Bebek Ana Kucakları & Elektrikli Ana Kucağı

Bebek sahibi olan kişilerin en önemli yardımcı ürünlerinden biri ana kucaklarıdır. Bebekli yaşamın tatlı yorgunluklarını hafifleten ana kucakları farklı modellere ayrılabilir. Siz de yeni bebek sahibi iseniz ve ana kucağı seçimi konusunda kararsızlık yaşıyorsanız aşağıdaki rehbere göz atarak bebeğiniz için en doğru kararı verebilirsiniz.

Bebekler doğdukları andan itibaren ebeveynlerine bağımlılık hissederler. Bu nedenle bebekler ebeveynlerinin kucaklarına ve bu konfora her zaman ihtiyaç duyarlar. Ancak gün boyu bebekleri kucakta tutmak ebeveyn için hem yorucu olabilir hem rutin işlerin aksamasına yol açabilir. Bu dönemde ise anne ve babaların imdadına bebek ana kucakları yetişir. Kraft ana kucakları ile bebeklerin bu ihtiyacı hızlı ve konforlu bir şekilde karşılanabilir.

Ana Kucakları Modelleri

Bebek ana kucakları tek bir amaca yönelik üretilse de kendi içerisinde pek çok modele ayrılır. Manuel sallananlardan elektronik olanlara kadar farklı ihtiyaçlara cevap veren modeller vardır. Bebek ana kucakları modellere göre farklı özellikler sunsa da genel hatlarıyla üçe ayrılırlar.

Elektrikli Bebek Ana Kucakları: Elektronik ana kucağı otomatik olarak kendi sallanabilir bir özelliktedir. Sadece sallanma özelliği ile kalmaz hareket eden oyuncaklarıyla bebeklerin keyifli vakit geçirmesini sağlar. Ayrıca çoğu modelde rahatlatıcı ezgiler ve uyumaya yardımcı ninniler de olabilir. Elektrikli sallanan ana kucakları sunduğu fonksiyonel özellikleriyle öne çıkan modellerdendir. Titreşimli ana kucağı modelleri de bu grup içerisinde yer alır.

Sallanan Bebek Ana Kucakları: Diğer bir deyişle kendinden sallanan ana kucağı adı da verilen bu modellerde ana kucağı sağa - sola, öne - arkaya ya da serbest olarak her yöne otomatik olarak sallanır. Sallanan puset adını da alan bu ürünlerin temel özelliği bebeği sallayarak oyalaması veya uyku sürecine katkı sağlamasıdır. Özellikle kucakta sallanarak uyumaya alışkın bebekler için en aranılan modellerden biri olabilir. Böylece bebeğin her an kucağa alınmasına gerek kalmaz. Sallanan ana kucakları sallanan beşik görevini üstlenir.

Ev Tipi Bebek Ana Kucakları: Bu grup içerisinde yer alan modeller sadece bebeğin yarı yatar yarı oturur bir şekilde emniyet kemerleri yardımıyla sabit durması hedeflenerek tasarlanmıştır. Oturur, yatar ya da sabit olarak ayarlanabilen modelleri de vardır. Evde kullanıma en uygun modellerin başında ev tipi bebek ana kucakları yer alır. Portatif bir yapıya sahip oldukları için de kullanılmadığı anlarda yer tasarrufu sağlar ve taşıması kolaydır. Oturma alanı bebeğin konforu için yumuşak yapıdadır.

Tüm bunların dışında tavana veya benzeri alanlara monte edilebilen ana kucakları modelleri de vardır. Salıncak koltuk bu modellerden biridir. Ayrıca kendinden mekanizmalı sallanan koltuklar da vardır. Bu tarz koltuklar özellikle taşınabilir olmasından dolayı rahat kullanım imkanı sunar.

Ana Kucakları Nedir? Ne İşe Yarar?

Ana kucağı; evde ya da istenilen her yerde bebeği uyutmayı veya taşımayı kolaylaştıran özel tasarlanmış koltuklardır. Ana kucağı, puset olarak da adlandırılır. Ayrıca ana kucağı arabada kullanıldığında bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri sağlanır. Bebek ana kucakları genel olarak 2 yaşa kadar kullanım imkanı sunsa da bebeğin ağırlığına ya da boyuna göre sınırlandırılır. Bebek 13 kg ağırlığını aşmışsa ve 83 cm uzunluğunu geçmişse ana kucağı için artık uygun olmadığı anlamına gelir. Bu durum ana kucağının modeline göre değişkenlik gösterse de ana kucaklarının genel kapasitesi budur.

Bebekler doğdukları andan itibaren sürekli bakıma muhtaçtır. Gün içerisinde bebekleri kendi başlarına bırakmak tehlikeli olabilir. Özellikle mutfakta iş yapan ebeveynler ana kucakları sayesinde hem işlerinden geri kalmaz hem bebekleriyle sürekli iletişim ve gözlem halinde olabilirler. Bebek ana kucakları, bebeklere ebeveynlerinin kucağındaymış gibi hissettirerek onların daha keyifli vakit geçirmelerini sağlar. Ayrıca uyku vakitlerini daha konforlu bir şekilde sürdürmelerine olanak tanır. Ana kucaklarında bulunan emniyet kemerleri bebeklerin hareket etmesini önler. Böylece siz işlerinizi hallederken bebeğiniz güvenli bir şekilde koltuğunda oturur veya uyku ihtiyacını giderir.

Ana Kucakları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek ana kucakları diğer bir deyişle anne kucağı almadan önce dikkat edilmesi gereken konular göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Ana kucağının bebeğin sağlığını tehlikeye sokabilecek zararlı madde veya materyallerden üretilmemiş olması gerekir.
  • Bebeğin güvenliği için ana kucağında yer alan emniyet aksesuarlarının dayanıklı olması gerekir.
  • Ana kucağında kullanılan kumaşlar kaliteli olmalıdır. Terletmeyen ve temizlemesi kolay kumaşlardan elde edilen ana kucağı tercih edilmelidir.
  • Bebeğin konforu için ana kucağının oturma bölümü ve emniyet aksesuarları fazla geniş ya da fazla dar olmamalıdır.
  • Sabit ana kucakları yerine sırt kısmı ayarlanabilen ana kucakları tercih edilmelidir. Böylece bebeğin uyku süreci daha konforlu geçebilir.

Ana Kucakları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Ana kucaklarının en önemli kullanım avantajı ebeveynlerinin gün içerisinde işlerini kolay hale getirmesidir. Özellikle evde bebeğe bakacak başka kimse yoksa ana kucağı, anne ve babanın en büyük yardımcısı konumuna gelebilir. Siz de bebeğinizi ana kucağına oturtarak günlük rutin işleri yapabilir ya da bebeği kucağınıza almadan keyifli vakit geçirebilme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca biberonla beslenen bebekler için de beslenme saatleri hızlı ve kolay sürdürülebilir.

Ana Kucakları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Ana kucakları bebeklerin ve ebeveynlerin ihtiyaçlarına göre farklı model ve özelliklere ayrılıyor olsa da temelde sahip olması gereken özellikler vardır. Öncelikle emniyet aksesuarı, kaliteli bir kumaş yapısı, ayarlanabilir sırt kısmı en önemli noktalardandır. Kraft’ın sunduğu ana kucaklarında ise bu özelliklerin bir çoğu mevcuttur. Tüm bunların dışında bebeğin özelliklerine göre de ana kucakları farklı özellikler barındırmalı. Örneğin, fazla hiperaktif bebekler için emniyet özellikleri daha gelişmiş bir ana kucağı şarttır.

Sıklıkla ağlayan, sallamadan uyumayan ya da sürekli ilgi isteyen bebekler için tam otomatik elektrikli ana kucakları daha uygun olabilir. Özellikle hareket eden peluş oyuncaklı ve melodili ana kucakları bebeğin daha keyifli vakit geçirmesini sağlar. Bu bakımdan ana kucağı modelleri; bebeklerin özellikleri ve ebeveynlerinin seçimlerine bağlı olarak çeşitlenir.

Avrupa Standartlarına Uygun Ana Kucakları

Ana kucakları bebekler için en önemli yardımcı ürünlerden biridir. Bebeklerin konforu, sağlığı ve güvenliği her şeyden önce geldiği için seçilecek ana kucağının da Avrupa standartlarında üretilmiş ve onaydan geçmiş olması gerekir. Kraft ürünleri de Avrupa standartlarına uygun olarak üretilir.

En İyi ve Dayanıklı Ana Kucakları

Ana kucağı tavsiye edilen yardımcı bebek ürünlerinden biridir. En iyi ve dayanıklı ana kucakları markalara, malzeme kalitesine, modele ve özelliklere göre değişkenlik gösterebilir. Ebeveynlerin gönlünü kazanan her ana kucağı en iyi ana kucağı sıfatını kazanabilir. Bu bakımdan daha dayanıklı malzemeler ile üretilmiş, sorunsuz emniyet aksesuarları ile desteklenmiş ana kucaklarına yönelmek daha doğru bir seçim olabilir.

Ana Kucakları Markaları ve Ana Kucakları Fiyatları

Bebek ana kucakları pek çok marka ve modellerde ebeveynlerin beğenisine sunulur. Marka, model ve özellik seçeneklerinin çokluğu fiyatları da etkiler. Ana kucakları fiyatları genel olarak özelliklere ve ana kucağının kalitesine göre farklılık gösterir. Örneğin manuel ana kucakları fiyat seçenekleri ile elektronik ana kucakları arasında değişkenlik vardır.

Siz de Kraft kalitesi ve ayrıcalıkları ile üretilen ana kucakları modellerine göz atabilir, bebeğiniz ve sizin için en ideal olan ürüne karar verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR