen bazı markaların son aylarda, ürünlerinin ADAC testli olduğunu belirterek kendi markalarına bir üstünlük yaratma durumunda olduğu görülmektedir. Bu bakımdan siz değerli ebeveynlere oto koltukları standartları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

ECE R44/04 Oto koltuklarında, tüm Avrupa Birliği Ülkelerinde olması gereken mecburi güvenlik testidir. Bu test tüm güvenlik önlemlerini kapsadığı gibi ADAC testinin özellikle sadece kendine ait bir özellikmiş gibi gösterdiği çarpışma testini de içermektedir.

ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club) Alman Otomobil Kurumunun kısaltılmış ismi olup,  oto koltukları standartlarında hiçbir yetkisi yoktur. Sadece inceleme yapıp, kendine göre oto koltuklarına derece vermektedir. ADAC ticari bir kuruluş olup tüm bu işlemleri ücret karşılığında yapmaktadır.

Sonuç olarak; oto koltuklarında, ECE R44/04 testinin bebekler ve çocukların her türlü güvenlik önlemlerini kapsayan yasal ve mecburi bir test olduğunu tekrar belirtmek istiyoruz. Lütfen bebeklerin ve çocukların güvenliği için yaş ve kilosuna uygun ECE R44/04 testine sahip oto koltukları kullanınız. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.