Göğüs Pompası

Emziren kadınlar için çoğu zaman hayat kurtarıcı olan göğüs pompaları, kadınların bebeklerini daha kolay bir şekilde emzirmesini sağlıyor. Özellikle çalışan kadınlar, yapacakları süt sağma işlemleri sayesinde bebeklerin yanında olamadığı durumlarda da kolay bir şekilde onları besleyebilir. Bu açıdan siz de benzer durumlardaki ihtiyaçlarınız için bu tip ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Göğüs pompası olarak satışı gerçekleştirilen ürünler, farklı özellikleri ile farklı ihtiyaçları karşılarken elektrikli ya da elle manuel bir şekilde yapılabilen iki farklı model altında satışa sunuluyor. Bu modellerdeki ürünlerin de kendine göre farklı özellikleri bulunduğu için kadınların, öncelikli olarak nasıl bir ürüne ihtiyaç duyduğunu belirlenmesi gerekiyor. Bu ihtiyaçlar belirlendikten sonra ise bu alanda uygun bir ürün bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bebekler için en değerli besin kaynağı hiç tartışma yok ki anne sütüdür. Doğum sonrasında başlamakta olan emzirme dönemi, bebek yaklaşık olarak 2 yaşına gelene kadar devam etmektedir. Bu süre anne istediği takdirde uzayabilmektedir. Bu doğal süre tüm ebeveynler için kolay geçmeyebilmektedir. Bu genel olarak annenin göğsüne bağlı olan bir durumdur. Emzirmede zorluk yaşayan ve iş hayatı sebebi ile bebeğini emzirme gibi bir zamanı yakalayamayan anneler için en büyük yardımcı kesinlikle göğüs pompalarıdır. Kraft Baby, bebeklere değer verdiği gibi bu değere paralel olarak annelere de değer vermektedir. Annelerin daha sağlıklı hissetmeleri, çocuklarını doyurma hissini daha iyi bir şekilde tatmalarını dileyerek en güzel ve en doğru kalitedeki göğüs pompaları ile raflarını doldurmuş durumdadır. Siz de yukarıda bahsini yapmış olduğumuz durumlardan şikayetçiyseniz ve bu durumda hiç de iyi hissetmiyorsanız, www.kraftbaby.com’a tek tık ile girerek sizler için özel kalitede üretilmiş olan, bebeğe asla zararı olmayan göğüs pompalarından bütçenize uygun olanı satın alabilir, bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Göğüs Pompası Özellikleri Neler?

Göğüslerde biriken sütün göğüs pompası aracılığıyla tıpkı bebek emer gibi özel kaplarda biriktirmesini sağlayan pompalar, daha rahat bir kullanım için çok farklı özelliklerde olabiliyor. Öyle ki sadece ev için kullanımı olmayan bu ürünler, dışarıdaki kullanımlarda da özellikle elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi adına bilgisayar, taşınabilir şarj cihazları ya da adaptörler üzerinden USB kablosu ile kullanılabiliyor. Aynı zamanda özel ekranları ve pilli kullanımları da yine mümkün.

Bu ürünlerde farklı emiş seviyeleri bulunmaktadır. Bu emiş seviyelerinin her biri kadınlar için özel olarak ayarlanarak daha fazla sütün hızlı bir şekilde emilmesini ve kap içerisinde toplanmasını sağlar. Bu açıdan ne kadar yüksek bir kademeye sahip olunursa o kadar hızlı bir şekilde sütün alınabilmesi mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra sütün dışarı akmasını önleyen özel yapıları ve kap içerisinde sütün saklanmasını sağlayan göğüs pompaları için kadınların farklı tercihler yapabilmesi mümkün. Fakat özellikleri her ne olursa olsun bu konuda bazı önemli detaylar kesinlikle es geçilmemeli.

Göğüs Pompası Alırken Önemli Noktalar Neler?

Kadınların göğüs sağlığı ve aynı zamanda bebeklerini emzirirken sorun yaşanmaması adına satın alınacak göğüs pompası ürünlerinin uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle de özellikle büyük, göğüs bölgesini çok sıkan ve tahriş edecek derecede zarar veren pompalardan kaçınılması gerekmektedir.

Pompalar ile birlikte genelde standart ölçülerde bir ürün sunulduğu için çok küçük ya da çok büyük göğsü bulunan kadınların ayarlanabilir yapısı bulunan bir pompayı tercih etmeli. Böylece daha kolay ve sağlıklı bir şekilde pompa ile süt sağma işlemi yapılabilir. Bunun yanı sıra ürünler genellikle plastikten yapıldığı için sağlık konusunda özel bir itina gösterilmelidir. Kalitesiz malzemelerden yapılmış, kokan ya da içerisinde zararlı kimyasallar bulunan ürünler hem annenin hem de bebeğin sağlığına zarar verecektir. Bu nedenle de bu tip ürünlerden olabildiğince kaçınılmalıdır. Bu tip detaylara dikkat ederek kendiniz için çok daha iyi bir göğüs pompasına sahip olabileceğiniz gibi bu pompadan maksimum verim alarak süt ve göğüs sağlığınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Göğüs Pompası Niçin Kullanılır?

Süt pompası olarak da adlandırılıyor olan bu ürünlerin asıl amacı, zorlu süreçlerden biri olan emzirme döneminde bebeğinden uzakta kalan ya da bebeğin kaslarının gelişmiş olmaması gibi durumlarda emzirme faaliyetini gerçekleştiremeyen annelere destek olmaktır. Özellikle de çalışan ve üstelik mesaiye kalan anneler tarafından tercih edilmekte olan bu ürün ile süt sağma işlemi gerçekleştirilir, bebeğin yanında olma gibi bir zorunluluğu taşımadan bebeğin süt alması sağlanabilir.

Kimler Göğüs Pompası Kullanmalı?

Emzirmeye zamanı kalmayan, gün içerisinde uzun süre çocuğundan ayrı kalmak zorunda kalan çalışan anneler, göğüs pompasının faydalarından kesinlikle yararlanmalıdır.

Her kadının göğsü emzirmeye müsait değildir. Göğüs ucu emzirme faaliyeti için müsait olmayan anneler, göğüs pompası tercihinde bulunarak bebeklerinin süt alma ihtiyaçlarına son vermek yerine bu duruma diretebilir.

Her bebek 9 ay dolmadan önce doğmayacaktır diye bir kaide yoktur tabii ki. Bazı bebekler anne ve babalarını daha fazla sabırsızlık ile sınamak istemeyerek dünyaya erken gelmek ister. Prematüre bebek sahibi olan anneler için göğüs pompaları büyük yardımcı olmaktadır.

Çene kasları henüz gelişmemiş olan ve bu durum dahilinde emzirilemeyen bebekleri olan anneler, göğüs pompasının fırsatlarından yararlanmalıdır.

Süt üretimi yetersiz olan kadınlar için de göğüs pompası ideal bir ürün olma özelliğini taşımaktadır.

Süt birikimi sebebi ile göğüs sancısı çeken kadınlar da aynı şekilde göğüs pompası kullanarak bu sancılı dönemi atlatabilir.

Çerez Kullanımı