H T561-5X R
₺10.999,00 KDV Dahil
₺14.499,00 KDV Dahil
H T561-5X G
₺10.999,00 KDV Dahil
₺14.499,00 KDV Dahil
H T561-5X B
₺10.999,00 KDV Dahil
₺14.499,00 KDV Dahil
H T561-5 DG
₺10.999,00 KDV Dahil
₺15.999,00 KDV Dahil
H T561-5 B
₺10.999,00 KDV Dahil
₺15.999,00 KDV Dahil
H S700-A R
₺8.499,00 KDV Dahil
₺12.999,00 KDV Dahil
H B200 R
₺4.249,00 KDV Dahil
₺4.999,00 KDV Dahil
H T190-2 P
₺3.799,00 KDV Dahil
₺5.849,00 KDV Dahil
H T190-2 GR
₺3.799,00 KDV Dahil
₺5.849,00 KDV Dahil
H T190-2 B
₺3.799,00 KDV Dahil
₺5.849,00 KDV Dahil
Tükendi
H T561-5 BLK
₺10.999,00 KDV Dahil
₺15.999,00 KDV Dahil
1

Çocuk & Bebek Bisikleti

 

Çocuklar için, yaş ve cinsiyete göre çeşitli oyuncaklar tasarlanır. Bu oyuncaklar arasında çocuk bisikletleri ayrıca dikkat çeker. Çocuk bisikletleri, belli bir yaş grubuna göre çeşitli ebatlarda modellerde üretilmesiyle farklı kesimlere hitap eder. Çocukların rahatlıkla kullanabilmesi için özellikle üretilen modeller, ebeveynlere de kolaylık sağlar.

 

Çocuk Bisikleti ve Bebek Bisikleti Modelleri

 

Çocuk bisiklet modelleri, tasarımları ve işlevselliği ile öne çıkar. Farklı özelliklere sahip olan modeller, pek çok alanda konfor sağlar. Özellikle de 2-5 yaş çoçuk bisiklet modelleri, yol üstünde dengeyi sağlamakla birlikte güvenli sürüş deneyimi sunar. Bunun başlıca sebebi ise modellerin yaş grubuna göre üç veya dört tekerlekli tasarlanmasıdır. Böylelikle çocuklar hem iç hem de dış mekanlarda bisikletlerini rahatlıkla kullanabilir. 4 yaş bisiklet modelleri başta olmak üzere her çocuk bisikletinde 2 adetten daha fazla tekerlek yer alır.

Diğer yandan ebeveyn kontrolünde kullanılan modeller sürüş boyunca ekstra güvence sağlar. Çünkü ebeveyn kontrolü ile birlikte sürüş sırasında sarsıntı minimuma iner. Bunun yanı sıra emniyet kemeri ve dönebilen oturma ünitelerine sahip modeller de mevcuttur. Ebeveynlerin çocuklarını dilediği zaman görebilmesi ve kontrol edebilmesi için küçük bisiklet modelleri bu gibi özelliklerle avantaj sağlar.

 

Çocuk ve Bebek Bisikleti Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Çocuk bisikleti, hem oyuncak hem de bir çeşit ulaşım aracıdır. Çocuklar için kullanılması uygun görülen minimum yaş sınırı ise 2’dir. Hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için farklı renk ve desenlerde tasarlanır. Fakat her iki taraf için de öncelik konforun sağlanmasıdır. İhtiyaç duyulan konforun karşılanması halinde çocuklar sürüş keyfinin tadını gün boyu çıkarabilir.

Üretimindeki amaç çocuklara bisiklet sürmeyi daha küçük yaştan öğretmektir. Bunun beraberinde, çocukların gelişim aşamasında bisiklet kullanması oldukça faydalıdır. Çocuklar bu süre içerisinde trafik ve güvenli sürüş kurallarını öğrenebilir. Pek çok konuda avantaj sağlayan erkek ve kız cocuk bisiklet modellerini bu sayede güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Çocuk & Bebek Bisikleti Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Çocuk bisikleti seçerken oldukça hassas ve özenli davranmak gerekir. Çünkü çocukların güvenliğini, rahatlığını ve mutluluğunu sağlamak önemlidir. Bu yüzden çocuk ve bebek bisikleti seçerken şunlara dikkat edilebilir:

İlk olarak çocuğunuzun yaşına uygun bisiklet modellerini değerlendirmeniz gerekir. Örneğin, çocuğunuz 5 yaşındaysa önceliği 5 yaş bisiklet modellerine verebilirsiniz.

Çocukla birlikte tekerlekler de değişmelidir. Özellikle de tekerlek jantları, çocuğunuzun ağırlığını kaldırabilecek güce sahip olmalıdır.

Çocuğunuz bisikletin koltuğuna oturduğunda rahat hissetmelidir. Bu hususta koltuğun yüksekliğine, genişliğine, yumuşaklığına ve kumaş yapısına dikkat edebilirsiniz.

Bisiklet çocuk için güven sağlamalıdır. Özellikle de şok emici tekerlek, kemer, fren, gözlem penceresi, taşıma çantası ve pedal gibi parçaların yer alması önemlidir.

Frenlerin iyi tutması da önemli bir detaydır. Böylelikle çocuklar hem bisiklet sürmeyi hem de diledikleri zaman kontrolü sağlamayı öğrenebilir.

 

Çocuk ve Bebek Bisikleti Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 

Bisiklet çocuk için kendini geliştirme konusunda avantaj sağlar. Çocukların trafik kurallarına erkenden öğrenmesi, bilinçli bir birey olmasını sağlamaya yardımcı olur. Böylelikle çocuklar ilerleyen yaşlarda yetişkin bisikleti gibi diğer ulaşım araçlarını kullanmaya daha yatkın olabilir. Aynı zamanda çocuklar için ideal ve keyifli bir açık hava aktivitesi olur.

Çocuk ve bebek bisikleti kullanımı, ebeveynlere de çocukları ile daha rahat seyahat etme imkanı sunar. Bunun yanı sıra bisikletteki teker sayısı üçten fazla ise ebeveynlere ekstra kolaylık sağlar. Bu yüzden üç veya dört tekerlekli bisiklet modellerini tercih etmek daha doğru olur.

 

Çocuk & Bebek Bisikletleri Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

 

Çocuk bisikletleri, ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin hemen hemen hepsine sahip olmalıdır. Bu yüzden çocuğunuzun yaş grubuna göre tavsiyeleri değerlendirebilirsiniz. Örneğin birden fazla kullanım şekline sahip olan bir bisiklet için Kraft bünyesinde yer alan 3-4 yaş bisiklet tavsiye edilebilir. Birden fazla kullanım imkanı sunan modelleri, kendinize göre rahatlıkla ayarlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Çocukların sürekli gelişimi baz alındığında ise daha uygun boyutlarda olan 3 yaş bisiklet tavsiye edilebilir. 3 yaş grubuna uygun çocuk bisiklet modelleri, kimi durumlara göre hem 2 hem de 4 yaşındaki çocuklar için kullanılabilir. Öte yandan teleskopik itme sapı da bisikletlerde olmasıyla avantaj sağlayan bir detaydır. Bu sayede çocuğunuzu ve bisikleti kontrol etmekle birlikte sapı da kendi boyunuza göre ayarlayabilirsiniz.

 

Avrupa Standartlarına Uygun Çocuk ve Bebek Bisikletleri

 

Kraft tarafından sunulan erkek ve kız çocuk bisikleti modelleri Avrupa standartlarına uygun olmasıyla kullanımında ayrıcalık sağlar. Bu doğrultuda kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve kalitesi, güvenliği sağlaması ve gerekli tedbirlerin alınması üzerine çalışılır. Gerek üç gerekse dört tekerlekli bisiklet modelleri buna benzer şekilde pek çok beklentiyi karşılar.

Güvenlik unsurlarının geri plana atıldığı ve kalitesizliğini her detayında yansıtan modeller herhangi bir şekilde Avrupa standartlarına uygun değildir. Çocuklara emniyetli sürüş imkanı sunan ve taşıması kolay modeller ise üst düzey kalitesiyle birlikte Avrupa standartlarını bütünüyle karşılar.

 

En İyi ve Dayanıklı Çocuk ve Bebek Bisikletleri

 

Kraft ayrıcalığıyla sizinle buluşan erkek ve kız çocuk bisikletleri, dayanıklılığı ve fonksiyonelliği ile beklentilerinize karşılık verir. Modeller sahip oldukları kalite sayesinde çocuklara eğlenceli ve güvenli bir kullanım sunar. Hem ebeveynler hem de çocuklar için oldukça işlevsel ve rahattırlar.

Çocuk bisikletlerinin kullanımında güvence sağlamasındaki en büyük paylardan biri de üç veya dört tekerlekli olmasıdır. Böylelikle bisiklet dengesini korur ve daha az sarsıntı ile sürüş keyfi sunar. Fakat konfor sağlayan özellikler arttığı için çocuk bisikletleri fiyatı da değişebilir. Bu yüzden bütçeniz için de en iyi bisikleti seçmeniz gerekebilir.

 

Çocuk & Bebek Bisikletleri Markaları

 

Çocuk bisiklet markaları geniş bir ürün skalasına sahiptir. Çünkü yaş grupları ve cinsiyet farkı ön planda tutularak modellerde çeşitlilik sağlanır. Çeşitliliğin olması sayesinde ise çocuklar ilgisini çeken modele daha kolay ulaşabilir. Bu yüzden erkek ve kız çocuk bisiklet modellerindeki renk ve desen farklılıkları söz konusudur.

Aynı zamanda markaların modelleri arasında ebat farkı da göze çarpar. 2 yaş bisiklet modelleri genellikle en küçük boyutta olur. 3 yaş bisiklet modelleri ise daha çok orta boy olarak tercih edilir. Yine aynı şekilde 4 yaş bisiklet modelleri de pek çok ebeveyn tarafından orta boy olarak kullanılır. En büyük boyuttaki bisiklet modelleri ise daha çok 5 yaş grubundaki çocuklar için sunulur.

 

Çocuk & Bebek Bisikleti Fiyatları

 

Çocuk bisiklet modelleri fiyatları, pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fiyatların belirlenmesinde, ürün markası ve özellikleri gibi faktörler ön planda tutulur. Yüksek performanslı özellikleri ile dikkat çeken modeller, farklı bütçelere hitap eder ve avantaj sağlar. Bu yüzden bütçenize uygun bisikleti bulmak için modelleri detaylarıyla birlikte ele alabilirsiniz. Özellikle de çocuğunuzun yaşına göre küçük bisiklet fiyatları ilginizi çekebilir. Kraft, ebeveynlik serüveninde size eşlik edecek bisiklet modellerine geniş kapsamlı olarak yer verir. Ayrıca sadece çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayan bisikleti satın almakla sınırlı kalmazsınız. Farklı özelliklerde ve fiyatlarda sunulan bisiklet modelleri ile çocuğunuzun gelişimine de destek olabilirsiniz. Kraft üzerinden tüm modelleri detaylı olarak inceleyebilir ve doğru çocuk bisikletini seçebilirsiniz.

 

Çocuk Bisikleti

 

Bisiklet sürmek sadece eğlenceli bir aktiviteden ibaret değil aynı zamanda sağlıklı yaşam tarzına da önemli derecede katkıda bulunur. Çocuğunuzun bisiklet sürmeyi gelişim çağındayken öğrenmesi oldukça önemlidir. Çocuk bisikleti de çocukların bisiklet sürme becerisini kazanması amacıyla üretilen kullanışlı araçlar olarak karşınıza çıkar. Belli yaş grubuna özel olarak tasarlandıkları için farklı ebat ve özelliklerde geliştirilen konforlu modeller hem ebeveynlerin hem de çocukların favorisi olacak niteliklerdedir. Bu açıdan Kraft Baby koleksiyonunda çocuklar için bisiklet alternatifleri bulunur. İki ya da üç tekerlekli çocuk bisikleti seçenekleri, doğru seçimler için konforlu ve kullanışlı bileşenlerle tasarlanır.

 

Çocuk Bisikleti Kullanmanın Avantajları

 

Bisiklet, temelinde hem ulaşım hem de bir spor aracıdır. Çocuk bisikletleri, bisiklet kullanmayı öğrenmede etkili geçiş ürünleridir. Çocuklara hem aktif bir yaşam tarzı kazandırır, hem de fiziksel ve zihinsel gelişime katkıda bulunur. Çocukların enerjisini spora yönlendirmek, keyifli bir açık hava aktivitesi gerçekleştirmek istediğinizde koleksiyonun seçkin ürünleri karşınıza çıkar. Bebeklik döneminden okul çağına kadar farklı yaş gruplarına rahatlıkla hitap eden bu konforlu bisikletler, çocukların sağlıklı bir yaşam tarzının temel taşlarından sayılan bisiklet sürme kabiliyetini kazanmalarına yardımcı olur. Ayrıca ürünler başlangıçta ebeveynlerin kontrolü altında kullanıldığı için ergonomik ve kolay kullanımlıdır. Dolayısıyla çocuğunuzun her ihtiyacında ona destek olmanıza da yardımcı olur.

 

Çocuk Bisikleti Modelleri

 

Çocuk bisikletini doğru şekilde öğrenebilmek için öncelikle bu aktiviteyi sevmek gerekir. Beklentinize göre en uygun seçenekleri değerlendirdiğiniz takdirde bisiklet kullanma alışkanlığını bebeklik döneminde kazandırmak süreci daha keyifli hale gelebilir. Bisiklet alışkanlığını kazandıracak en etkili adım, konforlu ve dayanıklı seçenekleri belirlemektir. Ancak öncesinde çocuğunuzun fiziksel gelişim sürecini, bununla birlikte zihinsel olarak bu deneyime hazır olup olmadığını iyi bilmeniz atılacak adımların en başında gelir. Çocuğunuz desteksiz yürüme becerisini kazandıysa, bisiklet kullanmaya artık hazır demektir. Ayrıca bebek bisiklet fiyatları, ürünlerin tasarımına ve fonksiyonlarına göre farklılık gösterebilir.

Başlangıç için en ideal seçenek olarak koleksiyondaki bebek bisiklet modelleri çözüm sunar. Ebeveyn ve çocukların ihtiyacına en iyi şekilde cevap verebilecek çok kullanımlı özelliklere sahip 3 tekerli çocuk bisikleti, çocuğunuzun büyüme sürecine katkıda bulunur. Ürünler, 10. aydan itibaren 6 aşamalı olarak kullanılabilir. Bebek arabasına eğlenceli bir alternatif olarak kullanılabilen katlanır çocuk bisikleti, körüklü tente, koruyucu ön bar ve 5 noktalı emniyet kemeri gibi koruyucu ekipmanlarıyla maksimum koruma sağlar. Bazılarının oturma ünitesi yatabilir ya da iki yönlü olarak kullanılabilir. 72. aya kadar rahatlıkla kullanılabilen modellerin hepsi 25 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Koruyucu tente, bar, özel destekli oturma ünitesi ya da itme sapı çocuğunuz hazır olduğunda tek başına kullanım için yerinden çıkarılabilir.

Koleksiyonda bebek bisikleti ile birlikte 2-5 yaş çocuk bisiklet modelleri de yer alır. 3 tekerli bisiklet tasarımları 0-2 yaş bebeklik dönemini aşan çocuklar için geliştirilmiş olup daha hafif ve minimal seçenekleri kapsar. Ürünlerin kompakt yapısı sayesinde katlandığında oldukça az yer kaplaması, uçak kabinine ya da aracınızın bagajına rahatlıkla sığmasına olanak sağlar. Tek tuşla kapanabilme özelliği ile öne çıkan modeller arasında Kraft Baby Ant Plus katlanır çocuk bisikleti, farklı renk seçenekleri çocuğunuzun rahat seçim yapmasını sağlar.

 

2-5 yaş katlanır bisiklet modellerinin yanı sıra 2-4 yaş gruplarına uyumlu denge bisikleti bulunur. Öğrenmeye hevesli çocukların motor becerilerini ve denge yeteneklerini geliştirmeye yardımcı 3 yaş bisiklet modelleri, genellikle 2 tekerlekli olarak tasarlanır. Bisiklet kullanımı için yeteri özgüveni elde etmesini sağlayan kullanışlı modeller, 10’’ olarak tasarlanır ve pedalsızdır. Pedalsız olmasındaki amaç, hareketten ziyade ayak ve ellerini doğru kullanarak denge kurmayı sağlamaktır. Bu sayede çocuğunuzun koordinasyon ve direksiyon hakimiyetine odaklanması sağlanmış olur. Çocuğunuzun gelişim durumuna göre koleksiyondaki Kraft Baby Impact denge bisikletleri, 3 ya da 4 yaş bisiklet kullanımı öncesi etkili bir geçiş aracı olarak değerlendirilebilir. Daha birçok çocuk bisikleti alternatifleri için siz de Kraft Baby koleksiyonundaki ürünleri inceleyebilir, hemen satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR