1 2 >

Baston Bebek Arabaları

Farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanan baston bebek arabaları, kolay kullanım ve toplanma özellikleri nedeniyle birçok ebeveynin tercih sebebidir. Baston puset modelleri, bebekleri dış ortam koşullarında en rahat edeceği şekilde taşımak, onu güneşten, tozdan ve yağmurdan korumak için tasarlanmış işlevsel araçlardır. Baston bebek arabaları yalnızca bebekleri taşımakla kalmaz aynı zamanda bebek eşyalarını da taşıyacak pek çok saklama çözümü sunar. Bu araçların en önemli özelliklerinden biri katlanabilir yapıda, kolay taşınabilir olması ve evlerde çok az yer kaplamasıdır. Modeline bağlı olarak farklı özelliklerle donatılmış olan baston travel sistem bebek arabası modelleri, yüksek manevra kabiliyetleri sayesinde kolayca kontrol edilebilir. Şemsiye bebek arabası, emniyetli sürüş ve park etme özellikleri sayesinde güvenle kullanılabilecek araçlardır. Son derece güçlü ve dayanıklı malzemelerle üretilen baston bebek arabası modelleri oldukça uzun ömürlüdür. Türkiye’de birçok farklı marka tarafından farklı türde ve modelde baston tipi bebek arabası üretilir. Bu modellerin içinde her türden bebek arabası bulmak mümkündür.

Baston Bebek Arabası Nedir? Ne İşe Yarar?

Pusetli baston bebek arabası, bebeklerin ve annelerin rahatı ve konforu için tasarlanan taşıma araçlarıdır. Yaz aylarının sıcaklığında büyük ve ağır bebek arabalarının yerine hafif bir taşıma çözümü arayan ebeveynler için baston bebek arabaları son derece idealdir. Bu bebek arabalarında modeline bağlı olarak bebek eşyalarını taşıyan dahili bir sepet bulunur. Anneler alışverişe, gezmeye veya bebeklerini gezdirmeye çıkarmak istediklerinde baston bebek arabalarını kullanır. Bebek arabalarının sunduğu üstün konfor sayesinde hem anneler hem de bebekleri yorulmadan gezmenin tadını çıkarabilirler.

Baston Bebek Arabası Modelleri

Oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunan pratik baston bebek arabası modelleri, geleneksel bebek arabalarından daha hafif, pratik ve tek elle açılabilen arabalar olup doğumdan itibaren ve 6. aydan itibaren olmak üzere iki modelde satışa sunulur. Doğumdan itibaren kullanılabilecek araba modellerinde kademeli yatış pozisyonu özelliği bulunur. Yatış kademesi, yolculuk sırasında uykusu gelen veya yorulan bebeğinizin konforlu bir şekilde uyuması ve dinlenmesi için tasarlanmıştır. Yenidoğan baston bebek arabası modelleri, yeni doğan bebeklerin rahat etmesi için ekstra yüksek dolgulu bebek pedi içerir. Baston puset bebek arabası modelleri, bebek arabalarının bir alt grubu olup klasik bebek arabaları ile karşılaştırıldığında çok daha hafif ve katlaması daha kolay olan modellerdir. Bu arabalar şehir yaşamına daha uygundur. Katlanabilir baston bebek arabası, tek elle kolayca açılabildiği gibi katlaması da son derece kolay bir sisteme sahiptir. Genelde tek tuşa dokunularak kapatılabilen bu modeller kullanımı büyük ölçüde kolaylaştırır. Katlandığında dik durabilen kompakt yapısı sayesinde her şartta kullanılabilir. Baston travel sistem bebek arabası modellerinde oto koltuğu, puset anakucağı gibi işlevleri yerine getiren tüm parçalar bulunur. Böylece oto koltuğunu ayrı, ana kucağını ayrı almanıza gerek kalmaz.

Ülkemizde baston bebek arabası üreten pek çok marka mevcuttur. Kraft; X55, Balear, Moods, Palma, Rambla, Garcia gibi önemli markaların baston bebek arabası modellerini uygun fiyat seçenekleri ve Kraft güvencesi ile sizlere sunuyor. Büyüme ve gelişim çağındaki bebeğinizin bol bol oksijen alması, güneşten yeterince faydalanması ve etrafını tanıması için kusursuz konfor sunan birbirinden işlevsel baston bebek arabaları ile hem bebeğiniz hem de siz gezmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Baston Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Baston bebek arabası seçerken her şeyden önce güvenliğe dikkat etmek gereklidir. Bebeği taşıyacak arabanın metal aksamının güçlü olması, kilit kısımlarının sağlam olması, emniyet kemerlerinin 5 noktadan bebeği koruyacak ve bebeğin açamayacağı şekilde tasarlanmış olması gerekir.
 • Seçilecek baston bebek arabasında bebeği güneşten ve yağmurdan koruyacak, su geçirmez tentesinin bulunması, tentenin kademeli olarak katlanabilmesi tercih sebebi olmalıdır.
 • Her yaş döneminde yeni bebek arabası almak istemeyen ebeveynler, bebeğin doğumundan başlayıp, maksimum 22 kg ağırlığa ulaşana kadar kullanabilecekleri kaliteli, dayanıklı ve sağlam ve uzun süreli kullanıma uygun bir bebek arabası tercih etmelidirler.
 • Bebeğin rahat bir yolculuk yapması ve annenin bebek arabasını rahatça sürebilmesi için baston bebek arabası seçilirken engebeli yollarda rahat sürülebilir, yüksek manevra kabiliyeti olan araçlar tercih edilmelidir.
 • Tek elle açılan bebek arabası modellerini seçmeye özen gösterilmelidir. Çok seyahat eden aileler için kabin tipi baston bebek arabası modelleri idealdir çünkü bebek arabasını uçağın kabin bagajına kolayca sığdırmak mümkün olur.
 • Dışarıda da bebeği uyutmak için yatar pozisyonu olan modellere yönelmek doğru bir tercih olur.
 • Koltuk konforu ve kumaş kalitesi bebeklerin sağlığına uygun olmalı, onu terletmemeli, nemi emen yumuşak kumaşlara sahip olmalı ve yıkanabilmelidir.
 • Bebeğin yolculuk sırasında sarsılmaması için bebek arabasının yaylanma oranın yüksek olması önemlidir.
 • Satın alınacak baston bebek arabasında ortaya çıkabilecek arızalar için geniş servis ağı olan markalar seçilmelidir.

Baston bebek arabası modelleri için anne ve babaların satın alma aşamasında dikkatli olması gerekiyor. Öyle ki bu ürünlerin genel konsept itibarıyla çok hafif olması, çoğu zaman markaların dayanıksız ve kalitesiz ürünler kullanmasını da ortaya çıkarabiliyor. Bu tür durumlarda ise bebeklerin sağlığı tehlikeye atıldığından dolayı ailelerin bu tip ihmallere karşı dikkatli olması ve kesinlikle bu tip güvensiz durumların olduğu ürünleri satın almaması gerekiyor.

Hangi marka tarafından yapılmış olursa olsun tüm ürünlerin yetkili merciler tarafından gerekli görülen standartlara uyması gerekiyor. Bu standartların yanı sıra bebeklerin herhangi bir şekilde kötü etkilenmemesi adına hiçbir zararlı maddenin ve kimyasalın baston bebek arabası modelinde bulunmaması gerekiyor. Bu tip detaylara dikkat ederek yapacağınız incelemeler sonrasında sizin ve bebeğiniz için en uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Fiyat olarak değişiklik gösteren bu ürünlerde fiyat genellikle ek özelliklere bağlı olarak artmaktadır. Bu açıdan ihtiyaç duyduğunuz ek özellikler varsa eğer bu konuda inceleme yaparak kendinize göre bir model belirleyebilirsiniz. Daha detaylı bir şekilde inceleme yapmak istiyorsanız satın almayı düşündüğünüz ürünleri daha önce satın alan kişilerin değerlendirmeleri de inceleyebilir ve böylece içiniz rahat bir şekilde satın almaları yapabilirsiniz.

Siz de şayet hafiflikten ve ucuzluktan yana tercihinizi yapmak istiyorsanız ve özellikle de bebek arabanınızın evde büyük bir yer kaplamasını engellemek istiyorsanız baston bebek arabalarından yana tercihinizi yapabilirsiniz. Baston bebek arabalarının kullanımının kolay olması, hafiflik düzeyinin gayet iyi olması kalite şartını da beraberinde getirmektedir. Çünkü baston bebek arabası, kolay kullanımı sayesinde yakın bir yere dahi giderken ebeveynlerin kullandığı bir tip olmaktadır. Hal böyle olunca açılıp kapanması fazlalık gösterdiği için özenle seçilip satın alınmayan baston bebek arabası çok kısa sürede sizi yarı yolda bırakabilir. Kaliteli ürünleri ile anne ve babaların vazgeçilmez duraklarından olan Kraft Baby, sizlere kapılarını açmaktadır. Siz de baston bebek arabasından yana tercihinizi yapmak istiyorsanız www.kraftbaby.com ‘u kesinlikle ziyaret etmelisiniz. www.kraftbaby.com ‘da bulunan baston bebek arabaları içerisinde aklınızda bulunan kriterlere uygun olan ürünü bulmanız gayet mümkün olacaktır.

Kalite ve Güvenlik

Kalite ve güvenlik her anne ve babanın en önemli kriterleri arasında yer almaktadır. Markaya karar verirken bebeğinizin konforu, güvenliği, rahatı, emniyeti, arabanın kumaşı, tekerlekleri, fren sistemleri vb. Baz alınması gereken önem arz eden noktalardır.

Kullanım Kolaylığı Testi

Baston bebek arabası satın alırken belki de en önemli, en dikkat edilmesi gereken noktaların başında şüphesiz ki kullanım kolaylığı önemlidir. Bu sebep ile tek elle ve tek hamlede kapanabilen baston bebek arabasından yana tercihinizi yapmalısınız. Bebeğinizin en az 3 yaşına gelene dek hemen her yerde kullanabileceğiniz bebek baston arabası sizin daha işinize yaracaktır şüphesiz.

Kolay açılıp kapanması - Satın alacağınız baston bebek arabasının kolay açılıp kapanması çokça önemlidir.

Kapandığı vakit standart araba bagajına sığabilecek hale gelmesi, yani az yer kaplaması – bu özellik toplu taşıma araçlarını kullandığınız vakitlerde çok işinize yarayacaktır.

Çift Taraflı Olması – alacağınız baston bebek arabasının çift yönlü olması bebeğinizi hem kendinize hem de çevrenize çevirme olanağı sağlayacaktır size.

Baston Bebek Arabaları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Baston bebek arabasında olması gereken özellikler şöyle sıralanabilir:

 • 1- Frenler: Bebek arabasını güvenle kullanabilmek için ilk bakılması gereken özelliktir. Gerektiğinde anında kilitlenen fren sistemi çocuğun güvenle yolculuk yapmasını sağlar.
 • 2- Tekerlek Kalitesi: Kullanıldığı yol fark etmeksizin kontrolsüz bir şekilde dönüp duran tekerlekler yerine 360 derece manevra yapabilme kabiliyetine sahip büyük ve bilyeli tekerlekler tercih edilmelidir.
 • 3- Süspansiyon Sistemi: Bebeğinizin yol boyunca deliksiz uyuması için ön ve arka tekerlekler üzerinde sarsıntıyı önleyen süspansiyon sistemi olmalıdır.
 • 4- Ayarlanabilir Sırt Dayanağı: Bu arabada bebeğinizin maksimum konforu ve desteği hissetmesi için 3 kademeli sırt dayanağı olmalıdır.
 • 5- Yeni Doğan Desteği: Yeni doğan bebeklerin baş ve boyun kısmını destekleyen ekstra pedler ve geriye yaslanma desteklerinin olmasına dikkat edilmelidir.
 •  6- Ayarlanabilir Yükseklik: Yüksekliği ayarlanabilir kulpları sayesinde bu arabayı diğer aile bireyleri de kendi boylarına göre ayarlayabilir ve sürebilirler.
 • 7- Çift Yönlü Baston Bebek Arabası: Çift yönlü oturma bölümü olan arabaları seçmek, ister çocuğunuzla yüzyüze ister birlikte manzarayı izleyerek gezmeye imkan verir.
 • 8- Ayarlanabilir ve Suya Dayanıklı Tente: Ayarlanabilir ve su tutmaz tente, güneş ışınlarına veya rüzgara ve yağmura karşı koruyucu olmalı ve kademeli bir şekilde açılıp örtülebilmelidir.
 •  9- Depolama Alanı: Çocuğunuzla dışarı çıkarken giysilerini, gıdalarını, oyuncaklarını yanınızda taşıyabileceğiniz geniş saklama alanı sunmaldır.
 • 10- Alüminyum Gövde: Bebek baston arabalarında kullanılan Alüminyum materyal, hem hafiflik kazandırır hem de son derece sağlamdır.

Baston Bebek Arabası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bebeğiniz minimum 3 yaşına gelene kadar hemen her yerde bebek baston arabası kullanabilirsiniz. Son derece hafif yapıları, kolay yönetilebiliyor olmaları, tek elle açılıp kapanabiliyor olmaları, rahat taşınabilir olmaları, az yer kaplamaları ve işlevsel pek çok özellikle donatılmış olmaları baston bebek araba modellerinin sunduğu avantajlardan bazılarıdır. 3 ve 4 yaş grubu için tasarlanan ve 15 kg ile 22 kg ağırlığa kadar bebekler için uygun olan bu arabalar; çok pozisyonlu yatış özellikleri, ayak örtüsü, katlıyken dik durabilme, tek elle katlanabilme, ayarlanabilir ayaklık ve kademeli olarak açılıp kapanabilen suya dayanıklı tenteleri ile birçok annenin tercihidir.

Avrupa Standartlarına Uygun Baston Bebek Arabaları

İşlevsellik, donanım, aksesuar, boyut ve malzeme kalitesi bakımından bir bebek arabasının güvenilir olup olmadığını anlamak için en pratik yöntem ürünün EN (Avrupa Standartları) güvenlik sertifikasına sahip olup olmadığına bakmaktır. EN güvenlik sertifikası olmayan bir bebek arabası bebeğiniz için riskler barındırabilir. Bu güvenlik sertifikası sadece zorlu testlerden geçen bebek arabalarına verilir. Bu güvenlik sertifikasına sahip bebek arabası modelleri ile güvenle yolculuk yapabilirsiniz.

Baston Bebek Arabası Fiyatları

Baston bebek arabaları fiyatları, ürünün sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterir. Sepet, puset, anakucağı gibi ayrıntılar dahil edilen modeller üst segmentte yer alırken daha sade özelliklere sahip baston bebek arabası modelleri daha uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulmuştur. Kraft online alışveriş mağazası; baston bebek arabası en ucuz fiyat seçenekleri ile tüm annelere bebekleriyle özgürce gezmenin tadını çıkarma imkanı sunar. Siz de bu fırsattan yararlanarak bebeğiniz için beğendiğiniz bastonlu bebek arabası modelini hemen satın alabilirsiniz.

Farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde hazırlanan baston bebek arabası, pek çok ailenin bebek arabası konusunda ilk tercihlerinden birisi olmayı başarmış durumda. Baston bebek arabaları kullanım açısından çok daha rahatlık sağladığı için özellikle kadınların bu konuda baston modellerini tercih etmesini sağlıyor. Bebek arabalarının en önemli özellikleri arasında pratik kullanımı yer alıyor. Öyle ki dikey olarak tasarlanan bu ürünlerin kapatıldıktan sonra çok az bir yer kaplaması, taşıma konusunda da avantaj sağlıyor. Üstelik tentedeki güneşli kısımlarının ayarlanabilir yapıda olması, tam kapanabilmesi ve güneşe göre kolay bir şekilde ayarlanabilmesi, bebeklerin bu tente sayesinde güneşten korunmasını sağlıyor ve bu özellik de arabaların en önemli artılarından birisi.

Neden Baston Bebek Arabası?

Bu tip bir bebek arabasını tercih etmek isteyenlerin öncelikleri hafiflik ve kolay taşınabilirlik. Normal bir bebek arabasına göre çok da ergonomik yapıda bulunan bu ürünler, hafif olması sayesinde de kadınlar tarafından daha rahat bir şekilde kullanılıyor. Manevra kabiliyeti diğer arabalara göre çok daha fazla olan bu bebek arabalarında kolay bir şekilde yönlendirme yapılabiliyor. Fakat bunun yanı sıra güvenliğin de ihmal edilmemesi sayesinde bu arabaların güven içerisinde kullanılabilmesi mümkün.
Türkiye genelinde pek çok farklı marka tarafından üretimi gerçekleştirilen bu bebek arabaları, çok farklı çeşitlilikte ve özelliklerde. Bunun yanı sıra bu tip arabaların çok kolay bir şekilde kapanabilmesi söz konusu. Diğer arabalarda farklı sistemler geçerli olsa da baston bebek arabalarında bu katlama durumu çok daha basit bir şekilde ve genellikle tek tuşa bastırılarak gerçekleştirilebiliyor. Bu açıdan pratiklik, kolaylık ve kullanışlı bir ürün, baston modelleri ile kullanıcılara sunuluyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR