sadsad x
asdasd

Bebek Yatağı


Sabırsız ve heyecanlı bekleyiş, küçük meleğin dünyaya gelmesi ile son bulur. Onu kucağınıza aldığınız anda ki mutluluğun tarifi imkansızdır. Artık bebeğiniz sizin hayatınızın bir parçası olarak her geçen gün evdeki varlığını sürdürecektir. Çocuğumuz söz konusu olduğunda biz ebeveynler, her şeyin en iyisinin olmasını isteriz. Onu uyutmak, karnını doyurmak ve günlük bakımını gerçekleştirmek hayatımızda yer alan en önemli görev olur. Bunun nedeni ise onun gelişip büyüyebilmesi için bütün ihtiyaçlarının tam bir şekilde yapılması gereklidir. Bebek gelişimlerinde özellikle yeni doğan bebeklerde uykunun önemi büyüktür. Bu nedenle tercih edilen bebek yatağı onun uyku kalitesine ve onun büyümesini etkileyecek bir faktör oluşturur.
Uyku esnasında bebeklerin gelişip büyüyebilmesi için gerekli görülen büyüme hormonu salgılanmaktadır. Büyükler bu nedenle daima ''uyusun da büyüsün'' derler. İlk zamanlarda bebekler günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirir. Gece gündüz kavramı oluşmaksızın sadece uyuyup beslenirler. Bebek için uykunun gelişim ve sağlığı üzerindeki etkisi dikkate alındığında onun uyuyacağı ortam ve eşyalar çok iyi belirlenip düzenlenmelidir. Tercih edilen doğru bebek yatağı ile onun uyu süresi ve kalitesi daha uzun ömürlü olur. Verimli ve deliksiz bir uyku, bebeğin yattı yerdeki konforuna ve rahatlığı ile alakalıdır.


Bebek Yatak Çeşitleri


Piyasa birtakım bebek yatakları olduğunu bebeğinizin odası için alışverişe çıktığınızda anlayacaksınız. Bebek yatağı çeşitleri nelerdir? Bebek yatağı alırken nelere dikkat edilmelidir?
Bebeğin omurga gelişimini destekleyen yaylı yataklar içerdiği yay desteği ile özel tasarım kumaşları sayesinde bebeğin yatağında bakteri oluşmasını önler.
Bebek yattığı zaman vücudunun şeklini almasını sağlayan visco yataklar, uyku bölmesini engelleyerek yumuşak pamuklu yüzeyleri ile bebeğin terlemesini önler.
Oyun parkı yataklar genel olarak %100 pamuktan üretilmiştir. Bu modeller oyun parkına göre tasarlanarak antialerjik-antibakteriyel özelliği barındırması nedeni ile sıkça tercih edilir.
Belirlenen yatak modeli her ne olursa olsun; bebeğin yatağı yarı ortopedik, antialerjik ve antiakteriyel özellikleri barındırmalıdır. Yatağın çok yumuşak ya da sert olmamasına dikkat edilmelidir. Bebeğiniz sert yatakta çok fazla yorulacağından yumuşak yatakta ise ağız ve burnu yatağa gömülebilir. Bebeğin sağlığı açısından organik pamuk tercih edilen yataklar, bebeğiniz için daha doğru bir tercih olacaktır. Çocuğunuzun terlemesini engelleyen terletmeyen kumaştan üretilen modeller, cildin nefes almasını sağlayarak isilik oluşumunun önüne geçer. Hijyenik ortamda bebeğinizin uyumasını sağlamak için ise kolay temizlenebilir yataklar tercih edilmelidir.
Karft bebek yatağı modellerini sitemiz üzerinden kolaylıkla inceleyebilir beğendiğiniz ürünü anında sepete ekleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.