ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

İkiz Bebek Arabaları

 

İkiz bebek sahibi aileler için özel olarak geliştirilmiş olan ikiz bebek arabaları, iki çocuğun da rahat edebileceği genişlikte tasarlanmıştır. Böylece bir annenin dahi kolay bir şekilde arabayı kullanabilmesi ve çocukları ile birlikte ulaşımı sağlayabilmesi mümkündür. İkiz çocuk sahibi olan ailelerin iki farklı bebek arabası alması yerine tek bir bebek arabası alması hem kontrolü hem de ekonomik açıdan fiyatlandırmayı uygun hale getirecektir. Bu açıdan sizler de ikiz bebek bekliyorsanız ya da ikiz bebekleriniz için bir bebek arabası düşünüyorsanız belirtildiği gibi bu arabaları tercih edebilirsiniz.
Bebek arabalarında iki bebeğin de aynı anda rahat bir şekilde yolculuk yapabilmesi adına tüm güvenlik önlemleri alınmış durumdadır. Genelde ortadan, birbirinden ayrılan iki farklı oturma ve yatma alanı yaratılan bebek arabalarında çocukların birbirini rahatsız etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu açıdan özellikle ailelerin bu tip endişeleri varsa bu endişelerinin yersiz olacağı çok net bir şekilde bebek arabalarının incelenmesi ile görülebilir. Ailelerin bu tip bebek arabası alırken dikkat etmesi gereken en önemli detay bebek arabasının güvenilirliği olmalıdır.

 

İkiz Bebek Arabaları İçin Önemli Kriterler Neler?

 

İkiz bebek bekleyen çiftlerin bu bebek arabaları ile ilgili dikkat etmesi gereken en önemli detay arabaların güvenliği olmalıdır. Normal bir çocuk arabasında tek bir bebek aracı kullanırken, ikiz bebek arabalarında iki bebek tek bir arabayı paylaşmaktadır. Bu nedenle de arabanın özellikle bebeklerin büyümesi ile birlikte ağırlığı ve benzer süreçlere karşı güvenli, dayanıklı olması gerekmektedir. Aynı zamanda iki bebeğin güvenliğinin de kemerlerle sağlanarak yolculuk sırasında düşme gibi bir durumun yaşanmaması gerekmektedir. Bu tip bebek arabalarında en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi arabanın lastiklerinin yıpranması ya da kırılmasıdır. Ağırlık arttığı için bu ağırlığı kaldıramayan arabalarda bu tip problemler çok sık görülmektedir. Bu bakımdan arabalar alınırken özellikle yük özellikleri ve dayanıklılığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde ailelerinin kısa bir süre içerisinde ikinci bir bebek arabası alması gerekebilir.

 

İkiz Bebek Arabaları Özellikleri Neler?

 

İkiz bebek arabaları genelde 3 tekerlekli olarak hazırlanmaktadır. Böylece bebek arabası kolay bir şekilde manevra yapabilmesi ve bebeklerin annesi tarafından dahi kolay bir şekilde yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Bebek arabası dolgu tekerlekler ile satışa sunulduğundan dolayı bu tekerlek problemleri de minimum seviyeye düşmektedir.

 

Bebek arabalarının özellikle katlandığında az bir alan kaplaması adına da yine özel katlama ve menteşe sistemleri kullanılmaktadır. Böylece normal tekli bebek arabalarında olduğu gibi ikiz bebek arabasının da araç arkasında taşınması ve sorunsuz bir şekilde kullanılması söz konusu olmaktadır. Türkiye'de bu alanda üretim yapan pek çok farklı marka bulunduğu için çok farklı seçenekler olabilmektedir. Fakat belirtilen kriterler doğrultusunda satın alımların yapılması ve uygun bir modelin tercih edilmesi önerilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız