Bebek Beşik Modelleri

Pek çok anne daha bebeği dünyaya gelmeden, tüm eşyalarını temin etmek ister. İlk akla gelen eşyalardan biri de bebek beşikleri olur. Fakat bebek beşiği alırken oldukça dikkatli ve özenli davranmak gerekir. Bebek beşiği seçimi aceleye getirilecek bir durum değildir. Modellerin estetik yapısıyla birlikte işlevselliğine de odaklanmak gerekir.

Söz konusu bebeklerin uykusu olunca konfor, güven ve huzura ihtiyaç duyulur. Bu yüzden de doğru beşik seçimi her zaman önemlidir. Seçtiğiniz beşik sadece bebeğiniz değil sizin için de fayda sağlamalıdır. Ayrıca bebeğinizin rahat ve güvenli bir beşikte uyuduğunu bilirseniz kendinizi daha huzurlu hissedersiniz.

Öte yandan doğru beşik seçimi uyku öncesi ve sonrası için de önemlidir. Bebeğiniz rahat şekilde uykuya dalmak ve dinlenmiş olarak uyanmak için konforlu bir beşiğe ihtiyaç duyar. Kaliteli uyku uyumamış olan bebekler gün içinde huzursuz olabilir. Burada da sizin beşik seçimindeki hassasiyetiniz ön plana çıkar. Beşikleri materyaline kadar her detayıyla inceleyerek doğru tercihi yapabilirsiniz.

Beşik Modelleri

Beşikler sahip oldukları özelliklere bağlı olarak farklı modellere ayrılır. Bunun yanı sıra marka, tasarım ve beşiğin hitap ettiği yaş grubunun farkı da model çeşitliliğini destekler. Örneğin yeni doğan bebek beşiği sallanabilir özelliği ile öne çıkar. Sallanabilir beşikler bebeklerin uykuya dalmasını desteklemekle birlikte uyku verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Öte yandan yeni doğan yaş grubuna uygun olanlar anne yanı beşik olarak kullanılabilir. Bebeğinize yakın olmak istediğiniz her an beşiği yanınıza taşıyabilirsiniz. Bu modeller daha çok portatif beşik olarak bilinir. Portatif beşikler yeni doğan bebekler için özel olarak tasarlanan, sallanabilen ve taşınabilen bir özelliğe sahiptir. Pratik kullanımı ile dikkat çeker.

Beşik modellerinin tasarımı ise ayrıca ilgi görür. Doğal materyallerden yana tercih yapmak isteyenler ahşap beşik modellerine yönelebilir. Bunun yanı sıra ahşap modellerle bebek odası dekorasyonunuza şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Beşik Nedir? Ne İşe Yarar?

Beşik, yeni doğmuş ve emeklemeye yeni başlayan bebeklerin yatması için tasarlanan bir yatak modelidir. Görünümüyle daha çok karyolaya benzeyen beşikler 0-5 yaş arasındaki çocuklar için tercih edilir. Sallanabilir özelliğe sahip olmalarının yanı sıra ahşap ve demir gibi malzemelerden üretilir. Hatta bebeklerin düşmemesi için belli bir yükseklikte parmaklıkları bulunur.

Beşikler bebeklerin kendi özel alanında rahatlıkla uyumasına yardımcı olur. Bununla birlikte hafif ve taşınabilir yapıda tasarlanarak ebeveynlere kolaylık sağlar. Doğru bebek beşiği ile bebeğiniz evin her köşesinde sizinle olur. Böylelikle aklınız bebeğinizde kalmadan günlük işlerinize zaman ayırabilirsiniz. Geceleri de yatağınızın yanına taşıyabilir ve bebeğinizle birlikte aynı ortamda rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Bebeklerin gelişimini destekleyen beşikler sayesinde ihtiyaç duyulan güvenli ve konforlu uyku ortamını oluşturabilirsiniz. Özellikle de yeni doğan bebekler için uyku konforu büyük önem taşır. Çünkü yeni doğan bebekler daha sık uyumaya ihtiyaç duyar. Bu sebepten onlar için en rahat ve dayanıklı beşikleri tercih etmeniz gerekir.

Beşik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeğin rahatlığı ve güvenliği için beşik seçiminde daha özenli davranmak gerekir. Bu hususta dikkate alınması gerekilen pek çok detay vardır. Özellikle de şu detaylara dikkat ederek bebeğiniz için en doğu beşiği tercih edebilirsiniz:

 • İlk olarak ne kadar rahat ve konforlu olduğuna dikkat etmekte fayda vardır. Seçtiğiniz beşik ne kadar rahat olur ise bebeğinizin gelişimini ve uyku kalitesini de bir o kadar desteklemiş olursunuz.
 • Kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilebilir. Temizliği kolay olan ve zahmetsiz kullanım imkanı sunan bebek beşikleri ebeveynler için ekstra fayda sağlar. Ayrıca bebekler için de hijyenik bir ortam sağlanabilir.
 • Hafif ve taşınabilir olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede hem beşiği kolaylıkla hareket ettirebilir hem de dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz.
 • Bebeklerin daha rahat uykuya dalması için ise beşiğin sallanabilir olması fayda sağlar. Böylelikle bebeğinizin uykusu bölündüğünde tekrar uyutmak için beşiği birkaç dakika sallamanız yeterli olur.
 • Beşiğin üretiminde kullanılan malzemelerinin alerjiye yol açmaması da önemli bir detaydır. Özellikle de yeni doğan bebek beşikleri ahşap gibi doğal malzemelerden üretilir ise daha faydalı olur.
 • Dayanıklı ve emniyetli olması da ekstra fayda sağlar. Bu kapsamda parmaklıklar bebeğinizin aşağı sarkmasına fırsat vermeyecek kadar uzun olmalıdır. Aynı zamanda ani çarpmalara ve darbelere karşı da dayanıklılığını korumalıdır.

Beşik Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Beşikler, bebeğinizi uyutmanız için en büyük yardımcınız olabilir. Fakat bununla birlikte pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bu avantajlardan biri de anne yanı olarak kullanılabilmesidir. Anne yanı beşikler ebeveynlerin bebeğe ulaşmasını kolaylaştırır. Bu sayede saat kaç olursa olsun bebeğinizle sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz her ihtiyaç anında sizi yanında bulacağı için daha huzurlu hisseder.

Bebeğinize konforlu ve güvenli bir uyku deneyimi sunan beşikler, üst seviyede kullanışlılık sağlar. Hem size hem de bebeğinize rahatlık sağlayan bir yapıya sahiptir. Evinizin herhangi bir köşesinde konumlandırılabilir ve bebeğinizin evi benimsemesini kolaylaştırabilir. Böylelikle bebeğiniz ait olduğu yeri daha iyi tanıyarak büyür.

Kraft bünyesinde yer alan beşikler ergonomik kullanımıyla avantaj sağlamasının yanı sıra şık tasarımıyla da ev dekorasyonuna uyum sağlar. Modeller arasından zevkinize hitap eden beşiği tercih edebilir ve bebek odası başta olmak üzere evinizin istediğiniz köşesine yerleştirebilirsiniz. Bu konuda hafif ve minimal tasarımının faydasını görebilirsiniz.

Bebek Beşikleri Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Bebek beşiklerinden maksimum verim almak hangi özelliklere sahip olduğuna dikkat etmek gerekir. Çünkü ihtiyaç duyulan özelliklerin bulunması beşiklerin daha avantajlı olmasını sağlar. Bu kapsamda beşiklerde şu özellikler bulunmalıdır:

 • Bebeğinizi kısa sürede, kolay bir şekilde uyutmak istiyorsanız beşiğinizin sallanabilir özelliğe sahip olması gerekir. Sallanan beşik modelleri uyku öncesi ve sonrası için sizi destekler.
 • Beşik yatağı, boşluk kalmayacak şekilde tam yerleştirilmiş olmalıdır. Bebeğin güvenliği açısından yatak ve beşik arasında uyum önemlidir.
 • Beşik kenarındaki parmaklıkların arasındaki boşluk çok geniş olmamalıdır. Bebeğinizin dışarı çıkmasına, başını sıkıştırmasına veya sarkmasına hiçbir şekilde fırsat vermemelidir.
 • Eğer seyahat etmeyi seviyorsanız beşiğinizin portatif olması gerekir. Portatif beşikler, taşınabilirliğinin yanı sıra katlanabilir özelliğiyle de avantaj sağlar.
 • Öte yandan beşiğinizin konumunu ev içinde sıklıkla değiştirmeyi planlıyorsanız tekerlekli olmasına dikkat edebilirsiniz. Tekerlekli özelliğe sahip olan modeller taşınabilirlik açısından da kolaylık sağlar.
 • Beşikle birlikte kullanacağınız tekstil ürünlerinde kimyasal kullanımı da olabildiğince az olmalıdır. Bebeğinizin daha kaliteli bir ortamda büyümesi için kimyasal malzemelerle olan ilişkisi bu şekilde azaltılmalıdır.

Avrupa Standartlarına Uygun Bebek Beşikleri

Kraft’ta yer alan beşik modelleri, Avrupa standartlarına uygun olmasıyla dikkat çeker. Modellerin ebatı, ağırlığı, malzemesi, derinlik ayarı, kumaş kalitesi ve boya standardı gibi pek çok detay Avrupa standartlarına uygun olacak şekilde belirlenir. Bu sayede beşikler pek çok işleve sahip olarak sizinle buluşur. Sunduğu fonksiyonlarla da günlük hayatınıza pratiklik kazandırır.

Aynı zamanda beşiklerin ne kadar kaliteli olduğunu Avrupa standartlarına uygun olmasından anlayabilirsiniz. Kraft’ta Avrupa standartlarına uygun dikdörtgen ve yuvarlak beşik modelleri bulabilirsiniz. Kendi zevkinize hitap eden modele bu şekilde kolaylıkla ulaşabilir ve bebek odasını eksiksiz dekore edebilirsiniz. Tek bir kalıba bağlı kalmayarak üretilen modeller ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde hitap eder.

Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanan beşikler, yenidoğan bebeğinizle sürekli beraber olmanız ve her ihtiyacını karşılamanız için ideal bir tercih olabilir. Hatta bazı bebek beşikleri modeline göre iyi bir oyun parkına dönüşebilir. Bunun yanı sıra sağladıkları konfor sayesinde bebekleri fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatarak uyuturlar.

En İyi ve Dayanıklı Bebek Beşikleri

Her ebeveyn bebeği için en iyisine sahip olmak ister. Bu yüzden de geniş kapsamlı araştırmalarla en doğru üründen yana tercih yaparlar. Hele ki söz konusu bebeklerin gelişimi ise kaliteli ürün kullanımına ayrıca özen gösterilir. Bunlardan biri olan beşikler de ebeveynler ve bebekler için önemli yere sahiptir. Özellikle de Kraft bünyesinde yer alanlar, dayanıklı yapılarıyla pek çok ebeveynin dikkatini çekerken, sağladıkları konforla da bebeklerin en sevdiği yerlerden biri olur.

En iyi ve dayanıklı bebek beşiği ihtiyacınıza her yönüyle karşılık verir. Bu kapsamda bazı modeller anne kucağı rahatlığı sunarak ebeveynlerin en iyi destekçisi olur. Bebeğini uyuturken zorlanan anneler için en iyi beşik modelleri Kraft’ta mevcuttur. Siz de Kraft ayrıcalığı ile doğru bebek beşiğine sahip olmak istiyorsanız, tüm modelleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Geniş ürün skalası ile tüm ebeveynlere hitap eden Kaft, sunduğu beşik modelleriyle bebeklerin gelişimini destekler. Çünkü modeller fonksiyonel olmasıyla birlikte dayanıklı yapılarıyla da öne çıkar. Bu yüzden de uzun süreli kullanım için ideal bir tercih olur. Diğer yandan bebekler için işlevsel ve konforlu bir yatak odası oluşturmak isteyen ebeveynlere kolaylık sağlanır.

Bebek Beşikleri Markaları

Kraft, bebek ürünleri üretimiyle dikkat çeken markaları tek çatı altında toplar. Bu markalar tarafından sunulan bebek beşik modelleri, sahip oldukları özellikler ile kullanıcılara ayrıcalık tanır. Çünkü bu markalar bebeklerin hassas bir bünyeye sahip olduklarını ön planda tutarak üretim yapar. Sağlığa zararsız malzemelerin kullanılmasının yanı sıra ahşap gibi doğal ürünlerden yana tercih yapılır. Böylelikle ebeveynler gönül rahatlığı ile seçim yapabilir.

Beşik modellerini çeşitli özelliklere sahip olacak şekilde tasarlayan markalar, ebeveynlerin ihtiyaçlarına bütünüyle karşılık vermeyi amaçlar. Sizde markaların sunduğu bebek beşiği modellerini inceleyerek ihtiyacınıza göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Daha sonrada en iyi bebek beşiğini seçebilirsiniz. İstediğiniz gibi taşıyabileceğiniz ve saklayabileceğiniz beşik modelleri Kraft’ta beğeninize sunulur. Bebeğinizi dış etkenlerden koruyacak, bulunduğu ortama uyum sağlayacak ve çocuğunuzun gelişimine destek olacak bir beşik modeli için Kraft ürünlerine göz atabilirsiniz.

Beşik Fiyatları

Beşik fiyatları pek çok etkene bağlı olarak değişir. Marka farkı da bu etkenlerden biridir. Kalitesi ile öne çıkan markaların sunduğu fiyatlar daha yüksek olabilir. Bu yüzden ürün özellikleriyle birlikte markaya göre de tercih yapabilirsiniz. Özellikle de uzun süreli kullanım için en iyi markaların beşik modellerine yönelebilirsiniz.

Beşiklerin fiyatlarına göre bir belirleme yapmadan önce tercih ettiğiniz ürünün hangi özellikleri taşıdığına dikkat etmeniz fayda sağlar. Beşikten istediğiniz verimi almanız için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin pek çoğuna sahip olması gerekir. Fakat özelliklerle beraber gelen kolaylıklar ve avantajlar arttıkça fiyatlarda da yükselme görülebilir. Kaft farkıyla sizlere sunulan bebek beşik fiyatları her bütçeye uygundur.

Siz de Kraft ayrıcalığından yararlanarak bebeğiniz için en doğru beşiğe sahip olabilirsiniz. Doğru beşik modeli ile bebeğiniz konforlu uyku deneyimini tadarken siz de bunun verdiği huzurla kendinize zaman ayırabilirsiniz.Bu kapsamda Kraft tarafından sunulan tüm beşik modellerini inceleyebilir ve içinize sinen modeli sepetinize ekleyerek hemen satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR