Bebek Kanguruları

Bebekler dünyaya geldikten sonra onları korunaklı bir şekilde tutmak ve taşımak oldukça önemli bir konu haline gelir. Çünkü bebekler daima ebeveynlerinin ilgi, şefkat ve gözetimine ihtiyaç duyar. Onları ten teması kurarak, emniyetli bir şekilde taşımak için anne babalar bazı gereçlerden yararlanır. Bebek kanguruları akla gelen ilk ürünler arasında yer alır. Bebek kangurusu emniyet ve konforu gözeten modelleri ile doğumdan itibaren güvenle kullanılabilir.

Bebeklerin rahat taşınabilmesi ve aynı zamanda anne babası ile bağının kopmaması adına bebek kanguruları tercih edilmektedir. Bu özel kanguru modelleri, bebeklerin göğüs bölgesi başta olmak üzere vücut yakınlığında taşınmasını sağladığı için anne ve babalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu ürünlerde güvenlik öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken detay olduğu gibi anne ve babaların güvenli modellere yönelmesi gerekir. Özellikle son yıllarda bu alana daha fazla ilgi gösterilmesi çok farklı ürünün piyasaya sunulmasına neden olurken tüm ürünler için güvenliğin söz konusu olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Bu nedenle seçimlerde dikkatli olunması ve olabildiğince dayanıklı, güven yaratan ürünlerin satın alınması gerekir.

Annelerin ve babaların bebekleri daha iyi bir şekilde taşıyabilmeleri için en uygun ürünlerin başında kanguru gelmektedir. Kanguru sayesinde alışverişinizi, gezinizi ve dışarıda herhangi bir işinizi rahatlık ile yapabilmeniz kesinlikle mümkündür. Siz de eğer kanguru alışverişi yapmak, çocuğunuzu daha iyi bir şekilde taşıyabilmek istiyorsanız, www.kraftbaby.com ‘ u ziyaret ederek bu düşüncelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kraft Baby, güvenilir bir adres olmaktan ziyade en az sizin kadar bebeğinize değer vermektedir. En iyi hizmetler, değer vermek ile gerçekleştirilmektedir. Kraft Baby, işte tam da bunu hedeflemektedir.

Bebek Kanguruları Nedir? Ne İşe Yarar?

Bebek taşıyıcı adıyla da bilinen bebek kanguruları; el ve kol kuvvetinden bağımsız olarak bebeklerin göğüste korunaklı bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan bebek taşıma aparatlarına denir.

Bebeklerin dünyaya geldikleri ilk andan itibaren anne babaları ile ten temasında bulunmaları ve diledikleri her an bu bağı sürdürmeleri temel güvenin oluşması açısından oldukça önemlidir. Bebek kanguruları, anne babaların bebekleri ile ten temasını koparmadan zaman geçirebilmelerine imkan tanır. Sahip olduğu özellikler sayesinde son derece güvenli bir şekilde bebeklerin taşınmasını sağlayan bebek kangurularının evde ya da dışarıda kullanılması mümkündür.

Kangurular; bebeğinizi, kollarını kullanmaksızın kendinize yakın bir vaziyette rahatça taşımanızı sağlayan, son derece güvenli olan bebek taşıma ürünlerindendir. Bu tür ürünler, bebeğiniz ile dışarıda vakit geçirdiğiniz vakit, en değerli varlığınızı kolayca ve canını acıtmadan taşımanızı sağlamaktadır. Aslında ebeveynlere, bebek arabasına göre çok daha fazla fayda sağlamaktadır. Bu neden ile ebeveynler, bebek arabasından ziyade kanguru seçiminde bulunmaktadır. Özellikle ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanan ebeveynler için bebek arabaları son derece sıkıntılı olmaktadır. Üstelik bebek arabaları toplu taşımalarda büyük yer kapladıkları için bazen engelli arabalarına yer kalmamaktadır. Bu ince ayrıntıyı da baz alarak alışveriş yapan ebeveynler, kanguru seçiminde bulunmaktadır. Kangurular, toplu taşımada meydana gelecek olan olumsuzluk gibi durumlarda sizin elinizi serbest bir şekilde kullanma imkanını sunar. Bu hal, güvenli bir şekilde yolculuğunuzu yapmanıza yardımcı olacaktır. Bebeğiniz belirli bir yaşa geldiğinde kanguruların anne sırtında taşınmasına imkan tanıyan modeller de mevcudiyet göstermektedir.

Bebek Kanguruları Modelleri

Bebek kanguru modelleri tasarım, kullanım, renk ve ek özellik gibi açılardan farklılık gösterir ve geniş bir yelpazede anne babaların beğenisine sunulur. Özel kumaşları ile öne çıkan ana kucağı kanguru çeşitleri hem anne babaların hem de bebeklerin konforu gözetilerek tasarlanır.

Kanguru kullanılırken bebekle yakın temas kurulduğundan dolayı terleme, özellikle sıcak yaz aylarında bir sorun haline gelebilir. Özel kumaş kullanılarak üretilen bez kangurular hava geçirgen yapıları sayesinde terlemenin önüne geçer. Bazı modellerde ise fermuarlı bir havalandırma penceresi bulunur. Bu kısmın açılarak sıcak havalarda terlemenin önlenmesi ve rahatlama sağlanması mümkündür. Bebek kanguruları yenidoğan aparatları sayesinde doğumdan itibaren kullanılabilir. Bunun için ürünlerin yenidoğan kanguru aparatına sahip olması ya da uyumlu olması gerekir.

Bebek kanguruları emniyetli ve dayanıklı kemerleri ile güven verir. Çift kilit sistemi bulunan modeller güvenli bir taşıma için idealdir. Dolgulu ya da pedli bel kemerine sahip bebek kanguruları; ağırlığın bel, omuz ve sırt bölgesine eşit bir şekilde dağılmasını sağlayarak anne babaların sağlığını ve konforunu gözetir.

Pek çok bebek kangurusu modeli farklı pozisyonlarda kullanım fırsatı sunar. İlk aylarda bebeklerin anne babaları ile temasta olması ve yüzünün onlara dönük olması önemlidir. Büyüdükçe ilgisi çevreye yönelen bebeklerin kanguruya dışa dönük şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu yüzden kanguruların bebeklerin gelişim beklentilerine cevap verecek şekilde tasarlanmış olması önem taşır.

İkiz annelerinin bebeklerini aynı anda kucaklarında taşımaları oldukça güçtür. İkiz bebek kanguruları ile aynı anda iki bebeğin de beklentisine cevap verilmesi mümkündür. İkiz kanguruları ön ve arkada taşınabilme özelliği sayesinde konforlu bir kullanım deneyimi sunar. Koruma plakalı modeller bebeklerin sırtını destekler.

Kangurular hem iç hem de dış mekanda kullanılabilir. Açık havada yağmur, rüzgar, esinti gibi hava şartlarından bebekleri korumak için başlıklı bebek kanguru modelleri idealdir. İlaveten baş desteği bulunan modeller bebeklerin baş kontrolünü sağlayamadığı ilk aylarda rahat etmesini sağlar.

Sling şeklinde tasarlanan bebek kanguruları farklı model arayan anne babalara seçenek oluşturur. Özellikle ilk aylarda son derece kullanışlı olan sling kangurular, farklı kumaş yapıları ile dikkat çeker.

Kanguru modelleri ürünün özelliklerine göre çok farklı pozisyonda kullanılabilmektedir. Bu açıdan satın alma aşamasında öncelikli olarak sizin için nasıl bir ürün ihtiyacı olduğunu düşünmeli ve bu ihtiyaçları karşılayacak bir ürün seçmelisiniz. Pozisyon seçeneğinin çok farklı olması bebeklerin sıkılmadan dolaşmasını sağladığı gibi zaman zaman bebeği taşıyacak olan anne ve babanın da dinlenmesini ve farklı bir pozisyona geçerek yorulmamasını sağlamaktadır. Ürün satın alırken hangi pozisyonların desteklendiğini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
Kanguru ürünleri sayesinde bebek normal bir bebek arabasında olduğu kadar anne ya da babaya uzak kalmaz. Daha fazla yakınlık kurulduğu gibi bebeğin her anı kontrol altında olabilmektedir. Bebeği tamamen saran bu üründe terletmeyecek özel kumaşlar tercih edilmelidir. Böylece saatler sürebilecek yolculuklarda dahi bebeğin herhangi bir problem yaşamadan konforlu bir şekilde gezmesi sağlanabilir. Üstelik bel, sırt ve omuz bölgeleri için özel olarak askı sistemi bulunan bu ürünler, kişisel olarak ayarlamalar yapılmasını hem babanın hem de bebeğin kolay bir şekilde bu ürünü kullanmasını sağlamaktadır. Ürünler için belirli bir kilogram sınırı bulunduğundan dolayı bebeğin limitlerin üzerinde çıkması halinde ürünün kullanılmaması önerilmektedir.

Bebek Kanguruları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hem anne babaların hem de bebeklerin konforu ve sağlığı için çocuk kanguru seçimini özenle yapmak gerekir. Kanguru satın almadan önce sadece bebeklerin değil ebeveynlerin de sağlığını gözeten modellere yönelmek son derece önem taşır. Bebek taşıyıcı kanguru seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Bebek kangurusu satın almadan önce gereksinimler belirlenmelidir. Doğumdan itibaren kullanılacaksa yenidoğan aparatı bulunan modeller tercih edilmelidir. Dış mekanlarda da kullanılmak isteniyorsa başlıklı bebek kanguruları seçilmelidir.
 • Bebeklerin kilosuna uygun modeller tercih edilmeli, ürünlerin taşıma kapasiteleri mutlaka incelenmelidir.
 • İlgili güvenlik ve sağlık testlerinden geçmiş bebek kanguruları satın alınmalıdır.
 • Kullanımı pratik ürünler tercih edilmelidir.
 • Farklı taşıma pozisyonlarına sahip ürünler bebeklerin gereksinimlerine cevap verir. Avantajlı kullanımları sebebiyle 2, 3 ya da 5 değişik şekilde taşımaya imkan sağlayan modeller seçilmelidir.
 • Bebeklerin ve ebeveynlerin beden sağlığını gözeten tasarımlara sahip ürünler tercih edilmelidir.
 • Terletmeyen, hava alan kumaş yapısına sahip ürünler bebek sağlığını destekler.
 • Telefon, cüzdan, anahtar gibi önemli eşyalar için ilave çanta taşıma gerekliliğini ortadan kaldıran cep detaylı bebek kanguruları avantajlı kullanımları nedeniyle tercih sebebi olmalıdır.
 • Bebek kangurusu seçerken ürünlerin ergonomik ve ortopedik olmasına dikkat edilmelidir. Bebek kangurusu taşıma esnasında ne bebeği ne de anne babayı yormalıdır.
 • Güvenlik için çift kilit sistemli ya da manyetik kilitleme özellikli ürünler tercih edilmelidir.
 • “M duruşu” olarak da anılan bebeklerin doğal duruşunu bozmayan modeller satın alınmalıdır.

Bu tip bir ürün satın alırken öncelikli olarak bebeğin sağlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bebek sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyecek çeşitli kimyasalların kullanılması, ürün için olumsuzluk yaratacak ve kesinlikle bu ürünün satın alınmaması gerektiğini ailelere gösterecektir. Bebek sağlığı açısından zararlı hiçbir kimyasal bulunmayan ürünler aileler tarafından öncelikli olarak tercih edilmelidir.
Bunun dışında 2. olarak dikkat edilmesi gereken detay ise Avrupa standartlarına uygun bir şekilde ürünlerin üretilmesidir. Avrupa standartları bebek ve bebeğin gelişimi adına gerekli olan tüm kriterleri belirlediği gibi üretimlerin de bu standartlar dahilinde yapılmasını sağlamaktadır. Bu açıdan Avrupa standartlarına uyumlu bir ürün satın almanız size tüm bu avantajları sunacaktır. Bu açıdan satın alma aşamasında ürünlerin öncelikli olarak bu kriterlere uyup uymadığına bakılması gerekir. Bu kriterler için uyumluluk sağladığından sağlandıktan sonra diğer beğeni gibi kişisel tercihlerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Bebek Kanguruları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Doğumdan sonraki ilk aylar anne babalar için yorucu olabilir. Bu dönemde bebekler uzun süre annelerinin kucaklarında kalmak isteyebilir, anne babalarının kucağındayken gezmek, dolaşmak ve etrafı izlemekten keyif alabilirler. Bebek kanguruları annelere yorulmadan bebeklerini kucaklarına alma ve gezme imkanı tanır. Bebekler bu dönemde gaz sancısı, anneden ayrılma, uykusuzluk, huzursuzluk gibi nedenlerle sık sık ağlayabilir. Kangurular, bebeklerin anne ve babalarının kucağında konforlu bir şekilde kalmasını sağlayarak sakinleşmelerine yardımcı olur.

Anne kanguruları bebekleri güvenli ve rahat bir şekilde taşıma şansı sunar. Kanguru anne kucağı modelleri yenidoğan aparatından yararlanılarak doğumdan itibaren kullanılabilir. Ergonomik yapıları ve ilave aparatı sayesinde yenidoğan bebeklerin doğal duruşu bozulmadan rahat bir şekilde taşınabilir. Bu sayede anne babaların doğumdan sonraki telaşlı ve yorucu dönemi hafiflemiş olur.

Bebekler için ten teması oldukça önemlidir. Yaşamın ilk yıllarında oluşan temel güvenin inşasında anne babaların bebekleri ile ten temasında bulunmaları önem taşır. Bununla birlikte bebekleri devamlı olarak kucakta taşımak bir süre sonra yorucu olabilir. Bebek kanguruları sayesinde bebeklerin orantılı ve dengeli bir şekilde taşınması mümkün hale gelir. Böylece anne babalar daha az efor sarf ederek ve yorularak bebekleriyle ten teması kurmuş olur.

Bebekleri taşırken ya da kucakta tutarken bir süre sonra ağırlık dağılımı dengesiz hale gelebilir. Bu durum hem bebekler hem de ebeveynler için sorun oluşturabilir. Kanguru sayesinde bebeklerin vücut ağırlığı anne babalara yük olmadan eşit şekilde dağılır. Konforlu kanguru askıları, pedleri ve bel kemerleri bebeklerin ağırlığının daha az hissedilmesini sağlar.

Bebekler için kanguru kullanmanın bir diğer avantajı anne babalara hareket özgürlüğü sunmasıdır. Evde, seyahatte, gezintide, alışverişte gönül rahatlığıyla kullanılabilen kangurular, ebeveynlerin evde basit ev işleriyle ilgilenebilmelerine fırsat tanır. Seyahatte ya da gezintide hem ebeveynlerin hem de bebeklerin konforlu bir şekilde vakit geçirmelerini sağlar. Alışverişte bir yandan bebekleri ile temas kurarken bir yandan alışveriş yapma şansı tanır.

Bebek Kanguruları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Bebekler için tasarlanan ürünlerin belirli kriterlere uygun şekilde üretilmesi gerekir. Anne, baba ve bebeklerin sağlığını, güvenliğini ve konforunu göz önünde bulundurarak imal edilen ürünler kullanıcıların beğenisini kazanır. Bebek kangurularının bazı önemli özelliklere sahip olması gerekir. Bunlar kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Bebek kanguruları pratik bir kullanıma sahip olmalıdır. Anne babalar yardımsız bir şekilde kullanabilmelidir.
 • Avrupa standartlarında üretilmiş olmalı, sağlık ve güvenlik testlerinden geçmiş olmalıdır.
 • Bebek kanguruları, hem bebeklerin hem de ebeveynlerin sağlığını gözetmelidir.
 • Birkaç pozisyonda kullanılabilir olmalıdır.
 • Kumaşı terletmemelidir. Pamuk içermeyen ve hava almayan kumaştan yapılan bebek kanguruları hem bebeklerin hem de anne babaların terlemesine yol açabilir.
 • Bebek kanguruları cep ya da bölme avantajına sahip olmalıdır. Böylece mendil, oyuncak, su, mama, telefon, anahtar ya da cüzdan gibi gerekli eşyalar çantaya gerek kalmadan güvenli ve pratik bir şekilde taşınmış olur.
 • Bebek kanguruları; taşımayı kolaylaştıran, yükü hafifleten dolgulu kemerlere ve pedlere sahip olmalıdır.
 • Bebeklerin emniyetli bir şekilde taşınması için sağlam bir kilit sistemi bulunmalıdır.
 • Kangurular, bebeklerin gelişimine ve kilosuna göre ayarlama yapmaya imkan tanımalıdır.
 • Bebek kanguruları; kumaşı, kemeri, tokası, başlığı, pedi, iç dolgusu ve aksesuarlarıyla sağlığa zararlı kimyasallardan uzak olmalıdır. Herhangi bir kanserojen madde içermemelidir.
 • Bebeklerin doğal duruşunu bozmamalı; sırt ve baş desteği gibi ek özelliklere sahip olmalıdır.

Avrupa Standartlarına Uygun Bebek Kanguruları

Bebek için kanguru modellerinin gerekli standartları taşıyor olması oldukça önemlidir. Bebeklerin sağlığı ve emniyeti için ürünlerin sağlık ve güvenlik testlerinden geçmiş olması, CE kısaltması ile anılan Avrupa standartlarında imal edilmiş olması gerekir. Kalitesi ile bilinen pek çok modeli bünyesinde barındıran Kraft, Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilen güvenilir bebek kanguruları ile anne babaların gereksinimlerine cevap verir.

En İyi ve Dayanıklı Bebek Kanguruları

Bebek kanguruları, sağlam kumaşları ve dayanıklı kemerleri ile güven verir. Anne, baba ve bebeklerin beden sağlığını destekleyen kangurular, kaliteli malzemelerden üretilir. Konforlu pedlere, ağırlığı bel ve omuz bölgesine yansıtmayan özel tasarımlara sahip iyi ve dayanıklı bebek kanguruları tercih sebebi olur. Çift kilit sistemi ile donatılan modeller istenmeyen durumların yaşanmasını engeller. Yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilen bebek kanguruları kaliteli ve dayanıklı tasarımları sayesinde bebekler ortalama olarak 15 kilogram oluncaya kadar güvenle kullanılabilir. Bu özellikleriyle uzun süre boyunca size eşlik edebilir.

Kanguru Kullanımı Bebeğe Zarar Verir mi?

Belki de alışveriş yapmaya çıkan anne ve babaların en çok yönelttiği sorulardan biridir bu. Çünkü halk arasındaki genel kanı, bebeği kucakta taşımaya alıştırmanın iyi bir şey olmadığı ve bu durumun bebeği kucağa bağımlı bir hale getirdiğidir. Oysa ki, bu gibi kanılara zıt yönde pek fazla uzman tam tersi görüşe sahiptir. Uzmanların görüşüne göre, bebeğin doğrudan anne ile temas etmesini sağlamakta olan kangurular, özellikle de yeni doğan bebeklerde annelerine dokunuyor olmanın vermiş olduğu güveni iliklerine kadar hissetmelerini sağlamaktadır. İlk zamanlarda anneye bakar bir şekilde taşınmakta olan bebek, belirli bir olgunluğa eriştiği vakit ters yönlü oturtulabilir. BU yine annenin güvenini arkasına alıp çevreyi güven içerisinde gözlemlenmesine, keşfetmesine yardımcı olmaktadır. Kraft Baby, bu gibi önem arz eden hususları ele alarak raflarını doldurmaktadır. Siz de eğer halen kanguru alma konusunda endişe taşıyorsanız, www.kraftbaby.com'da bulunan kanguruları incelemenizde yarar olacaktır. www.kraftbaby.com'dan güven içerisinde dilediğiniz kangurunun alışverişini yapabilirsiniz.

Bebek Kanguruları Markaları

Bebek kanguruları farklı birçok markanın güvencesiyle üretilir ve satışa sunulur. Modeli, tasarımı, kullanımı ve görünümü ile her marka farklı özelliklere sahip bebek kangurularını anne babaların beğenisine sunar. Kraft, şık ve ergonomik bebek kanguruları ile anne babaların beklentilerine cevap verir. Sağlık ve güvenlik testlerinden geçirilerek üretilen ürünler anne babaların içinin rahat etmesini sağlar.

Kanguru Fiyatları

Kanguru ana kucağı modelleri farklı özellik ve aksesuarlarla donatılarak üretilir. Kumaşı, modeli, ek özellikleri, rengi yönünden farklılık gösteren ürünler mevcuttur. Kanguru bebek fiyatları da ürünlerin özelliklerine ve çeşitli ölçütlere göre değişkenlik gösterebilir. Bunların başında marka gelir. Kaliteli ürünleri ile tanınan markalar, malzeme ve tasarım yönünden öne çıkan modellere sahiptir. Kalite ve tasarım özellikleri ise kanguru fiyatlarına etki eder.

Tasarım, malzeme ve markanın yanı sıra renk, özellik, fonksiyonellik, üretim sonrası uygulanan sağlık ve güvenlik testleri gibi kriterler de bebek kanguru fiyatlarında değişiklik yaratabilir. Pek çok marka yılın belirli dönemlerinde kampanyalar ve sezon indirimleri yapar. Uygulanan indirimlere paralel olarak anne kanguru fiyatlarında farklılıklar gözlenebilir.

Siz de doğumdan itibaren bebeğinizi şefkatle, güvenle ve konforlu bir şekilde taşımak istiyorsanız Kraft’ın birbirinden kaliteli, sağlıklı ve şık tasarıma sahip kanguru modellerini inceleyebilir, ana kucağı kanguru fiyatlarına göz atarak beğendiğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR