İkiz Bebek Arabaları

Pek çok ebeveyn günlük aktivitelerini daha rahat ve sorunsuz bir şekilde geçirmek isteyebilir. Bebek arabası da bu hususta sağladığı avantajla ön plana çıkar. Çocuğu henüz yürümeyen veya uzun süre ayakta kalamayan ebeveynler için bebek arabası büyük önem taşıyan bir araçtır. Bebek arabalarını daha avantajlı hale getiren bir diğer detay ise ikili veya üçlü olarak tasarlanmasıdır. Böylelikle hem ebeveynler hem de çocuklar daha rahat edebilir.

İkiz Bebek Arabaları

İkiz bebek arabaları, hem çocukları hem de onların eşyalarını taşıması konusunda sağladığı rahatlık ile pek çok ebeveynin ilgisini çeker. Bu yüzden sizde aradığınız forma ve niteliğe sahip pek çok model bulabilirsiniz. Dışarıda taşıma faaliyetini kolaylaştıran modeller, yerine göre farklı amaçlar için de kullanılabilir.

Kraft farkı ile size sunulan bazı modeller, anne kucağı veya araba koltuğu olarak kullanılabilir. Çocuğunuz için rahat bir alan oluşturan bu ikili bebek arabası modelleri, konforu sizinle birlikte her yere taşımış olur. Bunun yanı sıra yürüyüş veya alışveriş yaparken de bebeklerinizi dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

İkiz bebek sahibi aileler için özel olarak geliştirilmiş olan ikiz bebek arabaları, iki çocuğun da rahat edebileceği genişlikte tasarlanmıştır. Böylece bir annenin dahi kolay bir şekilde arabayı kullanabilmesi ve çocukları ile birlikte ulaşımı sağlayabilmesi mümkündür. İkiz çocuk sahibi olan ailelerin iki farklı bebek arabası alması yerine tek bir bebek arabası alması hem kontrolü hem de ekonomik açıdan fiyatlandırmayı uygun hale getirecektir. Bu açıdan sizler de ikiz bebek bekliyorsanız ya da ikiz bebekleriniz için bir bebek arabası düşünüyorsanız belirtildiği gibi bu arabaları tercih edebilirsiniz.
Bebek arabalarında iki bebeğin de aynı anda rahat bir şekilde yolculuk yapabilmesi adına tüm güvenlik önlemleri alınmış durumdadır. Genelde ortadan, birbirinden ayrılan iki farklı oturma ve yatma alanı yaratılan bebek arabalarında çocukların birbirini rahatsız etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu açıdan özellikle ailelerin bu tip endişeleri varsa bu endişelerinin yersiz olacağı çok net bir şekilde bebek arabalarının incelenmesi ile görülebilir. Ailelerin bu tip bebek arabası alırken dikkat etmesi gereken en önemli detay bebek arabasının güvenilirliği olmalıdır.

İkiz Bebek Arabası Modelleri

İkiz bebek arabası modelleri, travel sistem ve baston olacak şekilde farklı tasarımlarda sunulur. Baston bebek arabası ise katlanabilir özelliğiyle dikkat çeker. Tek hareketle katlanabilen modeller kullanılabilirlik, taşınabilirlik ve saklanabilirlik açısından pratiklik sağlar. Böylelikle çocuklar konforun keyfini çıkarırken siz de seyahatlerinizi ve yürüyüşlerinizi pratikleştirebilirsiniz.

Travel sistemle tasarlanan modellerde ise portbebe, otomobil koltuğu ve ana kucağı gibi çeşitli fonksiyonlar bulunur. Yerine göre bebek arabası veya otomobil koltuğu olarak kullanılabilir. Çok amaçlı kullanımıyla avantaj sağlayan bu modeli uzun yürüyüşlerde veya seyahatlerde rahatlıkla tercih edilebilir.

İkiz Bebek Arabası Nedir? Ne İşe Yarar?

İkiz bebek arabası, manuel tekerlekli bir taşıma aracıdır. İkiz bebek sahibi olan aileler için özel olarak tasarlanır. İki bebeğin de rahatlıkla oturabileceği ve yatabileceği bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda farklı ortamlara rağmen uyku kalitesini artırır. Sağladığı konforla çocukların yerini yadırgamasına fırsat vermez.

Ayrıca ikiz bebek arabası almak iki tane tekli model almaktan daha avantajlıdır. Eğer siz de istediğiniz kontrolü sağlamak ve daha ekonomik bir ürüne sahip olmak istiyorsanız, ikiz bebek arabası modellerini değerlendirebilirsiniz. İkiz bebek arabası modelleri iki bebeğin de rahat edeceği genişlikte ve dayanıklılıkta tasarlanır. Böylelikle çocuklarla rahat ulaşım sağlanabilir. Böylece aynı anda iki bebeği kontrol etmenin zorluğu da bu şekilde azaltılabilir.

 

 

İkiz bebek arabaları genelde 3 tekerlekli olarak hazırlanmaktadır. Böylece bebek arabası kolay bir şekilde manevra yapabilmesi ve bebeklerin annesi tarafından dahi kolay bir şekilde yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Bebek arabası dolgu tekerlekler ile satışa sunulduğundan dolayı bu tekerlek problemleri de minimum seviyeye düşmektedir.

Bebek arabalarının özellikle katlandığında az bir alan kaplaması adına da yine özel katlama ve menteşe sistemleri kullanılmaktadır. Böylece normal tekli bebek arabalarında olduğu gibi ikiz bebek arabasının da araç arkasında taşınması ve sorunsuz bir şekilde kullanılması söz konusu olmaktadır. Türkiye'de bu alanda üretim yapan pek çok farklı marka bulunduğu için çok farklı seçenekler olabilmektedir. Fakat belirtilen kriterler doğrultusunda satın alımların yapılması ve uygun bir modelin tercih edilmesi önerilmektedir.

 

İkiz Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İkiz bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok detay vardır. Doğru ürüne ulaşmanıza yardımcı olan bu detaylar şu şekilde sıralanabilir:

 • Bebek arabasının olmazsa olmazlarından biri fen sistemidir. Ani dönüşle için avantaj sağlayan fren sistemiyle tekerlekleri dilediğiniz zaman kilitleyebilirsiniz.
 • Bebeğinizin rahatlıkla uzanması veya arkasına yaslanması için yenidoğan desteğinin bulunmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Ani hava değişiklikleri, güneş ışığı ve gürültü gibi dış etkenlere karşı önlem almak için ise ayarlanabilir tentesi olan bir ikiz bebek arabası seçebilirsiniz.
 • Çift yönlü oturma bölümü, depolama alanı, kolay katlanabilirlik ve ayarlanabilir sırt dayanağı da kullanımıyla fayda sağlayan özellikler arasında yer alır.
 • Ayrılabilen ikiz bebek arabası modelleri kullanımı sırasında pratiklik sağlar. Böylece ek özellik olarak değerlendirilebilir.
 • Aynı şekilde ana kucağı desteğinin bulunmasına da ek özellik olarak dikkat edilebilir. Bebeğiniz arabada uyuya kaldığında ana kucağı ile onu rahatsız etmeden yatağına taşıyabilirsiniz.

İkiz bebek bekleyen çiftlerin bu bebek arabaları ile ilgili dikkat etmesi gereken en önemli detay arabaların güvenliği olmalıdır. Normal bir çocuk arabasında tek bir bebek aracı kullanırken, ikiz bebek arabalarında iki bebek tek bir arabayı paylaşmaktadır. Bu nedenle de arabanın özellikle bebeklerin büyümesi ile birlikte ağırlığı ve benzer süreçlere karşı güvenli, dayanıklı olması gerekmektedir. Aynı zamanda iki bebeğin güvenliğinin de kemerlerle sağlanarak yolculuk sırasında düşme gibi bir durumun yaşanmaması gerekmektedir. Bu tip bebek arabalarında en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi arabanın lastiklerinin yıpranması ya da kırılmasıdır. Ağırlık arttığı için bu ağırlığı kaldıramayan arabalarda bu tip problemler çok sık görülmektedir. Bu bakımdan arabalar alınırken özellikle yük özellikleri ve dayanıklılığı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde ailelerinin kısa bir süre içerisinde ikinci bir bebek arabası alması gerekebilir.

İkiz Bebek Arabası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

İkiz bebek arabası modelleri, sahip oldukları özelliklere göre çeşitli avantajlar sağlar. Travel sistem olan bebek arabaları çok yönlü kullanımıyla avantaj sağlarken baston model olanlar da katlanabilirliği ile öne çıkar. Eğer tercih ettiğiniz ikiz bebek arabası baston model ise dilediğiniz zaman katlayabilir ve yer kaplamayacak şekilde saklayabilirsiniz.

İkiz Bebek Arabaları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

İkiz bebek arabaları rahat kullanım için çeşitli özelliklere sahip olmalıdır. Bu özellikler ise şu şekildedir:

 • Söz konusu iki çocuk olduğu için eşyaların yükleneceği sepetin büyük olması fayda sağlar. Sık kullandığınız eşyalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Çocukların hijyeni için kumaşı kolay temizlenebilmeli veya pratik şekilde çıkarılarak yıkanmalıdır.
 • Emniyet kemerinin de mutlaka olması gerekir. Bebeklerin güvenliğini sağlamak için oldukça önemlidir.
 • Boyutu ve ağırlığı itmeyi zorlaştırmamalıdır. Bu yüzden doğru ebatlarda ve ağırlıkta olması gerekir.
 • Tekerlekleri dayanıklı ve işlevsel olmalıdır. Böylece ebeveyn yönlendirmesine her zaman uyum sağlayabilir.

Avrupa Standartlarına Uygun İkiz Bebek Arabaları

Avrupa standartlarına uygun ikiz bebek arabaları pek çok özelliğe göre değerlendirilir. Kraft tarafından sunulan modeller ise egonomik tasarımları ile avrupa standartlarına uygunluğunu öne çıkarır. Ürünlerin şık tasarımından daha çok verdiği güvence ve konfora dikkat edilir.

Her şeyden önce bebekler rahat ettirilmelidir. Bu kapsamda bebeklerin altında bulunan minderin kalın, yumuşak ve antialerjik olması gerekir. Emniyet kemeri de oldukça önemli bir detaydır. Birbirinden farklı detaylar ve özellikler modellerin Avrupa standartlarına ne kadar uygun olduğunu gösterir.

En İyi ve Dayanıklı İkiz Bebek Arabaları

Beklentilerinizi hangi model karşılıyor ise en kullanışlı ikiz bebek arabası da o olabilir. En iyi ve dayanıklı ikiz bebek arabaları için Kraft’taki modelleri detayları olarak inceleyebilirsiniz. Arabaların genişliği, taşıma kapasitesi ve emniyet kemeri sayısı gibi özelliklere bakarak ne kadar iyi olduğuna karar verebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Kraft, ürün bilgisine de sizin için yer verir. Böylelikle kendiniz be ikiz bebekleriniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz. Ürün seçerken bebeklerinizin toplam kilosunun taşıma kapasitesini geçmemesine dikkat edebilirsiniz. Uzun süreli kullanım için bu detayları dikkate alarak seçim yapmanız daha doğru olur.

İkiz Bebek Arabaları Markaları

İkiz bebek arabaları markalarının çeşitli olması fiyat ve model değişikliğinin başlıca sebeplerinden biridir. Pek çok marka kendine has tasarımlara sahiptir. Kimi markaların ikiz bebek arabaları arka arkaya olurken kimileri de yan yana olacak şekilde üretim yapar. Ürünlerin kaliteye, rahatlığa ve şıklığa yer veren markalar, bebek arabası tercihi için Kraft’taki seçeneklere göz atabilirsiniz. Kraft, farklı ve güvenilir markaları çatısı altında buluşturarak sizin için alternatif çeşitliliği sunar.

İkiz Bebek Arabası Fiyatları

 

Hem fiyat hem de performans açısından beklentilerinize bütünüyle karşılık veren bir ikiz bebek arabası arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bebek arabası söz konusu olduğunda geniş ürün yelpazesiyle ayrıcalık sağlayan Kraft ön plana çıkar. Kraft bünyesinde yer alan ikiz bebek arabaları, işlevselliği ile günlük kullanımda ve seyahatlerde konfor sağlar.

İkiz bebek arabası fiyatları ise ürünün modeline ve özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden bir ikiz bebek arabasından ne beklediğinizi belirleyerek doğru ürüne daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Aradığınız özelliklere uygun bir inceleme yaparak kendi bütçenize hitap eden modeli bulabilirsiniz. Çünkü fiyatı yüksek modeller olduğu gibi, ucuz ikiz bebek arabaları da mevcuttur. Farklı bütçelere hitap eden modeller arasından dilediğiniz ürünü inceleyebilir ve Kraft ayrıcalığı ile satın alabilirsiniz. İkiz bebekleriniz ya da yaşları birbirine yakın küçük çocuklarınızla güvenle seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR