Tükendi
D HPIM03KF/BL73
₺2.999,00 KDV Dahil
1

Mama Sandalyesi

 

6. aya yaklaşan bebek, anne sütü ya da formül mamaya ek olarak ek besinlere ihtiyaç duyar. Bebek beslenmesinin güvenli ve konforlu sunulması için ise mutlaka mama sandalyesine ihtiyaç vardır. Bebekli aileler için bu sandalyeler, oto koltuğu, beşik veya bebek arabası gibi olmazsa olmaz bir üründür. Bu kapsamda mutlaka bebeğiniz için bir adet mama sandalyesi almanız gereklidir. Bebek doğduğu vakitten sonra birçok konuda kararlar verilmeye başlanmaktadır. Ebeveynler çocukları adına en iyi kararları vermeyi amaçlamaktadır. Bu önem arz eden kararlardan biri de ek gıdaya geçiş ile birlikte gerekli olan mama sandalyesi seçimidir. Bazı noktalara dikkat edilerek en uygun seçim dahilinde alışverişinizi yapabilirsiniz. Kraft Baby, bu hususta ebeveynlerin tam destekçisi olmayı hedeflemektedir. Mama sandalyesini bebeğinizi rahat ettirecek şekilde seçmek istiyorsanız, www.kraftbaby.com’u tek tık ile ziyaret edebilirsiniz.

 

Bebekler söz konusu olduğunda en önemli nokta kesinlikle güvenlik olmaktadır. Ayakları yere sağlam basan ve bebeğinizin en hareketli olduğu dönemlerde devrilmesi söz konusu dahi olmayacak bir mama sandalyesinden yana tercih yapmalısınız. Satın aldığınız mama sandalyesi, kullanımlardan sonra kolay bir şekilde temizlenebilmelidir. Özellikle ek gıdaya başlama sürecinden itibaren kendi başına yemek yemeleri desteklenmeli, bu konuda cesaretlendirilmeliler. Alışma aşamasında bebekler yemekleri etrafa saçabilir. Mama sandalyenizin çabuk bir şekilde temizlenebilmesi hijyenik açıdan büyük önem taşımaktadır.

 

Mama Sandalyesi Ne İşe Yarar?

 

Birçok açıdan kullanışlı olan mama sandalyeleri, bebek ek gıdaya geçtiğinde sizler için yeni bir dönemin başlangıcında yanınızda yardımcı bir üründür. Sofralarınızda artık bir kişilik daha yer açmanız gerek. Bebeğiniz peki sizler gibi bir sandalyeye veya koltuğa oturması mümkün mü? Tabi ki de hayır. Bundan dolayı bebeğiniz masanızda size eşlik edebilmesi adına emniyet kemeri bulunan, taşınabilir, konforlu, yüksek boyu bulunan bir sandalyeye gereksinim doğar. Bu sandalyenin ön kısmında ayrıca tepsi şeklinde yemek alanında olması gereklidir. Bu sayede bebeğiniz yemesini istediğiniz şeyleri önüne koyabilirsiniz. Kendi başına yemek yeme alışkanlığı da böylelikle kazandırılmış olur. Yavrunuz yemek vakitlerinde içine oturarak yanınızda yer alabilir. Böylelikle ona erken zamanda düzenli şekilde yemek yeme alışkanlığını edindirebilirsiniz.

 

Mama Sandalyesi portatif ve hafif olmalıdır. Evin içinde her yere rahatlık ile götürebileceğiniz bir biçimde olmalıdır. Hatta misafirliğe bile taşıma durumunuz olabilir, bu olasılığı da değerlendirerek mama sandalye seçiminizi yapmalısınız. Bu konuda sizin işinize yarayacak olan mama sandalyesi hususları: sökülmesi ve takılması kolay olması ve hafif olması. Güvenlik açısından değinecek olursak, her ne kadar başarılı bir mama sandalyesi almış olsanız da çocuğunuzu mama sandalyesinde yalnız bırakmanız olumsuzlukları beraberinde getirecektir. Mama sandalyesinin kalitesini ve güvenirliğini tabii ki de baz almanız gerekmektedir. Ama size düşen de çocuğunuzu yalnız bırakmamaktır.

 

Mama Sandalyesi Kaçıncı Aydan Sonra Kullanılmalıdır?

 

Bu süreyi bebek ek gıdaya geçtiği vakit olarak başlatabiliriz. Yani altı aylık gibi bir süre zarfında. Bu dönemlerde çocuğunuz her ne kadar uslu dahi olsa mama sandalyesi alımı gerekmektedir.  Her ebeveynin buna ihtiyacı olacaktır. Dolayısı ile evde devamlı olarak kullanımı sağlanabilecek bir ayaklı mama sandalyesi satın alınmalıdır. Bunun için genellikle anne – babaların tercihi Kraft Baby olmaktadır. Sizin de eğer aklınızda mama sandalyesi satın alma fikri varsa, bu fikri hiçbir şekilde ertelemeden www.kraftbaby.com aracılığı ile gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

 

Mama Sandalyesi Seçimleri

 

Alınacak ürünlerde bireyler hem ihtiyaca yönelik hem de bütçeye yönelik olsun isterler. Bu kapsamda bebeğiniz için alınacak olan pek çok ürün de olduğu gibi mama sandalyesi tercihlerinde de ince eleyip sık dokumalısınız. Bebek için alınan ürünün ve de çok yer kaplamamasını istiyor iseniz katlanabilir özellikte olmasına dikkat edilmeli. Anne ve babaları en çok korkutan durum hareketli bebeklerin sandalyeyi devrilebilme olasılığıdır. Bu kapsamda ürün tercihlerinde ayakları geniş ve sağlam olan ürünler tercih edilmelidir. Yemek yediklerinde afacanlar mutlaka etrafı kirletecektir. Mama sandalyesi de bu durumdan nasibini alacaktır tabi. Bu yüzden kılıflarda çıkartılıp yıkanabilir veya silinebilir ürünler tercih etmek sizler için oldukça avantajlı olacaktır. Mama sandalyesinin koltuk bölümünün sırt ve tepsi kısmında bebeğe göre ayarlanabilir şekilde olması büyük bir avantajdır. Tepsisi çıkartılıp bulaşık makinesinde yıkanabilen ürünler ise oldukça kullanışlıdır.

 

Tercihlerinizde oturduğunuz noktaya göre yükseklik ayarı gerçekleştirilen ürünlerin tercihi daha doğru olacaktır. Bu sayede her durumda çocuğunuzun en rahat pozisyonda olması sağlanabilir. Oturma bölümünün yumuşak malzemelerden üretilmiş olması bebeklerin hassas cildine zarar vermeyecek şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Mama sandalyesinin sırt bölümü yatış pozisyonu alabilen ürünler, çocukların sandalyede uyuması durumuna karşılık onun için büyük konfor ortamı oluşturur. Kolay bir şekilde katlanıp açılabilmesi de kullanılmadığı zaman dilimlerinde evde boş alan kaplamaz. Ayrıca seyahatlerinizde de kolay bir şekilde yanınıza almanıza da fırsat tanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız