1 2 >

Bebek Arabaları

 

Bebek arabaları, bebekleri sağlıklı, güvenli ve konforlu bir şekilde taşımak için kullanılan araçlardır. Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz modeller, bebeklerinizi park ve alışveriş merkezi gibi alanlardan toplu taşıma araçlarına kadar birçok alanda güvende tutmak için tasarlanır. Çok yönlü özellikler sunan modeller sayesinde, anne ve babalar çocuklarıyla daha rahat vakit geçirir. Ebeveynlerin güvenini kazanan Kraft’ın geniş model yelpazesi içerisinde travel sistem, baston ve ikiz bebek arabaları yer alıyor. Her model bebeklerin temel ihtiyaçlarına yönelik tasarlanıyor.

 

Bebek Arabaları Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Bebekleri için her zaman her şeyin en iyisini isteyen ebeveynler, doğru bebek arabası modeline ulaşmak için öncelikle ihtiyaçlarını belirlemeli, yaşam tarzlarına ve çocuklarının yaşına dikkat etmeli. Tüm bu etkenler, model seçiminde bulunurken karşılaştırma yapmanızı sağlayarak sizi doğru ürüne ulaştırabilir.

 

Güvenlik Standartlarına Uygun Olmalı

 

Bebek arabasının sahip olması gereken en önemli belgelerden biri TS EN 1888 belgesidir. Bebek arabalarının güvenlik özelliklerini standartlaştıran bu belge, bebeklerin minimum risk altında olmasını sağlamak için yapılmıştır. Peki EN 1888 nedir?  EN "European Norm" Avrupa standardının kısaltılmış halidir. 1888 ise bebek arabalarının genel kodudur. Bebek ürünlerinin üzerinde bulunan bu belge, bebeklerin güvenliğinin sağlandığını gösterir.

 

Ergonomik Olmalı

 

Ebeveynlerin önceliklerinden biri de, bebeklerinin rahat olmasını sağlamaktır. İster kısa gezintilerde, ister uzun yolculuklarınızda bebek arabaları evden çıkmak istediğiniz her an yanınızda yer alır. Bebeklerinizin hem güvende kalmasını hem de rahat bir yolculuk yapmasını sağlar.

Alacağınız ürünün ergonomik olması, bebeğinize konforlu bir yolculuk imkanı sağlar. Bebekler yolculuklarını kimi zaman daha dik konumda oturarak ya da uzanarak geçirmek isteyebilir. Yatış kademesi ayarlanabilen bir model ile bebeğinize konforlu yolculuklar yaşatabilirsiniz. Bebek arabalarının eşyaları taşıyacak sepetinin olması ise bebeğiniz büyüdükçe artan eşyaları taşımanız konusunda size kolaylık sağlar.

 

Güvenilir Olmalı

 

Bebek arabaları, rahat olduğu kadar güvenli ulaşım yapmayı da kolaylaştıran araçlardır. Bebeğinizin konforunu sağlayacak bir diğer önemli özellik ise güvenlik konusudur. Doğru model seçimi bebeklerin güvenliği konusunda duyulan endişeleri ortadan kaldıracaktır. Bu noktada 5 noktalı emniyet kemeri ve güneşin zararlı ışınlarından koruyacak tente, bebeğinizin güvenliğini sağlayacak özellikler arasında yer alır. Arabaların güvenliğini belirleyecek özelliklerden biri de frenlerdir. Kullanımı kolay frenlere sahip modeller arabayı kontrol etmenizi kolaylaştırır. Kullanılan kumaşların kokmaması ve sağlığına zarar verecek herhangi bir kimyasal içermemesi de bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

 

Kullanım Kolaylığı Sağlamalı

 

Bebekleri güvende tutmanın anahtarı bebek arabaları, bebeğinizle birlikte hayatınıza yön vermenizi sağlar. Dolayısıyla, alınan modellerin ihtiyaçlarınıza cevap vermesi size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kolay açılıp kapanabilen ve katlandığında az yer kaplayan modeller, kullanım kolaylığı sağlayan modeller arasında yer alır. Özellikle araba yolculuklarında kolaylık sağlayan katlanabilir modeller az yer kapladığı için zorluk yaşamazsınız.

Bir arabanın kullanım kolaylığı sağlaması için nerede kullanacağınızı bilmelisiniz. Kalabalık yerlerde ya da kısa gezintilerinizde kullanacaksanız hafif pratik modellere yönelmelisiniz. Bir arabanın kullanım kolaylığını sağlayan faktörler arasında yaşam tarzınızın önemi de oldukça fazladır. Araba seçiminde bulunurken puseti uzun süre mi kullanmanız gerekiyor, yoksa sadece kısa gezinti ve yürüyüşleriniz de mi kullanacaksınız? Arabayı sık sık taşımanız gerekiyor mu ya da evinizdeki saklama alanı aldığınız model için yeterli mi? Bu tarz soruları cevaplayarak, yaşam tarzınıza uygun ve ihtiyaçlarınızı karşılayan modele ulaşabilirsiniz.

 

Bebeğinizin Yaşına Uygun Olmalı

 

Aktif yaşam tarzınızı yansıtmanın en harika yollarından biri bebek arabalarıdır. Fakat bebek arabası seçiminde bulunurken, yaş faktörünü es geçmemelisiniz. Özellikle ilk 3 aylık dönemde tamamen yatar pozisyonda olan modeller, en ideal seçenekler arasında yer alır. Yenidoğan bebekler için uygun görülen modeller, henüz başını taşıyamayan bebeklerin destek ihtiyacını karşılamalı. Başının yana düşmesini engellemelidir. İlk 6 aylık dönemde bebeğin sabit, rahat ve güvende olması önemlidir. Dolayısıyla aldığınız modelin sağlam ve iyi süspansiyon sistemine sahip olduğundan emin olmalısınız.

6-12 aylık süreç içerisinde bebeklerde hareket gelişimi önem kazanmaya başlar. Bu dönemde oturma becerileri geliştirilmelidir. Bu noktada arabanın oturma ünitesinin geniş olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca ayarlanabilir yapıda olması büyüyen çocuğunuza birden fazla seçenek sunmanızı kolaylaştırır. Rahat ve güvende kalmasını sağlar. 18-24 aylık dönem çocukların bağımsızlıklarını kazanmaya çalıştığı dönemdir. Bu dönemde dengeli yürümeye de başlayan çocuğunuz yürümek ve arabaya binmek arasında geçiş yapabilir. Dolayısıyla portatif bebek arabaları, en ideal seçenekler arasında yer alır. Böylelikle, çocuğunuzla yürürken kolaylıkla arabayı yönlendirebilir ya da hafif yapıları sayesinde katlayarak taşıyabilirsiniz.

 

Ebeveynlerin Tercihi Bebek Arabaları Neler?

 

Bebeğiniz ile çıktığınız gezintileri çok daha keyifli kılacak modelleri Kraft'ta bulabilirsiniz. Hem bebeğinizin hayatını hem de bir ebeveyn olarak kendi hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Travel sistem, baston ve ikiz bebek arabaları farklı özelliklerde ve renklerde çeşitlere de sahiptir. Çeşitli tarzlardaki modeller, sizlere çok yönlülük sunacaktır…

 

Sağlıklı ve Konforlu Yolculuklar için Travel Sistem Bebek Arabaları

 

Normal bebek arabalarına göre farklı fonksiyonlara sahip olan travel sistem bebek arabaları, çok sık yolculuk yapma durumu olan ailelerin pek çok talebini karşılıyor. Modeller, ebeveynler ve bebekler için yolculukları sorunsuz bir hale getirerek bebeklerin yol boyunca mutlu kalmasını sağlayabilir. Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanabileceğiniz bebek arabası seti kullanışlı birçok özellik sunuyor. Ana kucağı ve portbebe gibi parçalar içeriyor.

Kraft’ın bu modeller arasında yer alan Town Travel Sistem Bebek Arabası, çok yönlü kullanım avantajı sunuyor ve doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Ayarlanabilir tente ve rüzgarlığı hava şartlarına göre bebeklere güvenli ortam yaratmanın yolunu açıyor. Sunduğu zengin özellikler arasında çoklu pozisyona ayarlanabilen sırt dayanağının yanı sıra çift yönlü kullanım özelliği ve portbebe olabilen oturma ünitesi de bulunuyor. Sabitleyici aparatlar, portbebe ünitesi için kullanım rahatlığı sunuyor. Amortisörlü tekerlekleri ise 360 derece dönebiliyor. Tekerlekler, sessiz ve rahat sürüş imkanı sunarak bebekleri rahatsız etmiyor. Modelde bulunan geniş iç hacimli alt sepet ve sırt kısmındaki malzeme bebek eşyaları söz konusu olduğunda taşıma kolaylığı sunuyor. Model, kullanım kolaylığı sağlama amacıyla tek elle katlanabilir özelliğe de sahiptir. Taşıma koltuğu ise ana kucağı ve oto koltuk olarak kullanılabiliyor. Taşıma, yatış ve sallanma olmak üzere 3 farklı kullanım özelliği sunuyor. 0-13 kg bebekler için uygun olup otomobile kolaylıkla monte edilebiliyor.

 

Bebek Arabaları Puset ile Hayatı Kolaylaştırıyor

 

Bebek taşımanın en kolay yollarından biri de baston bebek arabaları. İnce bir profile sahip olan modeller diğer arabalardan hafif olmaları sebebiyle ayrılıyor. Katlanabilmeleri, kullanım kolaylığı sağlarken tek elle kolaylıkla katlanabiliyor olması modeli kullanışlı yapıyor. Baston bebek arabalarının manevra kabiliyeti yüksek olduğundan dolayı, köşelerde veya kalabalıklarda kolaylıkla yönlendirebilirsiniz. Alışveriş merkezi gibi yoğun olan mekanlarda çocuğunuzu hareket ettirirken ya da kaldırırken sorun yaşamazsınız ve işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Baston bebek arabası modelleri, tek başınıza olduğunuz zamanlarda hafifliğiyle kurtarıcınız olan araçlardır. Kraft Auto Bebek Arabası, doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bir model olup geniş iç hacmi ile bebeğinize konforlu hareket olanağı sağlar. Yolculukları keyifli hale getirir. Farklı pozisyonlara ayarlanabilen sırt dayanağı bebeğinizin gün içindeki ihtiyaçlarına cevap verir. 5 noktalı emniyet kemeri ile yumuşak göğüs koruyucuları bebeğinizin güvenli ve konforlu kalmasını sağlar. Arabanın arka kısmını açma imkanı sunan fermuarlı sistem hava sirkülasyonu sağlayarak yaz aylarında bebeğinizin terlemesini önler.

 

İkiz Bebek Arabaları ile Konforlu Kullanım Avantajı

 

İkiz bebeklere özel tasarlanan modeller, hem ikiz çocuklar için hem de birbirine yakın doğan iki kardeş için kullanılabilir araçlardır. İki aracı aynı anda itmek neredeyse imkansız olduğu kadar da yorucudur. Bu noktada, ikizler için tasarlanan modeller iki farklı araç gereksinimini ortadan kaldırıyor. Pratik kullanım avantajı sunuyor. Dayanıklı yapıları iki çocuğu tek bir araba ile yönetmenizi sağlarken modeller dışarıda vakit geçirmeyi daha rahat ve keyifli kılıyor.

İki çocuğun da rahat edebileceği şekilde tasarlanan modeller hem yeterli genişlikte oluyor hem de iki farklı oturma ünitesi bulunuyor. Bebeğinizi güvenle yerleştireceğiniz alanlar, yürümek ve gezmek istediğinizde kolayca evden çıkmanızı sağlar. Modellerin ayarlanabilir tenteleri güneşli günlerde bebeğinize gölgelik alan oluşturarak korumanızın yolunu açar.

Ayarlanabilir oturma üniteleri bebeğinizin konforuna hitap ederken tek elle kolaylıkla kapanması size pratik kullanım avantajı sunar. İkiz bebek arabası modelleri boyutları nedeniyle her ne kadar göz korkutucu gelse de katlanabilen modellerle evinizde yerden tasarruf edebilirsiniz. İkiz bebek arabaları iki bebeğin de konforuna, sağlığına ve mutluluğuna çözümler üreterek ihtiyaçlara cevap verir. Kraft Connect ikiz bebek arabası ve Pair bebek arabası kategoride ön plana çıkıyor. Ayarlanabilir oturma üniteleri, ayarlanabilir tenteleri, 5 noktalı emniyet kemerleri ve çıkarılabilir ön barları rahat ve güvenli gezinti olanağı sunuyor. Katlandıklarında az yer kaplamaları araç arkasında taşınmasını sorunsuz hale getiriyor.

 

Avrupa Standartlarına Uygun Bebek Arabaları

 

Kraft ürünleri bebek arabası standartlarını karşılayan modellerden oluşuyor. Bebek arabaları arasında EN 1888 Avrupa Standartları belgesine ve çarpışma testi sertifikası ECE R44/04 yönetmeliklerine uygun ürünler yer alıyor.

 

Çok Yönlü Bebek Arabaları Kraft Modellerinde

 

Bebeklerin cildi, yetişkinlerin cildinden yaklaşık 3 kat daha ince olduğundan dolayı cildini dış faktörlere karşı korumak oldukça önemlidir. Kraft ürünlerinde, bebeklerin sağlıklı gelişimine yönelik tasarladığı ürünlerin kumaşında herhangi bir kimyasal içerik kullanılmıyor. Ürünlerini bebeklerin sağlıklı gelişimine ve konforuna hitap edecek şekilde tasarlıyor.

Doğumdan itibaren kullanılabilen Kraft ürünlerinde, güneş geçirmeyen tenteler bulunuyor. 5 noktalı emniyet kemeri sistemi ile bebekleri güven altına alıyor. Rahat ve ayarlanabilir koltukları bebeklere en güzel ortamı sunar. Siz de kaliteli ve konforlu bebek arabaları için hayatınızı kolaylaştıran ve bebeğinizin güvenliğini düşünen Kraft ürünlerini tercih edebilirsiniz. Farklı model ve farklı özellikteki ürünler arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi modellere ve bütçenize hitap edecek bebek arabaları fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaret ederek, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kullandığımız çerezlere izin vermektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız