Mama Önlüğü

Bebeklerin mama yeme sırasında mamanın kıyafetlere dökülmesini önlemek adına kullanılan mama önlüğü çoğu anne için hayat kurtarıcı durumda. Özellikle küçük çocukların üstlerinin çok kolay bir şekilde değiştirilmesi, bu tip önlemler alınmasını zorunlu kılarken aynı zamanda bebeklerin temiz kalmasına da yardım sağlıyor. Mama önlükleri silikonlu, kumaş gibi farklı şekillerde üretiliyor. Anne ve babalar için de seçenekler bir o kadar artıyor. Bu açıdan basit gibi görünse dahi mama önlüklerinin seçimi sırasında zorlanmak mümkün. Pazarlarda dahi rahatlıkla bulunabilecek olan bu ürünlerde kaliteden ödün verilmemesi ilk olarak dikkat edilmesi gereken detay. Zira çok kötü kumaşa sahip olan ya da önlük üzerine dökülenlerin kıyafete geçmesine neden olan önlükler kuşkusuz kullanımda ciddi bir dezavantaj yaratacaktır. Bu nedenle de bu tip durumlara karşılık önlem alınması ve doğru mama önlüğü seçiminin yapılması gerekiyor.

Annelerin bebek beslenmesi sırasında en çok şikayetçi oldukları konu çabuk kirleniyor olan bebek kıyafetleri olmaktadır. Özellikle mama saatleri sırasında kıyafetlerin üzerinde kalmış olan mama lekeleri kaçınılmaz bir durum olmaktan ileriye gidemiyor. Gün içerisinde sürekli olarak tekrarlanıyor olan beslenme saatlerinin fazlalığı da göz önüne alındığı vakit bebeklerin hem hijyen hem de sağlık açısından temiz tutulması gerekmektedir. Kraft Baby, bu olumsuz koşulları tozlanmak üzere rafa kaldırmak ile görevli tutuyor kendisini. Mama önlüğü hususunda sağlık baz alınarak üretim gerçekleştiriliyor. Bebeğinize en az sizin verdiğiniz değer kadar değer veren Kraft Baby, www.kraftbaby.com sayesinde tüm bilinçli ebeveynlere ulaşım sağlıyor. Siz de çocuğunuzu mama seanslarında daha hijyenik bir şekilde beslemek istiyorsanız www.kraftbaby.com ‘ dan Mama Önlüğü alışverişi yapabilirsiniz.

Mama Önlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mama önlüğü alırken özellikle dikkat edilmesi gereken detay kumaşın tamamen pamuklu olması. Böylece çocuğun özellikle önlüğü eline yüzüne götürmesi halinde herhangi bir tahrişin oluşması kolay bir şekilde önlenebilir. Pamuklu yapısının dışında özellikle sürekli kirlenecek olan önlüğün yıkanmaya karşı da uyumlu olması gerekiyor. Bu nedenle de sık yıkanma uygunluğu önlük alımında dikkat edilmesi gereken önemli kriterler arasında yer alıyor.
Bazı ürünlerde kullanılan malzemeler zararlı olmasa da çocuklarda farklı alerji ve kaşınma yaratabiliyor. Bu tip reaksiyonlara sebebiyet verebilecek olan ürünlerden uzak durulması bebek sağlığı adına oldukça önemli. Bu tip önlemler sayesinde bebeğinizin güven içerisinde beslenmesini sağlayabileceğiniz gibi önlük yardımı ile temizliği de kolay bir hale getirebilirsiniz.

Kıyafetlerin kirlenmesinin önüne rahatlıkla geçen ve sıklık ile yıkanmaya da uygun olarak üretilmiş olan bu mama önlükleri, mama saatlerinin deyim yerinde ise en az hasar ile geçmesini sağlamaktadır. Çeşitli renk, şekil ve karakter desenleri ile üretiliyor olan mama önlükleri sayesinde beslenme saatleri bebekler adına artık çok eğlenceli oluyor. Siz de Kraft Baby ‘ den alışveriş yaparak mama seanslarınızı eğlenceli bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. Üstelik tam anlamı ile doğal ürünlerin katkılarıyla üretilen bu mama önlükleri hassas doku şartları sayesinde de bebek teninin güvende kalması için bir çok özelliği beraberinde ön plana çıkarmaktadır.

Mama Önlüğü İçin Alternatifler Neler?

Kullanılan malzeme gibi detayların dışında özellikle kuru beslenme sırasında kırıntıların yere düşmesini önleyen özel bir hazneye sahip olan önlükler de son derece popüler durumda. Bu sadece bebeğin kıyafetlerinin temiz kalmasını değil aynı zamanda evin de temiz kalmasını sağladığı için kadınlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Tercih eden kişiler bu tip ürünleri de kullanabilir. Bu tip ürünler genelde silikondan yapıldığı için hem yıkamaya gerek kalmadan silinebiliyor hem de özel hazneleri sayesinde temizlik seviyesini yükseltiyor. Su geçirmeyen ve aynı zamanda zararlı bir kimyasal içermeyen bu önlükler üstelik boyun askısı bölümünde de ayarlanabilir bir yapıya sahip. Böylece çocukların vücut ve boyun ölçülerine bağlı olarak bu önlükleri takabilmek ve kullanabilmek mümkün.
Çoğu önlük için böyle bir ayarlanabilir boyun askısı bölümü bulunmaması, ayarlanabilir boyun askısı bulunan modelleri daha fazla ön plana çıkarıyor. Tamamen çocuğunuza özel ve çocuğunuza hiçbir zarar içermeyen önlükler sayesinde bu konuda bebeğinizi sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz. Üstelik çoğu bebek bu tip önlükleri takmak istemediği için özel karakterlerle ve desenlerle donatılmış olan önlükler yine değerlendirebilecekleriniz arasında yer alıyor. Bu önlükler sayesinde bebeğinizin önlüğe daha fazla ilgi göstermesini sağlayabilir ve böylece önlük takma problemini de ortadan tamamı ile kaldırabilirsiniz. Bu açıdan görüldüğü üzere çok farklı şekillerde mama önlüğü alanında ürünler geliştirilmiş durumda. İyi bir inceleme ile kolay bir şekilde kaliteli bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Mama Önlüklerinin Özellikleri

Değinmiş olduğumuz üzere mama önlükleri % 100 pamuk kumaştan üretildiğinden ötürü ten zararlarına sebebiyet vermemektedir. Tabii ki bu hususta sizlerin de yapacağınız tercihler önem arz etmektedir. Birçok anne satın aldığı bebek mama önlüklerinin içeriğine göz atmaz. Fakat gerçekten alınacak olan mama önlüklerinin içeriğine bakmanız gerekmektedir. Böyle durumlar sağlıklı gelişim sürecine olumsuz bir şekilde etki edebilir.

Bu sebeple satın alacak olduğunuz mama önlüklerinin ;

  • Pamuklu kumaştan üretildiğine
  • Sık yıkamalara uygunluk gösterdiğine
  • Sağlığa zararlı maddelere yer verilmeden üretimi gerçekleştirildiğine
  • Alerji ve kaşınma gibi reaksiyonlara sebep olmayacağına dikkat etmelisiniz.

Alacak olduğunuz bu tarzdaki önlemler sayesince bebeğiniz ile beslenme saatlerini daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Kesinlikle unutulmaması gereken hususta uyku ve beslenme gibi zamanların alışkanlıklar üzerinde şekillenmesidir. Sizler en baştan beri bir düzene adapte olarak bebeğinizi de bu düzenin içerisine dahil ederseniz sağlık ve hijyen açısından çok daha iyi sonuçları beraberinde getirebilirsiniz. Bu sebep ile beslenme saatlerinde kullanacağınız mama önlükleri ile temiz ve sağlık açısından büyük bir denge kurmuş olacaksınız.

Çerez Kullanımı