1 2 >

Travel Sistem Bebek Arabaları

Bebeklerin konforlu ve güvenli bir şekilde dışarı çıkıp seyahat edebilmesi için bebek arabaları oldukça önemlidir. Ebeveynler tarafından kullanılan bebek arabaları, çocuklarla dışarı çıkmayı kolaylaştırır. Oldukça sık tercih edilen travel sistem bebek arabası, birden fazla ihtiyacı giderebilir. Çünkü çok yönlü kullanıma uygun olarak tasarlanır ve oto koltuğu, ana kucağı, portbebe gibi fonksiyonları vardır. Bebeğinizle birlikte dışarıda vakit geçirirken çocuğunuzun güvenliğinden ve rahat ettiğinden emin olmak için travel sistem bebek arabalarını tercih edebilirsiniz.

Ebeveynlerin bebeklerini güven içerisinde gezdirebilmesi ve ulaşım noktasındaki problemleri ortadan kaldırabilmesi adına travel sistem bebek arabaları geliştirilmiştir. Bu bebek arabaları normal bebek arabalarına göre çok daha farklı fonksiyonlara sahip olması sayesinde özellikle yolculukta ihtiyaç duyabilecek pek çok farklı talebi karşılayabilir durumdadır. Bu bakımdan özellikle çok fazla gezmek zorunda kalan ve yolculuk yapma durumu olan aileler için normal bir bebek arabası yerine travel sistem olarak adlandırılan bebek arabalarının tercih edilmesi önerilmektedir. Bu sayede yolculuklar çok daha sorunsuz hale geleceği gibi bebeğin sağlıklı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapması da sağlanacaktır.

Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri

Travel bebek arabası modelleri, tasarımlarına ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Böylece farklı ihtiyaçlara uygun pek çok seçenek bulmak mümkündür. Travel sistem bebek arabaları, yaş aralıklarına göre farklı seçenekler sunar. Çocuklar yaş aldıkça kiloları ve fizyolojik özellikleri değiştiği için bebek arabası içinde rahat edebilmelerini sağlayan modelleri tercih etmeniz gerekir.

Üretimlerinde kullanılan materyale göre de seyahat tipi bebek arabası modelleri değişiklik gösterir. Bu bebek arabalarının hem iskelet sistemlerinde hem de iç tasarımlarında pek çok malzeme kullanılır. Ayrıca tasarımlarına göre de travel sistem bebek arabaları çeşitlenir. Düz renkli ve sade tasarıma sahip modeller olduğu gibi desenli seçenekler de vardır. Zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza hitap eden travel sistem bebek arabalarını satın alabilirsiniz.

Travel Sistem Bebek Arabası Nedir? Ne İşe Yarar?

Bebek arabası travel sistem modeller, ebeveynlerin bebekleriyle dışarı çıkmasını kolaylaştırır. Bebeklerin rahat etmesini ve güvende olmasını sağlayan bu bebek arabaları, seyahat konusunda büyük bir avantaj sunar. Ayrıca travel sistem bebek arabaları; portbebe, oto koltuğu ve ana kucağı işlevine sahip pek çok parçayı da kapsar. Yani çok fonksiyonlu özelliğe sahiptir ve seyahat esnasında ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Normal zamanlarda bebek arabası olarak kullanabileceğiniz gibi araç içinde çocuk oto koltuğu olarak kullanabilirsiniz. Bebeğinizi rahatlıkla taşımak istediğinizde ise koltuğu rahatlıkla çıkararak portbebe haline getirebilirsiniz. Çocuğunuzun güvenli ve rahat bir şekilde uyuması için ana kucağı olarak da kullanabileceğiniz travel sistem bebek arabası seti, çok yönlü fonksiyonları ile öne çıkar.

Travel Sistem Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek arabası travel sistemli modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır. Bunlar sayesinde bebeğinize en uygun alternatifi bulabilirsiniz. Travel sistem bebek arabası alırken şu noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Bebek arabasının gerekli standartlara uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Böylece daha güvenli ve uzun ömürlü kullanım olanağı elde edebilirsiniz.
 • Bebek arabasındaki tekstil malzemelerinde bebeğinize zarar verecek maddeler olmadığından emin olmalısınız.
 • Travel sistem bebek arabasında bulunan emniyet kemerinin kaliteli ve güvenli olması önemlidir.
 • Kullanım kolaylığı açısından bebek arabasının kolay katlanabilir olması da avantaj sağlar. Aynı zamanda katlandığında az yer kaplaması da hem taşınabilirlik hem de muhafaza etme konusunda kolaylık sunar.
 • Travel sistem bebek arabası alırken fren sistemlerinin kullanışlı ve dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Ayarlanabilir sırt ünitesine sahip seyahat sistem bebek arabası modelleri, bebeklerin her pozisyonda daha rahat etmesini sağlar.
 • Eğer ortak kullanım yapacaksanız, itme kolu ayarlanabilir modelleri tercih ederek daha konforlu sürüş imkanı elde edebilirsiniz.

Travel sistem bebek arabaları fiyatları açısından normal bir bebek arabasına göre yüksek olabilir. Fakat ek aparatları ve farklı özellikleriyle kullanıcıların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede olan bu özel ürünler, özellikleri nedeniyle de bu fiyatlandırma için sorun yaratmamaktadır. Bebek arabalarının en önemli özelliklerinden bir tanesi ise güvenliktir. Güvenlik sistemleri sayesinde bebeğin düşmesi ya da tehlike içerisinde olması söz konusu olmadığı gibi tamamen bebeklere özgü bir şekilde hazırlanan sırt ve boyun kısımlarındaki destekler, bebeklerin uzun yolculuklarda dahi sorun yaşamasını önlemektedir. Aynı zamanda üst bölgesi set olarak çıkabildiği için de bebeklerin bebek arabasının kullanılmaması gerektiği durumlarda kolay bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.

Hemen hemen tümü çift yönlü olarak hazırlanan ve fonksiyonel kapatma seçeneklerine sahip olan bu travel sistem bebek arabaları, katlandığında az bir alan kaplaması sayesinde de araçlarda taşınması açısından avantajlıdır. Ana kucağı gibi özellikler ürünün evde dahi kullanılmasına sağlayabilmektedir. Öyle ki ana kucağını pek çok bebek sevdiği için bebeğin ana kucağında uyutulması ya da gezerken burada uyuması mümkündür.

Bu tip ürünler Avrupa sertifikasyonlarına sahip olmalıdır. Bu nedenle satın alacak anne ve babaların bu sertifikasyona sahip olup olmadığını kontrol etmesi gerekir. Yapılacak kontroller ile birlikte güvenli ve gerekli tüm onayları almış olan ürünlerin satın alınması önerilmektedir. Aynı zamanda bu ürünlerde yeni doğandan itibaren kullanım hedeflendiğinden dolayı bebeklerin sağlığına dair de hiçbir zararlı madde içermemelidir. Bu nedenle üzerindeki tente bölgesinin hiçbir şekilde güneşi geçirmemesi, kullanılan kumaşların kokmaması ve herhangi bir kimyasal içermemesi bu kapsamda dikkat edilecek detaylar arasında bulunmaktadır.

Aynı zamanda bu bebek arabaları daha çok yolculuklarda ve yoğun dolaşım halinde kullanılacağından dolayı darbelere karşı minimum bir sarsıntı yaratması ve bebeği bu nedenle de rahatsız etmemesi gerekmektedir. Tüm bu kriterler dahilinde yapacağınız araştırmalar sizlere daha iyi bir bebek arabası alabilmek adına avantaj sağlayacaktır. Yapacağınız seçimlerde bir problem yaşamamak adına bu tip kriterleri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Travel Sistem Bebek Arabası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Travel bebek arabası çeşitleri, sahip oldukları özellikler ile kullanım açısından pek çok avantaj sunar. Bunlar:

 • Doğumdan itibaren kullanıma uygundurlar.
 • Çift yönlü kullanılabilir oldukları için sürüş açısından konfor sunarlar.
 • Gelişmiş süspansiyon sistemleri ile sürüş esnasında bebeklerin darbeleri hissetmemesini sağlar.
 • Ayarlanabilir yatış kademeleri ile farklı pozisyonlarda bile bebeklerin rahat etmesini sağlar.
 • Portbebe, ana kucağı ve oto koltuğu gibi çeşitli işlevlerle kullanılabilirler.
 • 5 noktalı emniyet kemerine sahip travel sistem bebek arabaları güvenlidir.
 • Tente, yağmurluk, sepet gibi ek aksesuarlara sahiptirler.
 • Sağlam ve dayanıklı malzemelerle üretilen travel set bebek arabası modelleri, 3-4 yaşına kadar kullanılabilir.

Travel Sistem Bebek Arabaları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Travel sistem bebek arabalarında bulunması gereken özellikler, bu ürünlerin daha yüksek performanslı olmasını sağlar. Çok yönlü kullanıma uygun olan fonksiyonel travel sistem bebek arabaları, kaliteli materyaller kullanılarak üretilmelidir. Çünkü farklı işlevlerle kullanıldığı için darbelere dayanıklı olması uzun ömürlülük sağlar. Kumaş materyallerinin de hem sağlıklı hem yumuşak hem de kolay temizlenebilir olması önemlidir. Böylece bebeğiniz güvende olur.

Sürüş esnasında maksimum güvenlik için travel sistem bebek arabalarında 5 noktalı emniyet kemeri sistemi olmalıdır. Böylece bebeğiniz koltuk içinde daha güvenli oturur ve hareket konusunda da özgürlük elde edebilir. Sürüş esnasında bebeğinizin sarsıntıları hissetmemesi için bu bebek arabalarında mutlaka süspansiyon sistemi olmalıdır. Ayrıca kolay müdahale edilebilir ve dayanıklı fren sistemleri de güvenli kullanım açısından önemlidir. Travel sistem bebek araba seti, kolay katlanabilir olmalı ve katlandığında az yer kaplamalıdır. Bu sayede hem taşıma hem de muhafaza etme açısından avantaj sunar.

Avrupa Standartlarına Uygun Travel Sistem Bebek Arabaları

Seyahat bebek arabası modellerinin Avrupa standartlarına uygun olması oldukça önemlidir. Çünkü bu standartlar, bebek arabasının belli testlerden geçerek güvenilir olduğunu kanıtlar. Özellikle sürüş esnasında bebeğinizin darbelere karşı korunması, olası bir tehlikede güvende olması, uzun yıllar boyunca konforlu kullanım açısından Avrupa standartlarına uygun bebek arabaları öne çıkar.

Travel sistem bebek arabası tavsiye olarak bu standartlara ve sertifikalara sahip modeller verilebilir. Böylece bebek arabanızı uzun süre dayanıklı bir şekilde kullanarak bebeğinizin güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yumuşak kumaş malzemelerle üretilen bu bebek arabaları, çocukların konforlu olması için de idealdir.

En İyi ve Dayanıklı Travel Sistem Bebek Arabaları

Bebeğiniz için en uygun travel sistem bebek arabasını almak isteyebilirsiniz. Bunun için iyi bit araştırma yapmanız gerekir. Bebek travel sistem özelliğe sahip arabaların mutlaka kaliteli materyallerle üretilmesi gerekir. Böylece hem darbelere dayanıklık gösterir hem de bebeğiniz büyüdükçe ona uyum sağlar. En iyi travel sistem bebek arabasını bulmak için birden fazla ürünü inceleyerek kullanıcı yorumlarını da okuyabilirsiniz. Bebeğinizin fizyolojisine ve ihtiyaçlarına en uygun travel sistem bebek arabasını tercih ederek verimli bir kullanım deneyimi elde edebilirsiniz.

Travel Sistem Bebek Arabaları Markaları

Travel sistem bebek arabası üreten markalar, pek çok model sunarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. Bebeğiniz için en uygun ve güvenli travel sistem bebek arabasını arıyorsanız, tanınmış ve kanıtlanmış markaları tercih etmenizde fayda vardır. Kraft markasına ait Glow, Mila, Napoli, Extreme, Peru gibi travel sistem bebek arabası modelleri öne çıkar. Farklı özellikleri ve tasarımları ile çeşitli avantajlara sahip Kraft marka travel sistem bebek arabalarını güvenle tercih edebilirsiniz.

Travel Sistem Bebek Arabası Fiyatları

Travel sistem bebek arabası fiyatları üzerinde etkili olan pek çok faktör vardır. Dolayısıyla bu ürünlerin fiyatları oldukça değişkendir. Yani bütçenize hitap eden travel sistem bebek arabasını bulabilirsiniz. Malzeme kalitesi, bebek arabasının hitap ettiği yaş aralığı, fren mekanizması, tekerlek sistemi gibi pek çok detay fiyatlar belirlenirken göz önünde bulundurulur. Örneğin; doğumdan itibaren kullanıma uygun olan modeller ile 15 kg üstü taşıma kapasitesine sahip çeşitler arasında fiyat farkları vardır. Hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize hitap eden travel sistem bebek arabalarını Kraft’ta bulabilirsiniz. Uygun travel bebek arabası fiyatları ve kaliteli modeller için Kraft’ın koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR