15-36 Kg Bebek Oto Koltukları

Oto koltuğu, bebeklerin ve çocukların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlar. Farklı yaş aralıklarına uygun olarak çeşitli oto koltuklar vardır. 15-36 Kg oto koltuğu, yaklaşık 4 yaşından itibaren kullanılabilir. Çocuğunuzun kilosuna göre belli bir süre boyunca bu oto koltuğu tercih edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından çeşitli özellik ve tasarımlarla üretilen 15-36 Kg bebek koltuğu alırken pek çok kritere dikkat ederek çocuğunuza en uygun modeli bulabilirsiniz.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları ve Modelleri

15-36 Kg çocuk oto koltuğu modelleri daha çok tasarımlarına göre birbirlerinden ayrılır. Ayrıca koltuğun üretiminde kullanılan materyaller de modellerin çeşitlilik göstermesinde etkilidir. 15-36 kg oto koltuklar, Grup 2-3 olarak da değerlendirilebilir. Bu grup içinde yer alan koltuklar daha çok 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Pek çok farklı renkte 15-36 Kg bebek oto koltuğu üretilir. İster sade ve tek renk ister desenli oto koltukları arasından seçim yapabilirsiniz.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları Nedir? Ne İşe Yarar?

15-36 Kg bebek araba koltuğu, çocukların güvenle seyahat etmesini sağlayarak konfor sunar. Çocukların fizyolojisine uygun olarak tasarlanan özel tasarımlı oto koltuklar, kademeli yavaşlama özelliğine sahiptir. Böylece olası bir kaza durumunda çocukların araç içinde kalmalarını sağlayarak koruma yapar. Ayrıca çocuk oto koltukları, araç içinde güvenli bir seyahatin yanı sıra konforlu bir yolculuk imkanı da verir.

Çocukların vücutlarına uygun olarak tasarlandıkları için seyahat boyunca rahatlıkla oturmalarını sağlar. Ayrıca araç içinden dışarıyı izlemek isteyen çocuklar için idealdir; çünkü yüksektir ve çocukların camdan dışarıyı görmelerini sağlar. Hem güvenli hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk için 15-36 Kg araba koltuğu tercih edilebilir.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

15-36 Kg oto bebek koltuğu seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Bunlar sayesinde çocuğunuz için en uygun ve güvenli oto koltuğu bulabilir, yüksek performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz. 15-36 kg oto koltuk seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken hususlar arasında şunlar yer alır:

 • Öncelikle güvenlik detayına dikkat etmelisiniz. Alacağınız özel oto koltuğun güvenlik sertifikalarını incelemelisiniz. Çeşitli testlerden geçerek belli sertifikaları almış olan oto koltuklar, çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilir.
 • Güvenlik konusunda oto koltuğun sahip olduğu emniyet mekanizmalarına da dikkat etmelisiniz. Örneğin; oto koltukta bulunan emniyet kemerinin 5 noktalı olması, çocuğunuzun güvenliği açısından oldukça önemlidir.
 • Çocuğunuzun oto koltuk ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 15-36 Kg çocuk araba koltuğu için çocuğunuzun en az 15 kg olması gerekir; aksi takdirde bu koltuk yeterli güvenliği sağlayamaz.
 • 15-36 araba koltukları, çeşitli yastıklar ile kumaşlar kullanılarak üretilir. Çocuğunuzun konforu ve sağlığı için nefes alabilen, antialerjik, ekstra yumuşak kumaşlar gerekir.
 • 15-36 Kg bebek araç koltuğu modellerinde sırt dayanağı, kademeli ayarlama, baş desteği gibi özellikler bulunur. Çocuğunuzun maksimum rahatlığa ulaşması için oto koltukta bu özelliklerin olmasına dikkat etmelisiniz.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Araçlarda 15-36 Kg çocuk oto koltuk kullanmanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan bazılarını aşağıda inceleyebilirsiniz:

 • Olası bir kaza anında çocukların güvenliğini sağlar.
 • Çocuk araç koltukları, kaza anında çocukların sert darbeler almamasını ve araçtan dışarıya çıkmamasını destekler.
 • Yetişkinler için tasarlanan emniyet kemerleri, çocuklara uygun olmadığı için onlara özel bir koruma için araç koltukları öne çıkar.
 • Seyahat esnasında darbe emici özellik gösteren oto koltuklar, çocukların sarsıntıyı hissetmeden daha konforlu yolculuk yapmasını sağlar.
 • 15-36 Kg araba çocuk koltuğu modelleri, kaliteli kumaşlarla üretilmiş olup çocukların sağlığına uyumludur. Nefes alabilir bu kumaşlar, çocukların terlemesini önleyebilir. Ayrıca yumuşak yastıklar da çocukların fizyolojisine uyumludur.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

15-36 Kg çocuk araç koltuğu çeşitlerinde bulunması gereken bazı özellikler vardır. Bunlar sayesinde çok daha verimli, güvenli ve uzun ömürlü kullanım mümkündür. Bu oto koltuklarda bulunması gereken özellikler şunlardır:

 • 15-36 Kg araç çocuk koltuğu, Avrupa güvenlik standartlarına uygun ve gerekli sertifikalara sahip olmalıdır.
 • Satın alacağınız oto koltuğun aracınızla uyumlu olması gerekir.
 • Oto koltukta 5 noktalı emniyet kemer sistemi olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Oto koltuğun iç kısmında köpük kaplama kullanılmış olması, darbeler karşısında çocukların daha iyi korunmasını sağlar.
 • Ek baş desteği ve iki yanda darbe emici bariyerleri olan oto koltuklar, çocukları yandan gelecek darbelere karşı daha iyi korur.
 • Oto koltuğun, nefes alabilir kumaşlarla tasarlanması oldukça önemlidir. Yazın terletmeyecek, kışın üşütmeyecek kumaşlarla üretilmiş çocuk araç koltuklarını tercih etmelisiniz.

Avrupa Standartlarına Uygun 15-36 Kg Bebek Oto Koltukları

15-36 Kg isofix oto koltuğu modelleri, uluslararası standartlara uygun olarak üretilir. Böylece kullanım alanı daha geniştir. Araç içi çocuk koltuğu seçerken Avrupa standartları büyük bir öneme sahiptir. Bu standartlar, oto koltuğun belli testlerden geçtiğini ve güvenli olduğunu kanıtlar. Bebek ve çocuk oto koltuklarında Avrupa Birliği ECE-R44 standardını kabul eder. Bu standartlara uygun olan 15-36 Kg bebek oto koltuk modelleri, şu açılardan güvenlidir:

 • Oto koltuk, belirtilen kilo aralıkları için uygundur.
 • Araç çocuk koltuğunun emniyet kemer sistemi ve tokaları sağlamdır.
 • Önden ve arkadan çarpışma testlerinden geçmiştir.
 • Oto koltuk üzerinde yer alan tüm montaj yönerge göstergeleri doğrudur.

En İyi ve Dayanıklı 15-36 Kg Bebek Oto Koltukları

15-36 Kg araç bebek koltuğu modelleri oldukça fazladır. Pek çok marka tarafından üretilen koltuklar arasında en iyi ve dayanıklı olanı tercih etmek isteyebilirsiniz. Bunun için detaylı bir araştırma yapmalı ve çocuğunuza en uygun seçeneği bulmalısınız. Kaliteli 15-36 Kg araç koltuğu çeşitleri için bu sektörde uzun yıllardır üretim yapan ve müşteri memnuniyeti kazanmış olan markaları tercih etmelisiniz. Çünkü bu markalar, Avrupa standartlarına uygun olarak üretim yapar ve kullanıcılara güven sağlar. Yüksek kaliteye sahip malzemelerle üretilen oto koltuklar, daha uzun süre dayanıklı kalarak uzun ömürlü kullanım imkanı verir.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları Markaları

15-36 Kg çocuk koltuğu araba için üretim yapan pek çok marka vardır. Bu markalar, sundukları çeşitli avantajlar ile öne çıkar. Çocuk oto koltuklarında bulunması gereken özelliklerle birlikte markalarına has olarak sundukları fonksiyonlarla öne çıkarlar. Jade Fix oto koltukları, yükseltici özellikleri ile oto koltuklarının boyunun ayarlanabilir olmasını sağlar. Mercury oto koltuklar ise yüksek güvenlikli, kaliteli ve fonksiyonel olmaları ile kullanım avantajı sunarlar.

15-36 Kg Bebek Oto Koltukları ve Fiyatları

15-36 Kg oto koltuk fiyatları oldukça değişkendir. Fiyatlar belirlenirken pek çok faktör göz önünde bulundurulur. Örneğin; oto koltuğun materyali, markası, tasarımı, fonksiyonları gibi kriterler fiyatlar üzerinde etkilidir. 15-36 Kg bebek koltuğu fiyatları, üründe bulunan emniyet mekanizmalarına göre de değişiklik gösterir. Birbirinden farklı özelliklere ve tasarımlara sahip 15-36 kg çocuk oto koltukları için Kraft’ı tercih edebilir, birden fazla ürünü inceleyebilirsiniz. Aradığınız kriterlere ve bütçenize uygun çocuk oto koltuğunu seçerek pratik şekilde satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR