Akülü Arabalar

Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun keyfinin yerinde olduğunu görmek sizi her zaman mutlu eder. Çocuğunuzun daha verimli ve keyifli vakitler geçirmesi için ise değerlendirebileceğiniz pek çok yöntem vardır. Hatta bu nedenle çocuklara özel çok sayıda oyuncak üretilir. Oyuncaklar sayesinde çocuğunuz hem kendi başına hem de sizinle birlikte eğlenceli vakitler geçirebilir.

Özellikle de oyuncak arabalara ilgisi olan çocuklar için Kraft’ta çok sayıda seçenek bulunur. Bunlardan biri de akülü arabalardır. Akülü arabalar, çocukların kullanabileceği şekilde tasarlanan ve çeşitli özelliklerle donatılan modelleriyle dikkat çeker. Eğer siz de çocuğunuzun gelişim sürecinde akülü arabalara yer vermek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kraft, çocuğunuzun ilgisini çekecek akülü araba modellerine geniş kapsamlı olarak yer verir.

Akülü Araba Modelleri

Akülü araba modelleri ebat, marka, taşıma kapasitesi ve elektromotor kuvvet birimi gibi özelliklere bağlı olarak tasarlanır. Ayrıca modellerin pek çoğu uzaktan kumandalı olmasıyla avantaj sağlar. Uzaktan kumandalı akülü araba modelleri ebeveyn kontrolü ile kullanılabilirlik sunar. Bu sayede çocuğunuz için emniyeti ve konforu sağlayabilirsiniz.

Ayrıca uzaktan kumanda özelliği sayesinde iki kişilik modellerde bile kontrol sizde olur. Kontrol sizdeyken de çocuğunuzun saatlerce eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman müdahalede bulunabilir ve çocuğunuzu olası tehlikelerden uzaklaştırabilirsiniz. Fakat bu hususta çocuğunuzu kısıtlamadan akülü arabayı kullanmasına fırsat tanımanız önemlidir. Çocuğunuzun kendini özgür hissetmesi için doğru şekilde kontrol ve yerinde müdahale etmek daha uygun olur. Bununla birlikte pedalları manuel olarak kullanılabilen uzaktan kumandalı akülü araba modelleri sürüş kolaylığı için idealdir.

Modelleri birbirinden ayıran bir diğer özellik ise elektromotor kuvvet birimidir. Elektromotor kuvvet birimi aracın kaç voltluk olduğunu gösterir. Arabanın ne kadar sağlam çalıştığını ve maksimum hız gücünü buradan öğrenebilirsiniz. Kraft’ta bulunan modeller en az 6 voltluk olacak şekildedir. 6 volt akülü araba modelleri çocukların kullanımı için uygundur. Kaliteli bir sürüş deneyimi sunar.

Diğer yandan 12 voltluk akülü arabalarda dikkat çeken modeller arasında yer alır. Tercih edeceğiniz akülü araba 12 volt olursa daha hızlı ve uzun bir sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Ancak çocuğunuzun yaşına göre tercih yapmanızda fayda vardır. Bununla birlikte tek ve çift kişilik akülü araba modelleri de öne çıkar. Böylelikle çocuğunuz sadece kendi başına değil, arkadaşıyla da birlikte keyifli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Akülü Araba Nedir? Ne İşe Yarar?

Akülü araba, çocukların sürüş yapmasına olanak tanıyan bir oyuncaktır. Çocukların kullanımına uygun olarak tasarlanan bu oyuncaklar güvenilir ve konforlu olmasıyla öne çıkar. Hatta sık tercih edilen akülü çocuk arabası modelleri ileri, geri ve dönüşler için ayarlanan vites sistemi sayesinde çocuklara gerçek bir sürüş deneyimi sunar.

Emniyet kemeri, far, radyo ve korna gibi pek çok detayın bulunduğu oyuncak akülü arabalar, otomobillere ilgi duyan çocuklar için en uygun oyuncaklardan biridir. Çocukların otomobilleri yakından tanımasına yardımcı olur. Hatta kullanımıyla birlikte çocuklara denge kurmayı öğretir ve motor becerilerini geliştirir. Böylelikle onların sorumluluk sahibi bir birey olarak büyümesine de destek olur.

Akülü arabalar uzaktan kumandalı olmasına rağmen çocukların da hakimiyet kurmasına fırsat tanır. Siz de bu sayede çocuğunuzun özgüvenini korumasına destek olabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzun sosyalleşmesini ve hayal gücünün genişlemesini de akülü arabalarla sağlayabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun erken yaşta trafik kurallarını öğrenmesini istiyorsanız akülü arabalardan istediğiniz desteği alabilirsiniz.

Akülü Araba Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Akülü araba seçerken dikkat etmeniz halinde fayda sağlayacak pek çok detay vardır. Özellikle de söz konusu çocuğunuzun konforu ve emniyeti olunca seçici davranmak fazlasıyla önem taşır. Hem böylelikle sadece çocuğunuzun istek ve ihtiyaçlarına uygun akülü araba almakla sınırlı kalmazsınız. Aynı zamanda sizin de kriterlerinize uygun bir akülü araba seçebilirsiniz. Bu kapsamda dikkat etmeniz önerilen detaylar ise şunlardır:

 • Akülü arabaları sahip olduğu güvenlik özellikleri ile ne kadar emniyetli olduğunu gösterir. Bu yüzden seçeceğiniz akülü arabanın hangi güvenlik özelliklerini taşıdığına bakabilirsiniz.
 • Arabanın kaç voltluk olduğu önemli bir detaydır. Ebeveynlerin çocukları için ilk bakması gereken özelliklerden biri akülü arabanın kaç voltluk olduğudur.
 • Kaç kişilik olduğuna dikkat edebilirsiniz. Eğer birkaç çocuğa sahipseniz 2 kişilik modellerle ilgilenebilirsiniz.
 • Uzaktan kumandalı olup olmadığına bakabilirsiniz.
 • Tasarım ve teknik özellikler açısından ihtiyaçlarınızı her yönüyle karşılamalıdır.
 • Kaç yaşa uygun olduğu önemlidir. Uzun süreli kullanım için bu detay üzerinde ayrıca durulmalıdır.

Akülü Araba Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Akülü araba kullanımı ile çocuğunuzu, zamanın ruhuna uygun bir eğlence ile tanıştırabilirsiniz. Çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunan akülü kumandalı araba modelleri, keyifli anlar için de oldukça idealdir. Özellikle de spor arabaların minyatürü olarak tasarlanan modeller, çocuklar için saatlerce süren bir eğlenceye dönüşür. Çocuklara konfor sağlayacak şekilde geniş olmalarının yanı sıra estetik detayları sayesinde kusursuz bir görünüme sahiptirler. Ayrıca hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabildiği için çocuklar arasında oldukça popülerlerdir. Çocukların oyun dünyasına yeni bir bakış açısı getirirler. Ev dışındaki park ve sahillerde de kullanılabilirlik sunarak çocukların her yerde eğlenmesini mümkün hale getirirler.

Çocuklara gerçek sürüş deneyimi sunan akülü arabalar, uzaktan kumandalı modelleri sayesinde kontrolü ebeveynlerin elinde tutmasına yardımcı olur. Çünkü uzaktan kumandalı olan akülü araba modelleri hızını kontrol edemeyen çocuklar için özel olarak tasarlanır. Böylelikle çocuğunuz sizin gözetiminiz altında eğlencenin keyfini çıkarır. Hatta kalabalık yerlerde olsanız dahi çocuğunuzu rahatlıkla izleyebilir ve yönlendirebilirsiniz.

Ayrıca akülü arabalar gerçek otomobil modellerinden alınan ilhamla birlikte yüksek teknolojiden faydalanılarak tasarlanır. Bu yüzden de dayanıklılığı ve hız kapasitesi ile çocukların eğlencesini ikiye katlar. Siz de çocuğunuza daha heyecanlı ve eğlenceli bir oyun alternatifi sunmak istiyorsanız, akülü arabalar doğru tercih olabilir. Hem sizin hem de çocuğunuzun beklentisini karşılayan doğru akülü arabaya ise Kraft sayesinde sahip olabilirsiniz.

Akülü Arabalar Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Siz de çeşitli özelliklerde tasarlanmış akülü arabalardan destek alarak çocuğunuzun eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü akülü arabalar çocukların hayatına pek çok yönden etki eder. Aynı zamanda çocuğunuzun gelişimi sırasında büyük rol oynarlar. Bu doğrultuda, akülü araba tercihi yaparken çocuğunu için hangi özelliklere sahip olması gerektiğine  dikkat edebilirsiniz. Çünkü bazı özellikler hem ebeveynler hem de çocuklar için pek çok konuda avantaj sağlar. Bu kapsamda ise şu özellikleri önceliğiniz haline getirebilirsiniz:

 • İdeal hız için en az 6 volt olması gerekir. Daha hızlı ve yüksek performanslı deneyim için ise 12v akülü araba modelleri tercih edilebilir.
 • Kilo taşıma kapasitesi ise çocuğunuza uygun olmalıdır. Aksi durumda çocuğunuz istediği hızda aracı süremez.
 • Uzaktan kumandalı özelliğe sahip olması da önemlidir. Uzaktan kumandalı modeller çocuklarla birlikte ebeveynlerinde eğlenmesini sağlar.
 • Güvenlik için ise emniyet kemeri gibi özelliklerle donatılmış olması gerekir. Çocuklar için korunaklı olan akülü arabalarda bu gibi detaylara her zaman yer verilir.
 • Tasarımında kullanılan malzemeler dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Özellikle çocuğunuzda alerjiye sebep olmamalıdır.

Avrupa Standartlarına Uygun Akülü Arabalar

Avrupa standartlarına uygun oyuncak akülü araba modellerine Kraft’ta kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda EN 71 1-2-3 Avrupa normlarına uygun olan modelleri ayrıca inceleyebilirsiniz. Her model çocuğunuzun konforu, eğlencesi ve güvenliği için çeşitli özelliklerle donatılır. Siz de bu sayede gönül rahatlığıyla akülü araba tercihi yapabilirsiniz.

Avrupa standartlarına uygun olan akülü bebek arabası modelleri led ışıklı panel göstergesi, ses ayarı, emniyet kemeri sistemi ve 3 kademede ayarlanabilir oturma ünitesi gibi çeşitli özellikler taşır. Tüm özellikler, farklı ortam koşullarına rağmen sağladığı avantajlarla öne çıkar. Ayrıca özelliklerin çeşitliliği ve ayrıcalığı sayesinde Avrupa standartlarına uygun olan akülü arabalar ebeveynlerden tam not alır. Avrupa standartlarına uygun modeller, iç ve dış tasarımıyla da kalitesini ortaya koyar.

En İyi ve Dayanıklı Akülü Arabalar

En iyi ve dayanıklı bebek akülü araba modelleri uzun süreli kullanımıyla avantaj sağlar. Böylelikle çocuğunuza kendi arabası varmış gibi hissettir ve özgüveninin artmasına yardımcı olurlar. Çocukların daha özgür hissetmesine de katkı sağlarlar. Özellikle çocuğunuzun günün her saatini evde geçirmesini istemiyorsanız akülü arabalardan destek alabilirsiniz. Akülü arabalar sayesinde çocuğunuzun dışarı çıkmasını ve sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyalleşme açısından iki kişilik akülü araba modelleri iyi bir alternatif olabilir. Çocuğunuzun yeni arkadaş edinmesi veya çok sevdiği arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmesi için iki kişilik kapasiteye sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda hem sizi hem de çocuğunuzu eğlendirecek en iyi ve dayanıklı akülü araba modellerine ise Kraft’ta üzerinden ulaşabilirsiniz.

Akülü Arabalar Markaları

Akülü çocuk arabaları üreten pek çok marka vardır. Model çeşitliliği sağlayarak dikkat çeken markalar, akülü araba üretiminde kaliteyi ve işlevselliği ön planda tutar. Ebeveynlerin ve çocukların beklentilerine de her yönüyle karşılık vermeyi amaçlayarak üretim yaparlar. Bu kapsamda ise konfor ve kolay kullanım gibi avantajlar sağlayarak çocukların gelişimini desteklerler.

Her yaş grubuna hitap etmek için ise küçük ve büyük akülü araba üretimi yaparlar. Bunun dışında farklı ağırlıklara sahip olan çocuklar için de alternatif sağlanır. Çünkü çocuğunuzun akülü arabasına bindiğinde rahat hissetmesi önemlidir. Konforun sağlanması halinde çocuğunuzu olumlu yönde etkileyecek bir oyun alternatifi oluşturabilirsiniz.

Farklı akülü araba markalarını tek çatı altında toplayan Kraft, en uygun modele ulaşmanızı kolaylaştırır. Marka hassasiyeti olan ebeveynler için çeşitliliğin olması ayrıca avantaj sağlar. Siz de Kraft’taki tüm ürünleri ve markaları inceleyerek en iyi modele ulaşabilirsiniz.

Akülü Araba Fiyatları

Şarj sistemi ile çalışan akülü arabalar, kullanımı sırasında bütçe tasarrufunu destekler. Gün boyu yeterli enerjiyi sağlayarak çocuğunuzun eğlencesine uzun süre eşlik eder. Bu sayede farklı mekan ve zamanlarda çocuğunuzun akülü araba kullanmasına izin verebilirsiniz. Fakat batarya kapasitesi gibi pek çok detay fiyatların farklı aralıklarda sunulmasına sebep olur.

Akülü araba fiyatları, markaları ve modelleri gibi detaylara Kraft’tan ulaşabilirsiniz. Kraft, farklı fiyat aralıklarıyla sunulan modelleri tüm özellikleriyle birlikte sizin için sıralar. Böylelikle aradığınız modele de daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Normal oyuncaklara oranla daha yüksek fiyatlarda sunulan akülü arabalar, model çeşitliliğiyle her bütçeye hitap eder.

Siz de bütçenize uygun akülü arabayı bulmak için Kraft’tan her daim yararlanabilirsiniz. Satılık akülü araba modelleri arasından en uygun tercihi yapabilir ve çocuğunuza unutamayacağı anılar kazandırabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz modeli Kraft sayesinde hemen satın alabilirsiniz. Eğer siz de çocuğunuza keyifli vakitler yaşatmak istiyorsanız, daha fazla zaman kaybetmeden Kraft’taki akülü araba modellerini inceleyebilirsiniz. Daha sonra ise modellerden birini seçebilir, sepetinize ekleyebilir ve satın alabilirsiniz!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR